"Подорож казковими доріжками"
Програмовий зміст:виявити рівень знань та вмінь дітей: рахувати предмети порядковою та зворотньою лічбою; порівнювати групи предметів ( більше, менше, порівну); вміння розрізняти плоскі геометричні фігури( круг , прямокутник, трикутник, овал);вміння співвідносити цифру з числом: розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу ; вміння виконувати мовну інструкцію; вміння називати цифри від 1 - 5; розвивати логічне мислення; вміння впізнавати казки за схемою; виховувати бажання виконувати завдання.
Хід заняття.
Ми сьогодні рано встали,
В дитсадочок поспішали.
Один до одного поверніться,
Один одному всміхніться!
Сюрпризний момент. Діти отримують лист від казкових героїв.
Малята, вас запрошує казка! Казкові герої потрапили в біду, їм потрібна допомога. Допоможемо казковим героям? Щоб потрапити у казку, потрібно порахувати навпаки від 5 до 1.
Повернулись, обернулись,
в казці зявились!
Малята, ми потрапили на казкову галявину, та нас зустрічають пташки. Ви їх впізнали? Де були ластівки взимку?
Д/г "Більше - менше- порівну)
Діти рахують ластівок , горобчиків, визначають кого більше, менше, порівну. Що , рушаймо далі?
Розгляд зашифрованої казки "Три ведмеді".
Ведмежата гралися і не поскладали на місця олівці. Давайте їм допоможемо.
Д/г "Довгий - короткий"
Фіз. хвилинка " Ведмежата рано встали"
Наступна смужка нам підкаже, яка казка чекає нас у гості. Розгляд мнемосмужки. Так, це казка "Колобок"
Щоб врятувати Колобка нам потрібно виконати завдання.
Д/г "Цифри в ряд"
_ Покажіть цифру, яка знаходиться , перед цифрою 2;
- цифра, яка знаходиться після цифри 4;
-цифру, яка знаходиться між цифрами 2 і 4;
Д/г "Виклади квітку"
Діти викладають, скіьки пелюсток, скільки показує цифра.
Нас чекає ще одна казочка. Діти відгадують, що це казка "Червона Шапочка"(орієнтування на папері)
Д/г " Знайди геометричну фігуру"
Гра - емпатія "Я геометрична фігура"
Діти, ми сьогодні допомогли казковим героям. Нам час повертатися до садочка.