Конспект заняття з аплікації для дітей середньої групи
Тема: Посуд різний маємо – гостей зустрічаємо!
Мета: Закріплювати у дітей правила вирізування по прямій,
вправляти у вирізуванні по косій; створювати квітку з готових елементів(пелюстки ,листя) та прикрашати виріб; доповнювати вирізаними квадратиками та трикутниками(печиво) роботу; розвивати м’язи рук, виховувати акуратність в роботі, закріпити знання дітей про осінні квіти , визначати і називати основні частини рослин — стебло, листки, квітка.
Хід заняття.
Вихователь пропонує дітям утворити коло, привітатися.
- Діти, до нас знову завітала на гостину лялька Оленка. Привітаймося з нею.
Вона дуже захопилась фотографуванням та ось і принесла фото, щоб показати нам.
Дидактична гра «Упізнай квітку»
(Вихователь показує ілюстрації осінніх квітів та загадує загадки, діти мають її впізнати.)
Загадки.
-Величенькі ці квітки
Нагадують тарілки.
Кольори у них чудові:
Білі, жовті, бурякові... (Жоржини)
- Жоржини Всміхаються до сонечка
Яскравії жоржини,
Червоні, жовті, білі
В них квіточки-голівки.
-Неначе зірочка з неба зійшла
та на клумбі квіткою проросла.
у квітниках їх бачим часто,
Та зірочка-це квітка …(айстра)
- Айстра
На квітнику яскравому Айстри розцвітають.
Пишні айстрочки духмяні Різний колір мають.
-Ці маленькі квіточки Під осінь розквітають.
Голівками яскравими Малюків вітають:
«Як хороше на квітнику Рости і всіх вітати.
З-під чорних-чорних брівочок На сонце заглядати». (Чорнобривці )
-На ромашку вона схожа,
стебло високе, для ока гожа.
Квітка біла та багрова,
Фіолетова, лілова.
На клумбі оселилась фея.
Чарівна красуня….(космея)
Психогімнастика «Квіти».
(Діти уявляють себе маленькими квіточками, виконують дії за словами вірша:)
Прокидаються квіти, розкриваються пелюстки.
Вітерець дихнув легенько, пелюстки хитнув тихенько.
Сутеніє, і квітки закривають пелюстки.
Тихо засинають, голівками кивають.
Дидактична гра «Склади квітку»
Мета: закріпити вміння добирати до квітки пелюстки відповідної величини та кольору; розвивати дрібні м’язи пальців рук.
Матеріал: зображення квітки зі стеблом, листочками і серединкою, по 4–5 різнокольорових пелюсток.
Хід гри. Вихователь пропонує зібрати квіти, у яких пелюстки осипалися і переплуталися: треба знайти пелюстки та серединки відповідної квітки та викласти їх.
Дидактична гра «Що є в квітки?»
Мета: закріпити назви частин рослини; виховувати любов до природи.
Хід гри. Вихователь показує квітку або промовляє слово «квітка», а діти називають її частини: стебло, корінь, листя, пелюстки, серединка.
Мотивація
- Лялька Оленка, побачивши такі квіти, вирішила прикрасити квітами свій чайний посуд. Та просить вас допомогти та підготувати печиво для чаювання з подружками.
-Який посуд чайний? Що візьмете серед різних заготівок? Діти обирають заготівку за власним бажанням.
Показ і пояснення вихователем оздоблення посуду.
- Де серединка?
- Де пелюстки розташуємо?
- Де листячко приклеїмо?
Показ та пояснення вирізування квадратів та трикутників зі смужки по пунктирній лінії.
Нагадування правил безпечного поводження з ножицями (робота з піктограмами –нагадалочками).
Пальчикова гімнастика «Квіточки!».
На галявині зростають Квіточки маленькі.
(«Квіточка» — долоні разом, пальці розставити, крім мізинців та великих, — вони торкаються одне одного.)
Є рожеві, є червоні, Жовті та біленькі. Корінцями із землі
(«Коріння — як «дерево», але руки опустити донизу.)
П’ють вони водичку, А нап’ються — підростуть,
(«Квітка» підростає, при цьому стати навшпиньки.)
Стануть іще вищі.
Самостійна робота дітей.
Вихователь стежить за тим, щоб усі діти правильно тримали ножиці.
Аналіз робіт.
- Який гарний посуд вийшов! А який вам найкраще сподобався? Молодці, працювали охайно!
Виставка робіт. Вихователь пропонує дітям подарувати ляльці гарно прикрашений посуд для чаювання.