Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «Будуємо будинок для ляльки Даринки»
Мета:
- уточнення і збагачення словника, граматичного ладу мовлення;
- закріплення навичок словотворення;
- розвиток зв'язного мовлення;
- розвиток фонематических уявлень, вміння звукоразличения.
Обладнання: лялька, іграшкова меблі, схема квартири.
Хід заняття:
I. Вступна частина:
Вихователь входить в групу з дітьми, наспівуючи пісню "Маленькі ніжки йшли по доріжці...". На килимі сидить лялька, тримаючи в руках узагальнену схему квартири.
Вихователь: - Ой, хлопці, дивіться, куди це ми з вами прийшли? Як тут гарно.... А хто це тут сумує? Як тебе звуть?
- Хлопці, це Даша, привітайтеся з нею.
Діти вітаються з лялькою.
- Хлопці, ви помітили, що наша Даша сумна. Може ми її розвеселимо, назвавши її лагідно, добрі слова. (Дашенька. Дашуля, Дашечка)
Вихователь : - А що це в руках у Даші? Ой, хлопці, так це ж схема чого? (квартири)
Вихователь бере згорнуту схему квартири і показує дітям.
Вихователь: - А як ви визначили? (кімнатами) А як називаються кімнати в квартирі? (вітальня, кухня, спальня, ванна, туалетна кімната, прихожа) За якими ознаками можна визначити ці кімнати? (меблів) Давай розглянемо кімнати.
Діти називають кімнату.
Вихователь: Діти, а як ви дізналися, що це вітальня (кухня, ванна, передпокій)? Як називається стіл у вітальні? (письмовий) меблів Який не видно на кухні? (стіл, стільці) А як називається стіл на кухні? (кухонний, обідній) Що є у ванній? (ванна, душ, раковина) А що завжди знаходиться поруч з ванною кімнатою? (туалетна кімната) Яку меблі ми бачимо в передпокої? (шафа, дзеркало) А який кімнати тут не вистачає? (спальня)Що знаходиться в спальні? (ліжко, дзеркало, шафа)
II. Основна частина:
Вихователь:- Хлопці, до Даші повинні прийти гості. В якій кімнаті можна приймати гостей? (у вітальні) Давайте, ми допоможемо Даші облаштувати кімнату для прийому гостей. А де ж ми візьмемо меблі для цього? (у магазині) Правильно, нам треба відправитися в магазин. А в який магазин ми підемо? (в меблевий магазин) В магазин веселіше йти з піснею. Хлопці пісню запевай....
Фізкультхвилинка: "Прогулянка"
З тобою гуляємо весело,
По вулиці йдемо.
І по дорозі пессенку
Веселу співаємо. (кроки)
Ля-ля-ля-ля. (4 бавовни)
По вулиці йдемо (кроки)
Ля-ля-ля-ля (оплески)
Ми пісеньку співаємо. (кроки)
Вихователь: Ось ми і дісталися до магазину. Давайте розглянемо уважно меблі і виберемо необхідну. Що нам знадобиться? (стіл, стільці, диван) Скільки нам знадобиться столів, а стільців? Чому? (один стіл і багато стільців, так як прийдуть гості)
Діти вибирають меблі і називають її.
Вихователь: - Молодці, хлопці. Ви купили найнеобхідніші меблі, для Дашиної кімнати (Привозимо меблі до Каті в квартиру).
- Даша, ми даруємо тобі меблі: це стіл - він гарний, за ним ти будеш обідати. Це стільці для тебе і твоїх гостей.
Вихователь:
- Ця меблі зроблена з дерева, вона дерев'яна.
Вихователь:
- Хлопці, а у ваших квартирах є меблі.
Діти:
- Так, є меблі.
Вихователь:
- Сашко, розкажи, меблі є у твоїй квартирі.
Дитина розповідає:
Даша:
- Спасибі, хлопці, тепер в моїй квартирі стоїть красива зручна меблі.
А стіл я зараз накрию, і будемо пити чай.
Вихователь:
- Хлопці, як ви вважаєте, ми розвеселили Катю?
Відповіді дітей:
III. Заключна частина:
Дзвенить дзвінок.
Вихователь: - Хто це там? Ой, хлопці, подивіться, на наше новосілля прийшли музиканти. Вони хочуть нам пісню заспівати. Подивіться які вони веселі. Давайте і ми заспіваємо разом з ними. Цей колобок співає пісню ААААА, Це - ООООО, це - ЭЭЭЭ, а ось колобок показує свої зубки - ЫЫЫЫЫ. А подивіться як посміхається ще один колобок, він співає - ИИИИИИ, а ось колобок робить губки трубочкою і співає - УУУУУ. Ось яка весела в нас вийшла мелодія.
IV. Підсумок заняття.
Вихователь: - Діти, ми сьогодні допомогли ляльці Даші облаштувати яку кімнату? Що ми в ній поставили? Дивіться, яка тепер Даша весела і радісна. Вона запрошує вас з нею погратися.