Користувацький вхід

Розробка уроку з математики 2 клас "Таблиця ділення на 9"

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:fa18b62544ecdc4a4a7200714cac38aa' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Тема: Таблиця ділення на 9<br />\nМета: скласти таблицю ділення на 9, вправляти у засвоєнні таблиці, вдосконалювати<br />\n вміння обчислювати вирази на дії різного ступеня; розв’язувати задачі на<br />\n зведення до 1; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до<br />\n математики.<br />\nОбладнання: таблиці для усного рахунку, таблиця на множення, малюнки вівці,<br />\n качки, гуски.<br />\nХід уроку</p>\n<p>I. Ознайомлення з планом роботи<br />\n Привітання з учнями.<br />\n Сьогодні на уроці ми будемо працювати за таким планом:<br />\n 1.Усний рахунок<br />\n 2. Таблиця ділення на 9<br />\n 3.Обчислення виразів<br />\n 4.Задачі<br />\n 5.Геометричний матеріал<br />\n 6.Підсумок</p>\n<p>II. Усний рахунок<br />\n Біля дошки працюватимуть 3 учні, завдання записані на дошці.<br />\n 1.Вставити відповідний знак і число:<br />\n 56=8 32=4 8=72 6=24<br />\n 2. З’єднати вираз і його значення<br />\n 22<br />\n 85−9•5 40 54:6+48<br />\n 9•4−14 57 7•9+17<br />\n 80<br />\n 3. „Хмаринки-краплинки”<br />\n Заповнити краплинки числом - діленим на 7<br />\n ○:7 ○○○○○○○○○○<br />\n( Вчитель нагадує, як виконувати завдання. Діти мовчки працюють.)</p>\n<p>4. Клас разом зі мною проведе усні обчислення за таблицею<br />\n ( Таблиця від 1до 100 прикріплена на дошці)<br />\n- Знайти частку чисел (показую на таблиці) 24 і 8, 40 і 8, 56 і 8<br />\n- Знайти добуток чисел 7 і 6, 6 і 4, 9 і 4<br />\n- Назвати множники до чисел 49, 28, 63, 14<br />\n- Збільшити у 6 разів 7, 3, 5, 8, 9<br />\n- Зменшити у 8 разів 24, 40, 72, 64<br />\n - Знайти суму, різницю(показую числа на таблиці)<br />\n - Відгадайте, яке це число: збільшити його у 3 рази, то буде 18,<br />\n у 5 разів - буде 30, у 9 разів - 54.</p>\n<p> 5. На дошці записано ряд чисел, що діляться на 6:<br />\n 6 12 15 18 24 26 32 42 48 54 30 36 60<br />\n - Назвіть „зайві” числа.</p>\n<p> 6. Задача<br />\n А зараз попрацюємо над задачею.<br />\n ( На дошці прикріплені малюнки вівці, качки, гуски і відповідно їх маса:<br />\n 35кг, 5 кг, 2кг)<br />\n - Дивлячись на малюнки, порівняємо масу тіла тварин.<br />\n - У скільки разів маса гуски менша від маси вівці?<br />\n - Якою дією дізнаємося? (Діленням)<br />\n - Чому? ( Бо запитання у скільки разів ....?)<br />\n - У скільки разів масам вівці більша від маси гуски і качки разом?<br />\n - Як дізнатися? ( Спочатку дізнаємося масу гуски і качки разом: 5+4=7(кг),<br />\n а потім порівняємо дією ділення: 35:7=5(р.)<br />\n - На скільки кілограмів більше важить вівця, ніж гуска, ніж качка?<br />\n - Як дізнатися? (Треба від 35 відняти 5, від 35 відняти 2)<br />\n - Чому віднімаємо? (Бо запитання звучить так: На скільки кілограмів .....?)</p>\n<p>Отже, порівняємо числа дією ділення, якщо у питанні є слова: у скільки разів? Порівнюємо дією віднімання – коли питання звучить так: На скільки...?</p>\n<p> 7. А зараз перевіримо, як учні справилися із завданнями, записаними на дошці.(Перевіряємо разом з учнями, якщо є помилки учні виправляють)<br />\nПитання учням, які працювали біля дошки:<br />\n- Як називаються числа при додаванні, відніманні, множенні, діленні?<br />\n- Збільшити у 3 рази: 4, 9, 8, 7, 5, 2, 6<br />\n- Зменшити у 6 разів: 12, 24, 42, 48, 54<br />\n- Знайти ¼ від чисел: 12, 40, 24, 28, 32, 4, 16</p>\n<p>III. Хвилинка каліграфії<br />\n Продовжуємо роботу в зошитах.<br />\n На хвилинку каліграфії записати число, яке у 6 разів більше , ніж 5,<br />\n на 10 менше від 40.<br />\n- Яке це число?<br />\n- Так, це число 30.Запишіть його.</p>\n<p>IV. Математичний диктант<br />\n Запишемо математичний диктант по варіантах:<br />\n 1 варіант - відповіді, одержані при дії множенні<br />\n 2 варіант - відповіді, одержані при дії ділення<br />\n - 7 збільшити у 3 рази,<br />\n - 20 зменшити у 4 рази,<br />\n - 6 збільшити у 5 разів,<br />\n - 56 зменшити у 7 разів,<br />\n - частка чисел 18 і 2, 31 і 4,<br />\n - добуток чисел 7 і 7, 6 і 9.<br />\n Перевіряємо .(Спочатку зачитує учень 1 варіанту, а потім - учень 2 варіанту.)<br />\n - Чому ви виконували обчислення дією множення?(Бо завдання було: збільшити у, знайти добуток)<br />\n - Чому ви виконували обчислення дією ділення?(Бо завдання було: зменшити у, знайти частку)</p>\n<p>V. Вивчення нового матеріалу<br />\n Повідомлення теми уроку<br />\n Сьогодні на уроці ми будемо складати таблицю ділення на 9.<br />\n - З якої таблиці ми будемо складати таблицю ділення на 9?<br />\n - Так. З таблиці множення на 9.(На дошці прикріплена таблиця множення на 9.)<br />\n - Діти, подивіться уважно на таблицю множення на 9 і зараз колективно з коментуванням складемо таблицю ділення на 9.(Учні коментують і записують її в зошит та на дошці)<br />\n - А тепер попрацюємо в парах: запитуйте один в одного цю таблицю.<br />\n - Хто зможе сам розказати таблицю?( Учні розказують)</p>\n<p>VI. Обчислення виразів<br />\n Продовжимо роботу над виразами з використанням таблиці ділення на 9<br />\n 1. №427 с.63<br />\n Коментує вчитель, учні записують на дошці і в зошити, пояснюючи порядок дій.<br />\n 2. Завдання на вибір (На дошці прикріплені малюнки яблук із завданнями)</p>\n<p> 27+27:9 36:9•7 23+(30+42):9<br />\n 81: 9-9 18:3•9 65-27: 9+18</p>\n<p> Завдання виконуєте на вибір: на жовтому яблуку- найлегше завдання, на зеленому - середньої важкості, а на червоному - найважчі обчислення.<br />\n(Коли діти виконують завдання, то біля кожного виразу на дошці записують його результат. Так перевіряють правильність виконання.)</p>\n<p>VII.Робота над задачею<br />\n 1. Зараз нас чекає робота над задачами №428 с.64<br />\n- Прочитайте задачу самостійно.<br />\n- Що означає число 9? 72? 48?<br />\n- Поєднайте числа відповідно змісту задачі. Діти прикріплюють числа:<br />\n 9 ц. – 72 к.<br />\n ? ц. – 48 к.<br />\n- Який це вид задачі? (На зведення до 1)<br />\n- Про що спочатку можна дізнатися?(Скільки коштує 1цукерка)<br />\n- Якою дією?(Ділення)<br />\n- Вираз? 72:9=8(к.)<br />\n- Про що будемо дізнаватися далі?(Скільки цукерок можна купити на 48 к.)<br />\n- Якою дією? 48:8=6(к.)<br />\n- А тепер самостійно запишіть розв’язок задачі.(Один учень пише на дошці)<br />\n- Який вираз буде до задачі? 48:(72:9)=6(к.)<br />\n- Запишіть вираз та відповідь повністю до задачі.</p>\n<p> 2. Складання (усно) виразів №429с.64<br />\n - Діти, що означає знайти половину, третину, чверть?<br />\n ( Потрібно поділити на 2.3.4)<br />\n- Так, але для цього треба добре знати таблицю ділення.<br />\n- І ось в №429 с.64 ми маємо виконати такі завдання.<br />\n Усно складаємо вирази і обчислюємо.<br />\n- А як знайти дев’яту частину?(Поділити на 9)</p>\n<p> VIII. Геометричний матеріал<br />\n (На дошці прикріплено малюнок людини, складений з геометричних фігур)<br />\n- Які геометричні фігури зображені?<br />\n- Що можна сказати про квадрат?(Учні показують)<br />\n IX. Підсумок уроку<br />\n - Діти, подивимося на план роботи на уроці (Написаний на дошці)<br />\n - На початку уроку ми його читали. Що ми виконали і що залишилося ще зробити?<br />\n - Так, треба підвести підсумок уроку.<br />\n - Що нового ми вивчили?<br />\n - Що найбільше запам’ятали?<br />\n - Чи сподобався урок? Чим?<br />\n (Далі оцінюю роботу учнів)<br />\n- На цьому наш урок закінчено. Дякую за роботу на уроці.</p>\n', created = 1738363479, expire = 1738449879, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:fa18b62544ecdc4a4a7200714cac38aa' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:c5475bcac31ce6da0dd521628b97cae7' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Глечик Ніна Костянтинівна, вчитель початкових класів, Броварська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7</p>\n', created = 1738363479, expire = 1738449879, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:c5475bcac31ce6da0dd521628b97cae7' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738363479, expire = 1738449879, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738363479, expire = 1738449879, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738363480, expire = 1738449880, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Таблиця ділення на 9
Мета: скласти таблицю ділення на 9, вправляти у засвоєнні таблиці, вдосконалювати
вміння обчислювати вирази на дії різного ступеня; розв’язувати задачі на
зведення до 1; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до
математики.
Обладнання: таблиці для усного рахунку, таблиця на множення, малюнки вівці,
качки, гуски.
Хід уроку

I. Ознайомлення з планом роботи
Привітання з учнями.
Сьогодні на уроці ми будемо працювати за таким планом:
1.Усний рахунок
2. Таблиця ділення на 9
3.Обчислення виразів
4.Задачі
5.Геометричний матеріал
6.Підсумок

II. Усний рахунок
Біля дошки працюватимуть 3 учні, завдання записані на дошці.
1.Вставити відповідний знак і число:
56=8 32=4 8=72 6=24
2. З’єднати вираз і його значення
22
85−9•5 40 54:6+48
9•4−14 57 7•9+17
80
3. „Хмаринки-краплинки”
Заповнити краплинки числом - діленим на 7
○:7 ○○○○○○○○○○
( Вчитель нагадує, як виконувати завдання. Діти мовчки працюють.)

4. Клас разом зі мною проведе усні обчислення за таблицею
( Таблиця від 1до 100 прикріплена на дошці)
- Знайти частку чисел (показую на таблиці) 24 і 8, 40 і 8, 56 і 8
- Знайти добуток чисел 7 і 6, 6 і 4, 9 і 4
- Назвати множники до чисел 49, 28, 63, 14
- Збільшити у 6 разів 7, 3, 5, 8, 9
- Зменшити у 8 разів 24, 40, 72, 64
- Знайти суму, різницю(показую числа на таблиці)
- Відгадайте, яке це число: збільшити його у 3 рази, то буде 18,
у 5 разів - буде 30, у 9 разів - 54.

5. На дошці записано ряд чисел, що діляться на 6:
6 12 15 18 24 26 32 42 48 54 30 36 60
- Назвіть „зайві” числа.

6. Задача
А зараз попрацюємо над задачею.
( На дошці прикріплені малюнки вівці, качки, гуски і відповідно їх маса:
35кг, 5 кг, 2кг)
- Дивлячись на малюнки, порівняємо масу тіла тварин.
- У скільки разів маса гуски менша від маси вівці?
- Якою дією дізнаємося? (Діленням)
- Чому? ( Бо запитання у скільки разів ....?)
- У скільки разів масам вівці більша від маси гуски і качки разом?
- Як дізнатися? ( Спочатку дізнаємося масу гуски і качки разом: 5+4=7(кг),
а потім порівняємо дією ділення: 35:7=5(р.)
- На скільки кілограмів більше важить вівця, ніж гуска, ніж качка?
- Як дізнатися? (Треба від 35 відняти 5, від 35 відняти 2)
- Чому віднімаємо? (Бо запитання звучить так: На скільки кілограмів .....?)

Отже, порівняємо числа дією ділення, якщо у питанні є слова: у скільки разів? Порівнюємо дією віднімання – коли питання звучить так: На скільки...?

7. А зараз перевіримо, як учні справилися із завданнями, записаними на дошці.(Перевіряємо разом з учнями, якщо є помилки учні виправляють)
Питання учням, які працювали біля дошки:
- Як називаються числа при додаванні, відніманні, множенні, діленні?
- Збільшити у 3 рази: 4, 9, 8, 7, 5, 2, 6
- Зменшити у 6 разів: 12, 24, 42, 48, 54
- Знайти ¼ від чисел: 12, 40, 24, 28, 32, 4, 16

III. Хвилинка каліграфії
Продовжуємо роботу в зошитах.
На хвилинку каліграфії записати число, яке у 6 разів більше , ніж 5,
на 10 менше від 40.
- Яке це число?
- Так, це число 30.Запишіть його.

IV. Математичний диктант
Запишемо математичний диктант по варіантах:
1 варіант - відповіді, одержані при дії множенні
2 варіант - відповіді, одержані при дії ділення
- 7 збільшити у 3 рази,
- 20 зменшити у 4 рази,
- 6 збільшити у 5 разів,
- 56 зменшити у 7 разів,
- частка чисел 18 і 2, 31 і 4,
- добуток чисел 7 і 7, 6 і 9.
Перевіряємо .(Спочатку зачитує учень 1 варіанту, а потім - учень 2 варіанту.)
- Чому ви виконували обчислення дією множення?(Бо завдання було: збільшити у, знайти добуток)
- Чому ви виконували обчислення дією ділення?(Бо завдання було: зменшити у, знайти частку)

V. Вивчення нового матеріалу
Повідомлення теми уроку
Сьогодні на уроці ми будемо складати таблицю ділення на 9.
- З якої таблиці ми будемо складати таблицю ділення на 9?
- Так. З таблиці множення на 9.(На дошці прикріплена таблиця множення на 9.)
- Діти, подивіться уважно на таблицю множення на 9 і зараз колективно з коментуванням складемо таблицю ділення на 9.(Учні коментують і записують її в зошит та на дошці)
- А тепер попрацюємо в парах: запитуйте один в одного цю таблицю.
- Хто зможе сам розказати таблицю?( Учні розказують)

VI. Обчислення виразів
Продовжимо роботу над виразами з використанням таблиці ділення на 9
1. №427 с.63
Коментує вчитель, учні записують на дошці і в зошити, пояснюючи порядок дій.
2. Завдання на вибір (На дошці прикріплені малюнки яблук із завданнями)

27+27:9 36:9•7 23+(30+42):9
81: 9-9 18:3•9 65-27: 9+18

Завдання виконуєте на вибір: на жовтому яблуку- найлегше завдання, на зеленому - середньої важкості, а на червоному - найважчі обчислення.
(Коли діти виконують завдання, то біля кожного виразу на дошці записують його результат. Так перевіряють правильність виконання.)

VII.Робота над задачею
1. Зараз нас чекає робота над задачами №428 с.64
- Прочитайте задачу самостійно.
- Що означає число 9? 72? 48?
- Поєднайте числа відповідно змісту задачі. Діти прикріплюють числа:
9 ц. – 72 к.
? ц. – 48 к.
- Який це вид задачі? (На зведення до 1)
- Про що спочатку можна дізнатися?(Скільки коштує 1цукерка)
- Якою дією?(Ділення)
- Вираз? 72:9=8(к.)
- Про що будемо дізнаватися далі?(Скільки цукерок можна купити на 48 к.)
- Якою дією? 48:8=6(к.)
- А тепер самостійно запишіть розв’язок задачі.(Один учень пише на дошці)
- Який вираз буде до задачі? 48:(72:9)=6(к.)
- Запишіть вираз та відповідь повністю до задачі.

2. Складання (усно) виразів №429с.64
- Діти, що означає знайти половину, третину, чверть?
( Потрібно поділити на 2.3.4)
- Так, але для цього треба добре знати таблицю ділення.
- І ось в №429 с.64 ми маємо виконати такі завдання.
Усно складаємо вирази і обчислюємо.
- А як знайти дев’яту частину?(Поділити на 9)

VIII. Геометричний матеріал
(На дошці прикріплено малюнок людини, складений з геометричних фігур)
- Які геометричні фігури зображені?
- Що можна сказати про квадрат?(Учні показують)
IX. Підсумок уроку
- Діти, подивимося на план роботи на уроці (Написаний на дошці)
- На початку уроку ми його читали. Що ми виконали і що залишилося ще зробити?
- Так, треба підвести підсумок уроку.
- Що нового ми вивчили?
- Що найбільше запам’ятали?
- Чи сподобався урок? Чим?
(Далі оцінюю роботу учнів)
- На цьому наш урок закінчено. Дякую за роботу на уроці.

Автор: 

Глечик Ніна Костянтинівна, вчитель початкових класів, Броварська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі