Користувацький вхід

Останні публікації

План-конспект уроку з математики у 3 класі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ТЕМА: Закріплення вивчених випадків множення і ділення. Розв’язування задач.
МЕТА: Формувати обчислювальні навички поза табличного множення; удосконалювати вміння виконувати ділення в межах 1000 для випадків, які зводяться до табличних; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу та спостережливість; виховувати бажання допомагати один одному;
ОБЛАДНАННЯ: ілюстративний матеріал, таблиця скороченого запису задач.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
1. Організація класу.
-Діти, до нас на урок завітали гості, давайте привітаємо їх.
-Доброго ранку – мовим зазвичаєм.
-Доброго ранку – кожному зичим ми.
Кому дозволим першим сісти? (Дівчаткам)
Так, спочатку краса, а потім сила.
2. Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні на уроці ми закріпимо вивчені випадки множення і ділення в межах 1000.
-Погляньте, а хто це до нас прилетів?
-(сорока-листоноша)
Вона принесла нам листа.
Давайте прочитаємо його.
Хлопчики і дівчатка, мені потрібна ваша допомога.
Зла чаклунка заховала гномів.
Допоможіть їх відшукати. (Білосніжка)
-Ну що, допоможемо Білосніжці?
-(Так)
-А вирушимо ми з вами ось на такому поїзді.
Щоб сісти у нього вам потрібці квитки.
Давайте перевіримо чи дійсні вони.
(на парті в кожного учня білет з прикладом)
ОБЧИСЛЮВАЛЬНИЙ ЛАНЦЮЖОК
1. Ділене 64, дільник 8, знайти частку?
2. Результат зменш у 8 раз.
3. Результат збільш у 4 рази.
4. Результат збільш на 46.
5. Результат збільш у 10 раз.
6. Результат поділи на 100.
7. Результат помнож на 10.
8. Результат помнож на 0
9. Результат збільш на 700.
10. Результат зменш у 100.
11. Результат зменш у 7 раз.
Квитки у всіх дійсні. Тож вирушаємо на пошуки гномів.
ГРА «КАРУСЕЛЬ»
Колія, по якій проїде наш поїзд, прокладена через річку.
А річка підготувала своє завдання. Якщо правильно виконаєте
5 дітей – річка
5 дітей – береги
Річка задає питання берегам.
1. Що дістанемо при діленні нуля на будь-яке число?
2. На що не можна ділити?
3. Що потрібно зробити, щоб помножити число на 10?
4. Що потрібно зробити, щоб число, яке закінчується нулями поділити на 100?
5. Як помножити одноцифрове число на двоцифрове?
-Працювали ми прекрасно.
Гномика дістали вчасно.
-Де ж нам шукати інших гномиків?

КОД – ПІДКАЗКА
135133 – вирази
1 2 3 4 5 6
АБВГ ДЕЄЖ ЗИІЇ ЙКЛМ НОПР СТУФ
Ви повинні записати і обчислити вирази.
РОБОТА В ПАРАХ
a 800 120 48
b 600 60 30
(a-b) ∙ 4
a 600 80 240
b 200 80 120
(a-b) : 4

-Поміняйтеся зошитами і перевірте розв’язки товариша.
-Вирази ми розв’язали.
- Гномиків ми врятували.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
-Вирушаємо далі на пошуки гномів.
Хто підказку відгадає
Що робити далі маєм?
Розібрати розв’язати
Щоб гномиків врятувати.
3.Диференційрвана робота над задачею.
Впродовж дня сорока-листоноша рознесла 40 листів, журналів у 2 рази більше, ніж листів, а газет – у 3 рази більше, ніж журналів і листів разом.
Скільки газет рознесла сорока – листоноша протягом дня?
Колективний аналіз умови задачі.
-Про що йдеться в задачі?
-Чи відомо скільки листів?
-Чи відомо скільки журналів?
-А що сказано про них?
-Чи відомо скільки газет?
-Що сказано про газети?
-Що питається в задачі?
(Під час аналізу вивішую короткий запис задачі)
-Розгляньте короткий запис задачі.
Хто може самостійно розв’язати задач, викладіть червоні кружечки і приступайте до розв’язання задачі. До кожної дії напишіть коротке пояснення.
(З рештою – складаємо план і розв’язуємо разом задачу)
Ось і задачу розв’язали
Ще два гномики дістали
4. Розв’язування прикладів з коментуванням.
Є тут букви, є тут цифри
Приклади – це ключ до шифру.
Хто розв’яже, розшифрує,
Той гномиків порятує.
2 ∙ 35 : 10 = 7П
3 ∙ 24 : 9 = 8Е
43 ∙ 2 - 16 = 70Н
(13+17) ∙ 3 = 90Ь
Гномика ми знайшли за пеньочком.
-Залишилась на остачу ще й вороняча задача.
П’ятеро зайців тарабанять двома лапами, а один, найспритніший, усіма чотирма. Скільки пар тарабанять по барабанах?
Ось ми з вами відшукали всіх гномів.
Білосніжка вам дуже вдячна.
5. Робота з геометричним матеріалом.
А щоб вони жили щасливо і дружно, що потрібно їм побудувати?
У вас на партах у конвертиках є геометричні фігури.
Побудуйте в парах з них будиночок.
Знайдіть периметр найбільшого прямокутника.
6. Підсумок уроку.
А нам час повертатися додому. Давайте підсумуємо наш уроку.
ГРА «МІКРОФОН»
Чи сподобався вам уроку?
Що найбільше вам сподобалося?
Що ще робили ми на уроці?
7. Оцінювання.
Урок наш завершився.
Попрощайтеся з гостями.

Автор: 

Гніда Наталя Миронівна, вчитель початкових класів Млиновецької гімназії

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі