Користувацький вхід

Конспект заняття з сенсорного розвитку для дітей раннього віку. Тема: Прибираємо в кімнаті.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з сенсорного розвитку для дітей раннього віку.
Тема: Прибираємо в кімнаті.
Мета: Розширити знання дітей назв кімнат, їх призначення. Закріплювати вміння розрізняти предмети за кольором. Вчити визначати форму оточуючих предметів, їх дотикові властивості. Розвивати допитливість , тактильні відчуття. Виховувати працелюбність.
Матеріал: ілюстрації електроприладів, набір предметів побуту, мебель.
Хід заняття
І . Організаційний момент
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі і мені!
ІІ. Основна частина
Сюрпризний момент
– Дітки, сьогодні до нас на заняття завітав котик, який хоче, щоб ви йому допомогли. У нього є подружка лялька Оксанка, яка не вміє прибирати в своєму домі. Ось наш котик хоче, щоб ви допомогли йому навчити Оксанку правильно прибирати в хаті.
- Ось ми з вами завітали до будинку Оксанки. Давайте, ми з вами розглянемо і скажемо , які кімнати ви бачите? (Спальню, кухню, вітальню).
- Ой подивіться, а чи подобається вам Оксанчина кухня? (ні)
- Чому? (Брудний посуд)
- Що нам потрібно зробити щоб на кухні стало чисто та затишно? (Помити посуд, повитирати пил).
- Чим ми будемо мити посуд? (Губкою)
- Давайте покажемо нашій малечі - як це потрібно робити.
- Якої форми тарілка? Якого кольору?
- Коли ми помили посуд, ми його перевертаємо на рушничок, щоб він стік, а потім витираємо насухо чистим рушничком.
- Ось тепер складемо гарненько посуд у шафу.
- Якого кольору у нас чашки?
- Знайдіть такого самого кольору і тарілочки і складіть у шафу.
- Чайник, якого кольору? (Червоного, а кришечка до нього? (Жовтого)
- Якого кольору каструльки? (Блакитні і Рожеві)
- А якого кольору сковорідка? (Рожевого)
- Ось ми склали весь посуд, що нам ще потрібно зробити на кухні?
(Витерти пил, плиту та мікрохвильову .)
- Молодці, на кухні у нас чистота.
1. Гра – пантоміма «І про меблі треба дбати»
Мамі Алла помагала:
Пил на меблях витирала.
Пилососом наш Роман
Чистить залюбки диван
І Андрійко молодець
Вибиває він стілець
Ми ганчірочку візьмемо
В шафі дзеркало протремо
Вранці старанно й неспішно
Застеляти треба ліжко.
- Тепер давайте перейдемо до вітальні.
- Що у нас тут знаходиться? (диван, стільчики, стіл, книжкова полиця, іграшковий куточок).
- - Подивіться як ми можемо навести лад в цій кімнаті? (Скласти книжечки, витерти пил, скласти подушки, поправити стільці, пропилососити).
- Давайте наведемо лад ?
- Молодці! І в цій кімнаті у нас чисто.
- Подивіться, яку фігуру нам нагадує стіл? (Коло)
- А стільчики (квадрати)
- А диван ? (прямокутник).
- А подушки (квадрат).
- Кухня яку має форму (прямокутник).
Д\гра «Підбери за формою»
- Я вам пропоную пограти в гру на столах є фігури та колір на якому зображені фігури ви повинні знайти фігуру і накласти її на контур.
- Ось що це у тебе як ти думаєш?...
- Ось ми й дісталися останньої нашої кімнати?
- Хто знає як називається ця кімната ?
- А чому вона так називається?
- Давайте допоможемо нашій ляльці прибрати і тут.
- Що нам потрібно?
- Молодці!
- Якої форми подушечка? Якого кольору?
- Якої форми ковдра? Якого кольору?
- Наша Оксана втомилася, тому давайте покладемо її спатки і заспіваємо їй колискову
Конику сіренький
Конику біленький
Не ходи по хаті
Не буди дитяти
Дитя буде спати.
Котик воркотати
А – а – а – а
Ось наша лялечка заснула, а ми давайте повернемося до наших стільців.
ІІІ. Заключна частина
- Що ми з вами робили? ( прибирали)
- Як можна назвати ці предмети одним словом? (меблі)
- Які меблі ми побачили в кімнатах?
- Ви всі молодці! Давайте попрощаємося з нашим котиком.
- Дякую!

Автор: 

Сластік Вікторія Василівна
вихователь ЗДО №24 «Гвоздичка»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі