Конспект показового заняття
з образотворчого мистецтва з використанням нетрадидійної техніки малювання для першої молодшої групи
«Друзі для синички»
Мета: навчати дітей малювати за допомогою трафарету пташку, продовжувати використовувати нетрадиційну техніку малювання, закріпити знання про пташку синичку, будову тіла та колір. Розвивати дрібну моторику рук, охайність. Виховувати посидючість, вміння розпочату роботу доводити до кінця, радіти своїм успіхам та успіхам товаришів, виховувати любов до малювання.
Обладнання: аркуші паперу на кожну дитину, трафарети пташок, фарба коричневого кольору, поролон на прищіпці, серветки, іграшка синички, аудіозапис співу пташок.
Хід заняття
Організаційний момент
Вихователь звертає увагу дітей на гостей присутніх у групі та пропонує до них привітатися.
Світить сонце у віконце
Світить посміхається
Ой, погляньте хто прийшов,
Хто до нас вітається!
Звучить аудіозапис співу пташки.
- Малята, хто це так гарно співає? (діти разом звихователем знаходять пташку синичку)
- Хто це залетів до нашої групової кімнати? (синичка)
- Привітаємось до неї!
- Погляньте, яка вона гарна! Давайте її розглянемо. Що є у синички? (хвостик, крила, голова, дзьобик, лапки)
- Якого кольору животик у синички? (жовтого)
- Синичці дуже сумно на дворі літати, адже там холодно і всі пташки поховались у своїх домівках, ось вона прилетіла, щоб з нами погратись.
Основна частина
- А ви хочете з синичкою погратись? Що вміє робити синичка? (літати)
- Пропоную всім перетворитися на синичок та політати. Один, два, три, синичками станемо ми!
(діти разом з вихователем бігають по килимку імітуючи політ пташки)
- Давайте покажимо, як синичка клює зернятка. (діти разом з вихователем імітують пташок, які клюють зернята)
- Які ви всі гарні синички.
-Давайте подякуємо пташці за гарну гру та зробимо їй подарунок, намалюємо пташок, з якими б вона гралася.
Пропоную дітям сісти на стільці та подивитися порядок виконання роботи.
- Щоб намалювати пташку ми використаємо трафарет та поролон на прищіпці. Трафарет потрібно розмістити на аркуші паперу. Потім беремо поролон та вмокаємо його у фарбу. Наносимо фарбу по всій площині пташки. Після цього трафарет прибираємо і на аркуші залишається наша намальована пташка.
- Подивіться, яка гарна пташка у мене отрималась. Щоб ваші пташки були такі ж гарні, підготуємо пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика
Пташечки літають
Крильцями махають
А долоньки у діток
Наче крильця у пташок.
Самостійна робота дітей. Допомога вихователя.
- Які гарні пташки у вас отримались! Давайте подаруємо їх нашій синичці.
Вихователь робить виставку робіт на дошці.
Підсумок заняття
- Синичка вам дуже вдячна за подарунки, але їй час поветртатися додому.
- Давайте з нею попрощаємось.
- Що вам на занятті сподобалось найбільше?
- Кого ми з вами сьогодні малювали?
посібники