Заняття-подорож
«Українці дружні люди – друзі є у нас повсюди»
Мета: Уточнити знання про те, що Землю населяють різні народи, про особливості їхнього зовнішнього вигляду, познайомити з елементами різних культур цих народів, формувати у дітей толерантне ставлення до людей різних національностей, почуття дружби, товариськості, незалежно від кольору шкіри.
Матеріали: карта світу, плоскісне зображення людей різних національностей (ескімос, афроамериканець, європеєць, азіат), фото із елементами культур різних країн світу, фотоколаж «Діти світу», дидактична гра «Танграм», клубок ниток, кубик великого розміру з кольоровими квадратами 30х30 см на чотирьох гранях, що символізують зображення континенту (жовтий квадрат – Африка, рожевий – країни Азії, зелений – Європа, блакитний – Антарктида) та дві грані з зображенням знаків питання під якими завдання для вікторини; зображення транспорту.
Хід заняття
Вихователь підводить дітей до карти світу, запитує:
- Діти погляньте, що це? (Це карта світу)
- А що на цій карті зображено? (Країни)
- Давайте ми зараз знайдемо Україну, позначимо її українською символікою. Яку українську символіку ви знаєте? (позначити Україну на карті)
- Які країни ви ще знаєте?
Гра «Клубочок» з метою закріплення назв країн світу.
Вихователь дає клубочок дитині, та називає країну. Назвавши країну дитина береться за ниточку, а клубочок котиться далі до іншої дитини і так доти, поки не утвориться «павутинка»
-У кожній країні є своя мова. Якою мовою розмовляють в Україні? (Українською)
-Яку мову окрім української ви знаєте? Які слова англійською ви можете сказати?
-Цікаво чи люди інших країн схожі на нас? А давайте ми з вами будемо подорожувати. У мене є кубик, який допоможе нам в цьому.
Діти кидають кубик, яка картинка випадає на кубику, у ту країну здійснюється подорож.
1. Африка. Африка далеко, тому до неї ми полетимо літаком
Фізкультхвилинка «Літак»
Піднімись і встань ось так,
Уяви що ти літак.
Піднялися вище, вище,
Нас блакитне небо кличе.
Повороти, віражі, ти міцніше курс держи,
Дуже вправні у польоті і відважні літаки.
Тож вертайтесь до роботи,
Знову стали ми дітьми.
- Хто це нас в Африці зустрічає? (хлопчик афроамериканської раси). Він розповідає про свою країну дітям.
Розгляд картинок пов’язаних з Африкою, наклеювання їх на квадратики.
Африканські діти також полюбляють гратись, але найбільше вони люблять танцювати, тож давайте і ми зараз трішки повеселимось.
Звучить весела музика (Чунга-чанга) і діти танцюють.
2. Країни Азії (Китай, Японія) до цих країн ми можемо добратись потягом.
Фізкультхвилинка «Потяг»
Ось по рейках дім з трубою
Вагони тягне за собою.
Мандрує в спеку і в мороз
Прудкий залізний паровоз.
Тут нас зустрічає хлопчик японець. Він розповідає про свою країну.
Розгляд картинок пов’язаних з Японією.
- Діти цієї країни люблять головоломки, серед них «Танграм». Діти діляться на 2 команди і з геометричних фігур викладають зображення. Виграє та команда, яка перша складе малюнок.
3. Антарктида , до неї ми попливемо на кораблі-криголамі.
Фізкультхвилинка «Корабель»
Білий кит на диво всім
Випускає в небо дим.
Має в морі безліч справ
Швидкохідний пароплав.
В Антарктиді нас зустрічає хлопчик ескімос. Він також знайомить дітей зі своєю країною.
Розгляд картин з пов’язаних з Антарктидою.
У дітей які живуть в Антарктиді вітаються носиками. Спробуємо і ми привітатись один з одним носиками.
4. Європа. До європи ми поїдемо машиною.
Фізкультхвилинка «Машина»
В бак залили ми бензину,
Чисто вимили машину.
І колеса підкачали,
У багажник речі склали.
Фари весело мигнуть,
Вирушаємо у путь
Тут живуть європейці. Хлопчик європеєць розповідає про європу
Розгляд картин пов’язаних з Європою.
Якщо на кубику випадає знак питання – проводиться вікторина.
Вікторина 1 “Міста»
1. Столиця України.
2. Місто в якому є дивовижні фонтани
3. Місто біля моря
4. Місто в якому будують кораблі
5. Місто в якому жили козаки
6. Місто лева
7. Область в якій бере початок річка Південний Буг
Вікторина 2 «Символи України»
1. Як називається українська сорочка?
2. Як називаються широкі штани, що носять українські чоловіки?
3. Що в давнину носили дівчатка на голові?
4. Назвіть державні символи України.
5. Як можна назвати Україну?
6. Які називаються ляльки які робили з тканини і ниток?
7. Назвіть українського поета.
- Ось і закінчилась наша подорож. Вам сподобалось подорожувати? На яких континентах ми побували? Що вам найбільше сподобалось?
- Скажу вам по секрету, ви теж дуже сподобалися дітям нашої планети. І в знак дружби дітки всього світу дарують нашій групі своє фото. Я думаю, що ми створимо велику і гарну композицію «Дружать діти всього світу». Ось перед вами плакат з нашою великою, прекрасною планетою.
-Я дам кожному з вас у руки фото, ви ж зніміть стрічку–липучку. Давайте заселемо планету Земля людьми різних національностей. (По ходу наклеювання діти коментують національність, зображену на фото)