Користувацький вхід

конспект інтегрованого заняття "На лісовій галявині"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект інтегрованого заняття
(математика + музика)
на тему:
«На лісовій галявині»
(група старшого дошкільного віку «Барвінок»)

Підготувала і провела:
Вальків І.Й

Мета. Закріпити знання дітей про числа та цифри в межах 8; вправляти в умінні лічити прямою тат зворотною лічбою, лічбою від заданого числа; закріплювати знання дітей про площинні геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник,прямокутник, овал, ромб); Формувати вміння орієнтуватися на аркуші та виконувати завдання на слух; вправляти у розв’язуванні прикладів за наочними моделями ; закріпити вміння співвідносити цифру з відповідною кількістю предметів; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати бажання допомагати ти , хто цього потребує.
Матеріал: лісова галявина, білочка-іграшка, листочки з цифрами та завданнями, дидактична гра «Намалюй доріжку», «Поселіть геометричні фігури», «Математичний пазл», площинні зображення предметів до гри «Склади картину», цифри 1-8, наочні моделі для прикладів, музика.
Хід заняття.
- Сьогодні ми з вами помандруємо на чарівну галявину. Заплющте оченята і порахуємо разом: 1,2,3 – на галявині всі ми.
(звучить музика)
- Куди ми потрапили? Хто це сидить? Білочка сумує, бо вона зібрала букетик з осінніх листочків, а вітерець – бешкетник подув і вони всі розлетілися по цілій галявині. Давайте допоможемо білочці їх зібрати. Але листочки чарівні, на кожному з них є завдання і цифра. Як цифра йдуть по порядку, так і ми будемо шукати листочки по порядку. Листочків є 8. Отож, починаємо .
( лічилкою визначаю дитину котра йде шукати листочок)
По галявині іди, і листочок ти знайди.
( лічилка повторюється після кожного виконаного завдання)
Завдання 1 листочка.
«Полічи далі».
- Полічіть прямою лічбою від 3 до 8; від 2 до 6; від 1 до 8;
- Полічіть зворотною лічбою від 8 до 2; від 8 до 5; від 6 до 3; від 8 до 1;
Завдання 2 листочка.
Дидактична гра «Намалюй доріжку»
(Робота з роздавальним матеріалом)
- Ось давайте проведемо метелика до великої ромашки.
(діти на дошці виконують завдання)
- А тепер з‘єднайте цифри по порядку і намалюйте доріжку для своїх героїв .
Завдання 3 листочка.
«Розв’яжіть приклади».
(Робота з демонстраційним матеріалом, 3 приклади)
- Складіть приклади за даними картинками. Прочитайте приклади.
Завдання 4 листочка.
Фізкультхвилинка
Завдання 5 листочка.
Дидактична гра «Поселіть геометричні фігури»
(Робота з роздавальним матеріалом)
- «Поселіть» всі чотирикутники у високий будинок.
- «Поселіть» всі фігури які не мають кутів у низький будинок.
- Які фігури у вас залишилися? (трикутник)
- Які фігури «живуть» у високому будинку? У низькому?
Завдання 6 листочка.
Логічні задачі.
1) Настала зима. Спочатку зацвіла яблуня, а потім 3 сливи. Скільки дерев зацвіло?
2) На галявину завітали гості: вовк,заєць, акула і лисиця. Скільки ж звірів прийшло на галявину? (3)
3) Одного літнього дня, коли на дворі лежав чудовий пухнастий сніг вовчик, зайчик і лисичка пішли кататися з гірки. Скільки звіряток каталися з гірки?
Завдання 7 листочка.
Дидактична гра «Математичний пазл»
(Робота з роздавальним матеріалом)
- У вас є частинка з цифрою і декілька частинок із зображенням різних предметів. Вам потрібно вибрати тільки потрібні картинки до цього пазла.
- Чи всі частинки ви використали? Чому ця картинка зайва? (бо на ній кількість предметів не відповідає цифрі)
Завдання 8 листочка.
Дидактична гра «Створи картинку»
(Робота з демонстраційним матеріалом)
На згадку ми всі разом створимо для Білочки картину.
- Поставте дуб посередині аркуша. Ялинку поставте у нижньому правому кутку.
Берізку поставте у нижньому лівому кутку. Поставте сонечко у правому верхньому кутку. Велику хмаринку у лівому верхньому кутку. Маленьку хмаринку над дубом, між великою хмаринкою і сонечком. Пеньочок поставте під дубом, між ялинкою та берізкою Білочку посадіть на пеньок.
- Де знаходиться сонечко? Ялинка? Велика хмаринка? Дуб?

- Давайте перевіримо чи всі листочки ми зібрали. Скільки листочків було у білочки? Полічимо, скільки листочків ми зібрали. (діти лічать) Віднесемо білочці її листочки. Білочка дуже вам вдячна і за це вона підготувала вам теж подарунок.(Білочка дає дітям гостинці)
- А тепер нам пора повертатися до нашого садочку. Заплющте оченята і полічимо всі разом:
1,2,3 - повертаємось у садочок всі ми.
- Де ми були? Які завдання ми виконували?
- Що ми поселяли у будиночки?
- Які пазли ми викладали?

Автор: 

Вальків Іванна Йосипівна, виховательДНЗ "Сонечко" м.Перемишляни

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі