Конспект заняття з образотворчої діяльності з використанням нетрадиційної техніки малювання (малювання по піні)
ТЕМА: малювання по піні.
МЕТА: продовжувати вчити дітей малювати використовуючи нетрадиційні
методи. Розвивати мислення, пам'ять ,увагу, уяву; виховувати вміння слухати пояснення вихователя, вміння долати труднощі, а також виховувати почуття прекрасного.
Матеріали: 2 аркуша паперу, фарба гуаш, лінійка , серветки.
Хід заняття
Організаційний момент
1.Привітання
Доброго ранку – сонце привітне!
Доброго ранку – небо блакитне!
Доброго ранку – в небі пташки!
Доброго ранку – зелені дубки!
Доброго ранку – люди привітні!
Я всім бажаю щоб посмішки квітли!
Основна частина
2.Бесіда «Про пору року»
Вихователь:
- Діти, давайте пригадаємо , яка зараз пора року ( зима) , а який місяць ( лютий і він останній місяць зими).
- А, яка пора року наступна ( весна), а весна приходить з яким святом? Зі святом мам.
3.Д/г «Подарунок для матусі»
Вихователь:
- Як на вашу думку, що вашим матусям навесні хочеться побачити або отримати. (квіти)
- Я думаю їм сподобаються квіти.
- Ми їх можемо купити? ні.
- А де ми їх можемо взяти?
4. Д/г «Моя мама найкраща»
Вихователь:
-Діти а тепер я вам пропоную розповісти про свою маму, яка вона?
- Молодці друзі, а тепер пропоную вам поглянути на дошку (вихователь знімає тканину, під нею розміщені фотографії матусь;
5. Творча майстерні
- Пропоную вам намалювати квіти, але незвичайним способом, а використати нетрадиційний метод.
Але спочатку, я пропоную вам наші пальчики розім’яти ,щоб вправно малювати.
6. Пальчикова гімнастика.
« Квіточки»
Червоненькі квіточки розтулили пелюстки,
Вітер їх гойдає вліво, вправо..,
Червоненькі квіточки затулили пелюстки,
Вітер їх гойдає вліво вправо…..
Пальчики ми розім’яли, час нам малювати.
7. Показ та детальне пояснювання
Вихователь:
Спочатку на аркуш паперу наносимо піну, лінійкою розтягуємо піну по всьому аркуші, потім мазками наносимо фарбу і пензлем її розтушовуємо свій малюнок. Після цього накриваємо зверху іншим аркушем паперу і притискаємо його залишаючи його так на декілька хвилин. Потім знімаємо верхній аркуш і відкладаємо в бік, після цього знімаємо зайву піну і наш малюнок готовий.
8.Самостійна робота дітей та індивідуальна допомога.
9.Організація виставки робіт
- Пропоную вам розглянути ваші роботи, зверніть увагу на них.
- Чий малюнок на вашу думку вийшов найкращий?
-Хто впорався з завданням найкраще?
- Чия робота найбільше подібна до зразка?
Підсумок:
- Чи сподобалось вам сьогоднішнє завдання?
- Як на вашу думку чи будуть задоволені ваші матусі?
Що для вас було складним, а що легко вдалось?
посібники