Користувацький вхід

Урок математики в 3 класі

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:edfff58368a91ff14c87fff20a627db3' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Урок<br />\nматематики<br />\nу 3 класі<br />\nТема : Таблиця множення числа 7. Обчислення значень виразів на дві дії різного ступеня. Задача на зведення до одиниці.</p>\n<p> Вчитель : Зубашевська С. С.</p>\n<p>Урок математики<br />\n3 клас<br />\nТема : Таблиця множення числа 7. Обчислення значень виразів на дві дії<br />\n різного ступеня. Задача на зведення до одиниці.<br />\nМета : закріпити знання вивчених таблиць множення та ділення; скласти<br />\n таблицю множення зі сталим множником 7;<br />\n формувати навички самонавчання, самоконтролю й самооцінювання;<br />\n розвивати пам’ять, кмітливість, логічне мислення; виховувати вміння<br />\n досягати успіху.<br />\nОбладнання: гра «Морський бій», таблиця множення, картки, малюнки. </p>\n<p>Хід уроку<br />\nІ. Організація учнів до уроку.<br />\nСтали, дітки, всі гарненько<br />\nПідрівнялися рівненько.<br />\nПривіталися з гостями.<br />\nНастрій на урок взяли<br />\nЙ працювати почали.<br />\nІІ. Актуалізація опорних знань учнів.<br />\n- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку ?<br />\n- Математика – це гімнастика розуму.Отже, почнемо з розминки. Готові до труднощів, перемог, різноманітніх перешкод ? Тоді – вперед!<br />\n1. «Морський бій» (1 учень).<br />\n2. « Чарівний квадрат»(1 учень)<br />\n45 42<br />\n 30<br />\n18 57 15</p>\n<p>А всі інші – починаємо наповнювати портфелі своїми досягненнями.<br />\n* Математичний диктант. ( 1 учень біля дошки )</p>\n<p>Кожний з вас розумний дуже,<br />\nКожний має свій талант,<br />\nТо ж смужечках напишем<br />\nЗ математики диктант.<br />\nСмужки рівненько поклали,<br />\nРучки в руки узяли<br />\nІ писати почали.</p>\n<p>М.д.<br />\n- добуток чисел 4 та 6;<br />\n-частка чисел 18 та 2 ;<br />\n- частка чисел 42 та 6 ;<br />\n - добуток чисел 4 та 7 ;<br />\n- добуток чисел дорівнює 32, перший множник 4. Який другий множник ?<br />\n- Яке число треба збільшити у 5 разів, щоб отримати 35 ?<br />\n- число 30 зменшити у 6 разів.<br />\n24, 9, 7, 28, 8, 7, 5.<br />\n(Перевірка – робота в парі )</p>\n<p>- Наповнюємо свої «портфелики» правильними відповідями.<br />\n* Перевірка тих, хто працював на дошці.</p>\n<p>- Всі ви хочете бути успішними людьми . А ось що треба для успіху, ми дізнаємося, виконавши наступне завдання.<br />\nОтже, Юрко (9), Олена (6), Олег(10) та Ліза(3) пропонують вам розв’язати такі вирази:<br />\n- перший вираз пропонує той, хто в 3 рази молодший Юрка. Хто це? (Ліза).<br />\nВона пропонує розв’язати вираз, в якому добуток збільшено на якесь число.<br />\n(Учні обирають цей вираз)<br />\n ( 5 * 6 ) + 14 = М ( 24 : 4 ) : 3 = І</p>\n<p> (3 * 6 ) – ( 18 : 2 ) = Р ( 21-16 ) * 9 Я </p>\n<p>- Наступний вираз пропонує той, хто на 4 роки молодший Олега ( це Олена ).Вона пропонує вираз, у якому частку зменшили в декілька разів.Який це вираз ?Хто наступний? Юрко .Його вираз той, в якому результат більший.<br />\nВираз Лізи прочитайте самі і розв’яжіть.<br />\nРозв’язавши вирази, ви відкрили першу сходинку на шляху до успіху – мрія.<br />\nМаючи мрію, будете успішні ? Ні! Що ж треба ще – дізнаємося пізніше.<br />\nА зараз – наступне завдання. ( на дошці схема)<br />\n * +<br />\nЯк ви гадаєте, що неохідно зробити ? (Діти складають задачі )<br />\nТаблицю перевертаю . А тепер яку задачу складете ?</p>\n<p>Ви рахуєте відмінно,<br />\n швидко, вправно, безупинно .<br />\nІ задачі склали враз –<br />\nМолодці! Ціную вас .<br />\nІІІ. Каліграфічна хвилинка.<br />\nУ – 21 = 52 100 – х = 24 (записують значення У та Х )<br />\n73 76 73 76 73 76....<br />\nЩо спільного в цих цифрах ? Хто помітив помилку в моєму запитанні ?<br />\n(Це числа восьмого десятку, двоцифрові, кількість десятків записана однаковими цифрами ). Що позначає цифра 3?, 6 ? Що можна сказати про кількість одиниць та десятків у числі 73 ? Яке число у цьому десятку незвичайне ?(77)<br />\n7 - чарівне число.Про це ми згадували на уроці читання.<br />\nІV. Повідомлення теми уроку<br />\nЯке число зайве ? 7, 14, 21, 24, 28, 35, 42 ? Чому ?<br />\nОтже, яка тема уроку ?<br />\nV . Осмислення матеріалу.<br />\nНазвіть множники. Так це таблиця множення на 7. А чому я її розділила на 2 частини ?<br />\n 7*2 7*7 М<br />\n 7*3 7*8 Е<br />\n 7*4 7*9 Т -Запишіть ці приклади.<br />\n 7*5 7 * 10 А<br />\n 7*6<br />\nНові приклади привели нас до другої сходинки на шляху до успіху – мета.<br />\n- Що таке мета ? Яка мета нашого уроку ?(Наша мета сьогодні – вивчити нові приклади з таблиці множення на 7.)<br />\n VI .Усвідомлення матеріалу.<br />\nНаступне завдання пропонує вам ось ця бджілка. </p>\n<p>Бджілка трохи покружляла<br />\nЗадоволено зітхала :<br />\nМолодці ви рахувати.<br />\nОсь вам рівності, малята.<br />\nЯк ви гадаєте, що вона вас попросить зробити, щоб пов’язати ці приклади з таблицею множення на 7?<br />\n-Доберіть праву частину, виражену добутком чисел одне з яких 7:<br />\n90 – 55 = 61 – 12 =<br />\n58 + 5 = 46 + 26 =<br />\n(коментовано біля дошки )<br />\n-Хто приніс вам це непросте завдання ? Чому ми вчимося у бджіл ?<br />\nТак, саме праця – наступне слово у нашому ланцюжку. Без праці не збудеться жодна мрія, не досягнеться жодна мета. Про такі серйозні речі ми почали говорити...продовжимо на читанні.А зараз повернемося до математики.<br />\nМатематика – це гімнастика не тільки розуму, а й тіла.<br />\nVII .Фізхвилинка. ( під музику Аліни Гросу «Бджілка»діти танцюють)<br />\nБджілка весело літає<br />\nІ до праці закликає.<br />\nКаже : - Досить танцювати,<br />\nЧас задачі розв’язати.<br />\nVIII. Робота над задачами.<br />\n- Бджілка працювала все літо, завдяки її праці ми маємо можливість кожний ранок чи вечір випивати склянку води з медом, щоб бути здоровими. Адже мед – це скарбниця вітамінів.<br />\n- Отже, складіть задачу про мед за короткою умовою :<br />\n 1 б. – 3 кг<br />\n Яке запитання можна поставити ? Скільки меду в __ банках ?<br />\nЗапишіть лише розв’язання задачі. Хто записав, складіть обернену задачу.<br />\nА зараз відкрийте підручники і прочитайте задачу № 243.<br />\nПальне – це рідина, на якій працює двигун трактора, літака.Трактор працює на солярці. Хто може розв’язати задачу самостійно, працюйте. Якщо справитесь, намалюйте усміхнене обличчя.<br />\nКому потрібна підказка, піднімаємо руку, я дам схематичну підказку.<br />\n*Запис умови на дошці. 6 год – 42 л<br />\n 8 год - ? л<br />\nМіркування(1учень)<br />\nІ група розв’яжіть задачу виразом і складіть обернену задачу.<br />\n2 учні біля дошки ( з І гр. та з ІІ гр.)<br />\nПеревірка задачі.<br />\n- Що знайшли в 1 дії ?<br />\n- Який це вид задачі ?<br />\nIX. Закріплення матеріалу.<br />\n1. Робота по картках.<br />\n- Це завдання від рудої кішки . Чому саме від неї ?Відгадайте.<br />\n(працюють учні самостійно)<br />\nКартка.<br />\n1.Добуток чисел 7 і 7. 49 М<br />\n2. На скільки 80 більше 17 ?. 63 О<br />\n3.* + 23 = 65 42 И<br />\n4. Число шостого десятка, в якому 6 одиниць. 56 В<br />\n5. * : 5 = 7 35 С<br />\n6. * - 20 + 50 = 100 70 Л</p>\n<p>X .Підсумок уроку.<br />\n- Що помітили у відповідях ? ( Це відповіді таблиці на 7 ). Назвіть множники до кожного добутку.<br />\nПоставте відповіді в порядку зростання. Яке слово вийшло ?<br />\nРуда кішка – символ ........ Чого? ( успіху)<br />\nУ слов’ян руда кішка символізує шалений успіх, приносить неабияку популярність своєму господареві. Тому рудих кішок розбирають в першу чергу.<br />\nПрацюючи в гімназійному проекті, ми ще не раз повернемося до цього ланцюжку : мрія<br />\n мета<br />\n праця<br />\n успіх<br />\nЩо найголовніше ?</p>\n<p>Д.з. №246</p>\n', created = 1738374987, expire = 1738461387, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:edfff58368a91ff14c87fff20a627db3' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:7b1cd116ae0683bbc1ec6ec34b4663e5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Зубашевська Світлана Степанівна, вчитель початкових класів, НВК №30\" ЕкоНад\"</p>\n', created = 1738374987, expire = 1738461387, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:7b1cd116ae0683bbc1ec6ec34b4663e5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738374987, expire = 1738461387, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738374987, expire = 1738461387, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738374988, expire = 1738461388, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок
математики
у 3 класі
Тема : Таблиця множення числа 7. Обчислення значень виразів на дві дії різного ступеня. Задача на зведення до одиниці.

Вчитель : Зубашевська С. С.

Урок математики
3 клас
Тема : Таблиця множення числа 7. Обчислення значень виразів на дві дії
різного ступеня. Задача на зведення до одиниці.
Мета : закріпити знання вивчених таблиць множення та ділення; скласти
таблицю множення зі сталим множником 7;
формувати навички самонавчання, самоконтролю й самооцінювання;
розвивати пам’ять, кмітливість, логічне мислення; виховувати вміння
досягати успіху.
Обладнання: гра «Морський бій», таблиця множення, картки, малюнки.

Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Стали, дітки, всі гарненько
Підрівнялися рівненько.
Привіталися з гостями.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку ?
- Математика – це гімнастика розуму.Отже, почнемо з розминки. Готові до труднощів, перемог, різноманітніх перешкод ? Тоді – вперед!
1. «Морський бій» (1 учень).
2. « Чарівний квадрат»(1 учень)
45 42
30
18 57 15

А всі інші – починаємо наповнювати портфелі своїми досягненнями.
* Математичний диктант. ( 1 учень біля дошки )

Кожний з вас розумний дуже,
Кожний має свій талант,
То ж смужечках напишем
З математики диктант.
Смужки рівненько поклали,
Ручки в руки узяли
І писати почали.

М.д.
- добуток чисел 4 та 6;
-частка чисел 18 та 2 ;
- частка чисел 42 та 6 ;
- добуток чисел 4 та 7 ;
- добуток чисел дорівнює 32, перший множник 4. Який другий множник ?
- Яке число треба збільшити у 5 разів, щоб отримати 35 ?
- число 30 зменшити у 6 разів.
24, 9, 7, 28, 8, 7, 5.
(Перевірка – робота в парі )

- Наповнюємо свої «портфелики» правильними відповідями.
* Перевірка тих, хто працював на дошці.

- Всі ви хочете бути успішними людьми . А ось що треба для успіху, ми дізнаємося, виконавши наступне завдання.
Отже, Юрко (9), Олена (6), Олег(10) та Ліза(3) пропонують вам розв’язати такі вирази:
- перший вираз пропонує той, хто в 3 рази молодший Юрка. Хто це? (Ліза).
Вона пропонує розв’язати вираз, в якому добуток збільшено на якесь число.
(Учні обирають цей вираз)
( 5 * 6 ) + 14 = М ( 24 : 4 ) : 3 = І

(3 * 6 ) – ( 18 : 2 ) = Р ( 21-16 ) * 9 Я

- Наступний вираз пропонує той, хто на 4 роки молодший Олега ( це Олена ).Вона пропонує вираз, у якому частку зменшили в декілька разів.Який це вираз ?Хто наступний? Юрко .Його вираз той, в якому результат більший.
Вираз Лізи прочитайте самі і розв’яжіть.
Розв’язавши вирази, ви відкрили першу сходинку на шляху до успіху – мрія.
Маючи мрію, будете успішні ? Ні! Що ж треба ще – дізнаємося пізніше.
А зараз – наступне завдання. ( на дошці схема)
* +
Як ви гадаєте, що неохідно зробити ? (Діти складають задачі )
Таблицю перевертаю . А тепер яку задачу складете ?

Ви рахуєте відмінно,
швидко, вправно, безупинно .
І задачі склали враз –
Молодці! Ціную вас .
ІІІ. Каліграфічна хвилинка.
У – 21 = 52 100 – х = 24 (записують значення У та Х )
73 76 73 76 73 76....
Що спільного в цих цифрах ? Хто помітив помилку в моєму запитанні ?
(Це числа восьмого десятку, двоцифрові, кількість десятків записана однаковими цифрами ). Що позначає цифра 3?, 6 ? Що можна сказати про кількість одиниць та десятків у числі 73 ? Яке число у цьому десятку незвичайне ?(77)
7 - чарівне число.Про це ми згадували на уроці читання.
ІV. Повідомлення теми уроку
Яке число зайве ? 7, 14, 21, 24, 28, 35, 42 ? Чому ?
Отже, яка тема уроку ?
V . Осмислення матеріалу.
Назвіть множники. Так це таблиця множення на 7. А чому я її розділила на 2 частини ?
7*2 7*7 М
7*3 7*8 Е
7*4 7*9 Т -Запишіть ці приклади.
7*5 7 * 10 А
7*6
Нові приклади привели нас до другої сходинки на шляху до успіху – мета.
- Що таке мета ? Яка мета нашого уроку ?(Наша мета сьогодні – вивчити нові приклади з таблиці множення на 7.)
VI .Усвідомлення матеріалу.
Наступне завдання пропонує вам ось ця бджілка.

Бджілка трохи покружляла
Задоволено зітхала :
Молодці ви рахувати.
Ось вам рівності, малята.
Як ви гадаєте, що вона вас попросить зробити, щоб пов’язати ці приклади з таблицею множення на 7?
-Доберіть праву частину, виражену добутком чисел одне з яких 7:
90 – 55 = 61 – 12 =
58 + 5 = 46 + 26 =
(коментовано біля дошки )
-Хто приніс вам це непросте завдання ? Чому ми вчимося у бджіл ?
Так, саме праця – наступне слово у нашому ланцюжку. Без праці не збудеться жодна мрія, не досягнеться жодна мета. Про такі серйозні речі ми почали говорити...продовжимо на читанні.А зараз повернемося до математики.
Математика – це гімнастика не тільки розуму, а й тіла.
VII .Фізхвилинка. ( під музику Аліни Гросу «Бджілка»діти танцюють)
Бджілка весело літає
І до праці закликає.
Каже : - Досить танцювати,
Час задачі розв’язати.
VIII. Робота над задачами.
- Бджілка працювала все літо, завдяки її праці ми маємо можливість кожний ранок чи вечір випивати склянку води з медом, щоб бути здоровими. Адже мед – це скарбниця вітамінів.
- Отже, складіть задачу про мед за короткою умовою :
1 б. – 3 кг
Яке запитання можна поставити ? Скільки меду в __ банках ?
Запишіть лише розв’язання задачі. Хто записав, складіть обернену задачу.
А зараз відкрийте підручники і прочитайте задачу № 243.
Пальне – це рідина, на якій працює двигун трактора, літака.Трактор працює на солярці. Хто може розв’язати задачу самостійно, працюйте. Якщо справитесь, намалюйте усміхнене обличчя.
Кому потрібна підказка, піднімаємо руку, я дам схематичну підказку.
*Запис умови на дошці. 6 год – 42 л
8 год - ? л
Міркування(1учень)
І група розв’яжіть задачу виразом і складіть обернену задачу.
2 учні біля дошки ( з І гр. та з ІІ гр.)
Перевірка задачі.
- Що знайшли в 1 дії ?
- Який це вид задачі ?
IX. Закріплення матеріалу.
1. Робота по картках.
- Це завдання від рудої кішки . Чому саме від неї ?Відгадайте.
(працюють учні самостійно)
Картка.
1.Добуток чисел 7 і 7. 49 М
2. На скільки 80 більше 17 ?. 63 О
3.* + 23 = 65 42 И
4. Число шостого десятка, в якому 6 одиниць. 56 В
5. * : 5 = 7 35 С
6. * - 20 + 50 = 100 70 Л

X .Підсумок уроку.
- Що помітили у відповідях ? ( Це відповіді таблиці на 7 ). Назвіть множники до кожного добутку.
Поставте відповіді в порядку зростання. Яке слово вийшло ?
Руда кішка – символ ........ Чого? ( успіху)
У слов’ян руда кішка символізує шалений успіх, приносить неабияку популярність своєму господареві. Тому рудих кішок розбирають в першу чергу.
Працюючи в гімназійному проекті, ми ще не раз повернемося до цього ланцюжку : мрія
мета
праця
успіх
Що найголовніше ?

Д.з. №246

Автор: 

Зубашевська Світлана Степанівна, вчитель початкових класів, НВК №30" ЕкоНад"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі