Користувацький вхід

Осінь квіти нам дарує

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: «Осінь квіти нам дарує…»
Мета: закріпити знання дітей про осінні квіти, їх назви, будову,колір; запропонувати
дітям виготовити айстри з крилаток ясена, пластиліну, дерев’яних паличок, опалого листя; вчити дітей колективно оформлювати букет; розвивати увагу, мову,мислення, пам’ять, дрібну моторику; виховувати інтерес до створення краси, зокрема осінніх квітів – айстр, естетичний смак, бажання допомогти другові.
Матеріал: ілюстрації квітів: айстр, чорнобривців, жоржин , будова квітки; вірші, загадки про квіти,матеріал до дидактичної гри «Квітка збирає друзів»; крилатки ясена,опалі листочки горобини,дерев’яні палички, шматочки пластиліну різних кольорів, клейонки,паперові серветки, зразок вихователя, вази, іграшка – білочка,кошик з горіхами, загадка від Білочки.
Хід заняття:
1. Діти стоять на килимку півколом. Привітання дітей з гостями.
Вихователь: - Діти, до нас сьогодні на заняття завітала Білочка, ось з цим кошиком, а що там в ньому,ми з вами дізнаємось пізніше. А поки що Білочка хоче за вами поспостерігати. Дозволимо їй, діти? Так. Тоді уважно послухайте невеличкий вірш. Читання вірша вихователем:
Щедра осінь стоїть на дорозі, до людей вона добра й ласкава.
Квіти вмилися ранком у росах і вдягли собі барви яскраві.
- Діти, про що цей вірш? (Про осінь, про квіти)
- Діти, а хто з вас знає вірші про осінні квіти? Діти розповідають вірші.
1. На квітнику яскравому айстри розцвітають,
Гарні айстрочки ,духмяні, різний колір мають.
2. Всміхаються до сонечка осінніїжоржинки,
Червонії, жовті, білі в них квіточки – голівки.
3. Чорнобривчики маленькі під осінь розцвітають,
Голівками яскравими малюків вітають.
- Діти, давайте помилуємось красою осінніх квітів, розглянувши їх ілюстрації. Вихователь розповідає дітям про осінні квіти.

2.А ще я пропоную пограти у дидактичну гру «Квітка збирає друзів».

3. - Діти, а про які саме квіти ми з вами сьогодні поговоримо на занятті, ви дізнаєтесь від нашої гості - Білочки, яка написала вам загадку, зараз я вам її прочитаю:

Осіння квітка сукню вділа рожеву, синю, ніжно-білу.
Стоїть неначе їжачок, у неї сотні пелюсток. (Айстра)

- Діти, ви молодці! Білочка теж задоволена вами, що ви так багато знаєте про осінні квіти. А ще вона хоче вас попросити їй допомогти. У неї в кінці осені у подружки – Лисички – день народження, вона хоче подарувати їй улюблені квіти – букет айстр, але ж ці квіти квітнуть на початку осені.А зараз яка осінь? (Пізня.) Що ж, діти, нам робити, як їй допомогти? А я пропоную вам зробити ці квіти з пластиліну, крилаток ясена, які дуже схожі на пелюстки айстр,дерев’яних паличок, опалого листя, ось такі як зробила я ( вихователь показує зразок).
– Діти,ви,напевно, трішки стомились? Давайте відпочинемо.

1

4.Фізкультхвилинка:
– Діти , уявіть, що ви осінні квіти.(Діти присіли, зложили руки.)
Прокидаються квітки - розпускають пелюстки.
(Діти тихенько піднімаються, розкривають руки і піднімають вгору.)
Вітерець дихнув тихенько – пелюстки гойднув легенько.
(Діти тихенько гойдають руками вгорі.)
Сутеніє… І квітки закривають пелюстки.
(Діти складають руки і присідають.)
Тихо засинають, голівками гойдають.
(Діти з закритими очима гойдають голівками.)
- Діти, ви відпочили, а тепер продовжимо працювати за столами.

5.Розглядання і обстеження зразка вихователя, під час якого вихователь пояснює і показує порядок виконання роботи.
- Діти, погляньте на дошку, давайте пригадаємо будову будь-якої квітки – ілюстрація (корінь, стебло, листочки, голівка квітки – сама квітка).
Для того, щоб зробити ось таку квітку - айстру, потрібно:
- спочатку вам необхідно за допомогою маленького шматочка пластиліну жовтого кольору прикріпити опалий листочок горобини до палички, ось так (показує), з паличками необхідно поводитись обережно, щоб не пошкодити себе;
- для серединки квітки необхідно взяти невеличкий шматочок пластиліну і теплом своїх долоньок розігріти пластилін, а потім коловими рухами долонь скачати з нього кульку, ось так ,як роблю це я(показує) , колір пластиліну – це і буде колір вашої айстри;
- потім пластилінову кульку трішки приплющуємо ось так (показує), як я і починаємо втикати в неї крилатки ясена в два ряди – знизу - вгору , ось так (показує);
- і в кінці нашої роботи ми одягаємо голівку айстри з пластиліну і крилаток ясена на дерев’яну паличку, ось так (показує), діти, квітка айстри для Білочки готова, поставимо її до вази.

6. Самостійна робота дітей. Колективне оформлення букету для Білочки .

7. Підсумок заняття.
– Діти, ви сьогодні всі молодці! У вас вийшли гарні, різнокольорові, красиві, пишні айстри! Білочка щиро дякує вам за допомогу , ви справжні друзі, а ще вона хоче пригостити вас горішками, які вона назбирала сама.

Автор: 

Шершень Тетяна Вікторівна, вихователь Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №11 "Вітерець"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі