Конспект заняття з сенсорного виховання.
Тема. Весняна подорож
Мета: Уточнити уявлення дітей про ознаки весни; закріпити вміння групувати предмети за сенсорними ознаками: кольором і величиною; продовжувати вчити розрізняти предмети за кількістю один-багато; удосконалити вміння дошкільників орієнтуватися у просторі. Виховувати зосередженість, самостійність, радість від отриманого результату
Хід заняття
І. Організаціійний момент.
-Доброго ранку, діти!
Давайте один одному посміхнемося та почнемо наше заняття.
-Яка зараз пора року?(весна)
-Що весною відбувається у природі? (на деревах з’явилися листочки, розквітли квіти, гарно світить сонечко, все стає дуже гарним та різнобарвним)
ІІ. Мотивація.
Сьогодні я пропоную вам здійснити подорож на весняну галявину.
-Давайте з вами заплющимо очі і промовимо-один, два, три на весняну галявину нас вітер занеси.
(На мольберті галявина квітів)
-Ой,подивіться, а що це таке?(квіти)
-Скільки квіток: одна чи багато?(багато)
- Чи всі квіти однакового кольору? (Ні, вони різнокольорові)
Ось ця квітка якого кольору? А ця?
- Які квіти за розміром? (великі, малі)
ІІІ. Д/гра «Збери квіти»
-Діти,я пропоную вам зібрати квіти у вазочки.Але в мене є дві вази: одна велика, а друга маленька.
-Як ви гадаєте в маленьку вазу ми які квіти будемо збирати?(маленькі)
-А у велику?(великі)
Діти по черзі виходять і збирають квіти, розповідають якого кольору, якого розміру і кладуть у відповідну вазу.(у великій вазі одна квітка,а у маленькій багато)
-Молодці,діти,ви дуже гарно впоралися з цим завданням.
ІV. Д/гра «Політ метелика» (орієнтування в просторі)
-Ой,а хто це залетів до нас у групу?(метелик)
- Метелик якого кольору?
-Але метелик прилетів не сам, а зі своїми друзями, вони хочуть з нами погратися. Пограємося з метеликами? (відповіді дітей)
-Метелик полетів над головую,метелик полетів на плече, метелик полетів на носик, метелик полетів на коліно, метелик полетів під стільчик.
-Молодці!
V. Д/гра «Квітка для метелика»
- Діти у метеликів трапилась біда, вони не можуть знайти свою кітку, І просять нам їм допомогти. Допоможемо метеликам?.
Нам потрібно кожного метелика посадити на квітку такогож самого кольору як і він сам.
Але метелик прилетів до нас з завданням.Давайте почитаємо, що за завдання.
Показ виконання вправи вихователем на мольберті.
Індивідуальна робота дітей за столами.
Діти сідають за столи,у кожної дитини аркуш на якому чотири різні за кольором квітки, а у тарілочці чотири метелика таких же кольорів як і квіти. Діти повинні до червоної квітки покласти червоного метелика, до фіолетової квітки-фіолетового метелика і тд.
-Даша,якого кольору метелика ти покладеш на фіолетову квітку?(фіолетового)
-Арсеній,якого кольору метелика ти покладеш до червоної квітки?(червоного)
-Люда,якого кольору метелика ти покладеш до жовтої квітки?(жовтого)
-Соня, якого кольору метелика ти покладеш до оранжевої квітки?(оранжевого)
-Молодці діти, метелики дуже раді, що ви їм допомогли.
VІ Підсумок заняття.
- Ну,а наше заняття підійшло до кінця. Нам час повертатись Давайте з вами заплющимо очі і промовимо-один, два, три в групу нас вітер занеси.
Що ми з вами сьогодні робили?( відповіді дітей)
- Кому ми допомагали?
-Як ви гадаєте, хто найкраще працював сьогодні на занятті? (відповіді дітей)
-Молодці, ви сьогодні всі активно працювали. Давайте собі поплескаємо.