Користувацький вхід

Останні публікації

конспект заняття в середній групі з логіки

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Подорож до зимового лісу»
Мета:закріпити знання дітей про цифру 4; вправляти у вмінні користуватися цифрами; закріплювати навички порядкової та кількісної лічби; вміння порівнювати предмети за довжиною, товщиною; оперувати поняттям «товстий», «тонкий»; закріпити вміння розрізняти та називати геометричні фігури за кольорм; порівнювати групи предметів та поняття «менше на один», «більше на один», «порівну»; виховувати спостережливість, бажання виявляти інтерес до логіко-математичної діяльності.
Матеріал:ілюстрації із зображенням диких тварин, макет зимового лісу з деревами різної товщини; кольорові смужки червоного та синього кольору різні за довжиною; набір карток від 1-4; по 4морквинки та зайчика на кожну дитину; ялинка, геометричні фігури різного кольору.
Хід заняття.
1.Організаційний момент.
-Малята, сьогодні вранці я прийшла в садочок, а біля дверей нашої групи лежав ось цей конверт, а в ньому лист від лісових звірят. Зараз надворі зима, випала багато снігу, звірята занудьгували і не знають чим їм займатися, в які ігри пограти. Допоможемо звірятам, завітаємо до них у гості та трохи пограємося. Але, щоб потратипи до лісу, нам знадобляться чарівні кольорові доріжки. Почнемо скоріш їх будувати.
2.Д/Г «Побудуй доріжку до лісу»
-Дівчатка будуватимуть доріжку ось з таких червоних смужок.
-А хлопчики з синіх.
-Скільки стрічок у дівчаток? (4);
-Скільки у хлопчиків? (4);
-У кого смужок більше, у кого менше? (їх порівну);
-Яка доріжка довша?(червона);
-Яка коротша?(синя);
-Чому червона доріжка довша за синю? (Тому що червоні смужки довші за сині);
-Давайте повторимо, якого кольору довга доріжка, а якого коротка.
_Вирушаємо далі.
3. Д/Г «Порахуй»
-Ось ми і в лісі. Кого ви бачите?
-Як називають всі ці звірі? (Дикі звірі) Чому? (вони живуть в лісі)
-Порахуйте лисиць, зайчиків, ведмедів, вовків.
-Скільки всього тварин? (4);
-Кого більше:зайчиків чи лисичок? Вовків чи ведмедів? (всіх тварин по одному, їх порівно);
-Я пропоную погратися з звірятами в цікаву гру.
4.Д/Г «Схованки»
-Як ви думаєте, який звір може сховатися за найтовщим деревом? (Ведмідь);
-Знайдіть і покажіть дерево, за яким може сховатися ведмідь;
-Знайдіть найтонше дерево. Хто може сховатися за цим деревом? (Зайчик);
-Чому ведмідь не може сховатися за цим деревом? (Тому, що він великий);
-За яким деревом може сховатися зайчик? (за всіма). Чому? (тому що зайчик маленький)
-Лисичка велика чи маленька? За яким деревом може сховатися лиска?
-А за яким деревом може сховатися вовк?
-Отже, зробимо висновок: великі тваринки можуть сховатися за деревами, в яких товстий стовбур, а маленькі за всіма: і за товстими деревами , і за тонкими.
-Малята, хоч ми з звірятами й погралися, але вони сумні.
-Звірі розказали мені, що на галявині у них є дуже гарна лісова красуня-ялинка. Вона була прикрашена різними яскравими кульками та іграшками. Але злий чаклун зіпсував всі ялинкові прикраси. Допоможемо звірятам, прикрасимо їхню ялинку різнокольоровими геометричними фігурами. Трикутники треба вішати на ялинку вгорі, круги-посередині, а квадрати-внизу.
5.Д/Г»Назви правильно фігуру»
-Молодці, малята, звірята вам дякують за ялиночку.
6.Фізкультхвилинка.
-Погляньте, під ялиночкою ховаються зайчати. Зимно їм зимою в лісі, голодно.
-Пригостимо зайчиків-братиків смачною, солодкою морквою.
7. Робота зі смужками.
-Скільки зайчиків?(4);
-А скільки морквинок? (3);
-Чого більше: зайчиків чи морквинок? Чого менше?
-На скільки морквинок менше ніж зайчиків? (на 1)
-Що треба зробити, щоб і зайчиків і морквинок стало однаково, порівно?
(додати морквинку, або прибрати зайчика).
-Я пропоную додати морквинку.
-Молодці малята, зайчиків нагодували.
-Послухайте будь ласка уважно загадку і згадайте, про яку цифру йдеться в неї:
Подивіться, цифра ця
Вправо лікоть відвела.
Вихваляється без міри
Зветься цифра ця…(чотири)
8.Д/Г «Число і цифра 4.»
-Покладіть перед собою цифри від 1 до 4.
-Після якої цифри стоїть цифра 4?
-Яка цифра стоїть найперша?
-Між якими цифрами стоїть цифра 2? 3?
9.Підсумок.
Ось і закінчилася наша прогулянка до лісових звірят. Сподобалося вам? В яку гру ми гралися з звірятами? Кого годували морквою? Чим прикрашали ялинку на галявині? А зараз вирушаймо до групи. По яким стежкам будуть йти дівчатка, а по яким хлопчики?.

Автор: 

Вихователь ДНЗ№13 "Гвоздичка" Медведева О.Б.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі