Користувацький вхід

Казка про вередливе мишеня. Математика. Старша група

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст: закріпити уявлення про площинні геометричні фігури; вправляти у кількісній та порядковій лічбі в межах десяти; ознайомити зі складом числа вісім; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість.

Матеріал: цифри, геометричні фігури різного кольору і розмірів; іграшки звірят; перфокарти; індивідуальні картки.

Хід заняття 15. Тема. Казка про вередливе мишеня. Математика в дитячому садку. Заняття в ДНЗ. Старша група

— Жила-була мама мишка і було в неї дуже вередливе мишеня. Мама співала йому перед сном пісеньку ніжним голоском, а воно вередувало. Дуже сумно стало мамі, і пішла мама шукати няньку своєму мишеняті.

— Малята, допоможемо мишці?

— Звернулася мама до качки. А та задала їй завдання.

Дидактична гра «Скільки ніг»

Умова. Вихователь показує картину-таблицю із зображенням птахів, звірів, людей, табуретки, стола і запитує: «Скільки ніг? Скільки ніжок? Скільки лап?» Діти показують відповіді карткою з цифрою.

— Не сподобалось мишеняті, як співала качка. Побігла мама жабку кликати.

Дидактична гра «Виправ помилку»

Умова. У дітей у руках картки із різними зображеннями предметів, а внизу у кутку картки — цифра. Діти повинні полічити предмети і, якщо потрібно, замінити цифру.

Дидактична гра «Відгадай»

Умова. Лічба предметів у кошику, викладання їх на індивідуальних смужках. Визначення чого більше, чого менше. На скільки? Як зробити щоб було порівну?

Індивідуальна робота з перфокартами

Умова. У віконечку діти малюють стільки зерняток, щоб їх кількість відповідала написаній ліворуч цифрі.

— Чи можна кішку кликати до мишки?

— Давайте швиденько збудуємо з геометричних фігур кицю, щоб мишка справжню не встигла покликати.

Дидактична гра «Хто швидше?»

Робота з роздавальним матеріалом: діти з геометричних фігур складають кицю.

— Заспіваймо колискову, щоб мишеня заснуло, а ми тим часом пограємо. Складання числа 8.

(Діти розкладають сині і червоні м’ячі.)

— Прокинулось мишеня, сказало, що воно ніколи не буде вередувати і маму буде слухати.

— Давайте згадаємо, хто приходив колихати мишеня.

— Хто приходив першим?

— За ким по порядку приходила курка?

— Якою по порядку була щука?

— Дякую вам малята за допомогу!

Автор: 

Аксьонова Людмила Михайлівна, вихователь
ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі