Конспект уроку , мета якого в цікавій ігровій формі закріпити таблицю ділення на 5, вчити застосовувати отримані знання при розв’язуванні прикладів та задач, розвивати увагу, уміння аналізувати, порівнювати, навички самостійної роботи, логічне мислення, виховувати інтерес до вивчення математики.
Калусенко Олена Анатоліївна
вчитель початкових класів І категорії
Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 26»
Математика 2 клас
Тема: Урок-гра.
Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на
збільшення та зменшення числа в кілька разів.
Мета: Закріпити таблицю ділення на 5.
Вчити застосовувати таблицю ділення при розв’язуванні прикладів та
задач.
Розвивати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі, увагу,
уміння аналізувати, порівнювати, навички самостійної роботи, логічне
мислення.
Виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: абаки, таблиця множення, картки, демонстраційні таблиці.
Тип уроку: урок-гра, узагальнення і систематизація знань.
Хід уроку:
1. Організація класу
Привітання гостям
- Зараз сідають дівчатка – ніжність і краса нашого класу. Тепер сідають хлопчики – сила і мужність нашого класу.
- Гарний настрій – запорука успіху. Тому зараз ми з вами спробуємо налаштуватися на успіх.
Психологічна пауза, вправа «Спіймай настрій»
- Посміхніться.
- Зніміть посмішку зі свого обличчя.
- Киньте її своєму сусідові.
- Спіймайте посмішку.
- Прикрасьте нею своє обличчя.
- Про усмішку, яку ви подарували сусідові буде нагадувати вам смайлик.
2. Перевірка домашнього завдання
- Ви бачите, що на нашій дошці величезний замок. Чи цікаво вам, що він від нас приховує? Щоб його відкрити і дізнатися тему уроку, потрібно перевірити як ви виконали домашнє завдання.
Задача № 887
- Погляньте на дані вирази. Який з них є правильним до розв’язання задачі?
- Чому?
Вирази № 888
- Назвіть у першому стовпчику вираз, що має найбільшу відповідь.
- У другому стовпчику назвіть вираз, що має найменшу відповідь.
- Молодці! Ви вдома добре попрацювали!
3. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні не просто урок, а урок, де граючись, ми будемо ще і вчитись застосовувати таблиці множення числа 5 і ділення на 5 при розв’язуванні завдань. Я вважаю, що це обов’язково знадобиться вам у подальшому.
- Тема сьогоднішнього уроку «Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів».
4. Актуалізація опорних знань
Усний рахунок
- Величезний замок спробуємо відкрити ключем ( імітую поворот ключа),я змогла зробити лише один оберт.
- Мабуть, нам потрібно ще скористатись абаками і показати свої знання, щоб замок відкрився.
- 45:5, 20: 5, 30: 5;
- збільшіть 5 у 7 разів, 5 у 2 рази, 5 у 9 разів;
- зменшіть 25 у 5 разів, 40 у 5 разів, 15 у 5 разів;
- обчисліть ланцюжок;
- запишіть розв’язання задачі ( на дошці схема ).
Каліграфічна хвилинка
- Дякую, замок ми відкрили. Гра починається!
- На протязі гри ви будете виконувати завдання. Кожне завдання - це сходинка до знань. За кожне правильно виконане завдання отримуватимете жетони. В кінці уроку ви самі оціните свою діяльність за кількістю жетонів.
- Але, щоб почати ми повинні записати сьогоднішнє число. Та виникла проблема. Все сьогодні у нас незвичне. Ось і число незрозуміле. Що ж це все означає?
19 ’’ня
на робота
( запис числа)
Гра «Хто швидше і правильно?»
Використовую анаграму фіяграліка
Каліграфічна хвилинка
** : 5 = 9 + * = 10 : 5 = *
( діти записують, за правильно виконану каліграфічну хвилинку отримують жетони)
Гра «Порахуй і запиши!»
Використовую анаграму тантдик
Математичний диктант
1. В магазині хлопчик плаче. 2. Є 6 кліток із кролями,-
Полічить не може здачу. Насті Ромчик розповів.
П’ятаків у нього 5. Скільки тих кролів, дізнайтесь,
Скільки грошей, як узнать? Коли в клітці 5 кролів?
3. 20 книжок нам подарували,
На 5 поличок ми їх розклали.
Вам залишається порахувать,
По скільки книжок на поличці стоять.
4. 30 саджанців дівчатка принесли у сад.
Розсадили їх старанно по 5 в один ряд.
Скількома рядами поповнили сад?
5. Розвиток математичних знань
Гра «Знайди зайве число»
Використовую анаграму калогі
- Логіка – наука про закони і форми правильного мислення.
- Ви швидко знайдете «зайве» число, якщо зрозумієте, як між собою пов’язані дані числа.
45, 30, 15, 10, 12, 25, 35, 20 - ( всі діляться на 5)
19, 73, 29, 28, , 64, 55, - ( сума цифр становить 10)
2, 10, 3, 8, 12, 14, 16, 6 - ( всі парні)
Гра «Склади словечко»
Використовую анаграму диприкла
24 – Х (42 – 12) : 5
7 – С 25 : 5 + 2
6 – У 45 : 5 + 3
12 – П 20 - 35 : 5
13 – І 15 : 5 + 21
Гра « Думай, зважай, відповідь дай!»
Використовую анаграму чадаза
Розв’язування задачі № 892
- ознайомлення з умовою
- аналіз задачі
- розв’язують диференційовано
- високий рівень ( розв’язують виразом)
- достатній та середній – ( розв’язують діями)
- початковий – ( розв’язують за планом)
6. Підсумок уроку
- Наш урок добігає свого кінця. Але, щоб було якомога більше переможців, я пропоную вам бліц-турнір:
1. Як називаються числа при множенні?
2. Скільки в 1 годині хвилин?
3. Скільки в 1 дециметрі сантиметрів?
4. Скільки годин має 1 доба?
5. Як називаються числа при діленні?
6. Що таке коло?
7. Що таке периметр?
8. Як знайти половину?
9. Як знайти третину?
10. Як знайти невідомий доданок?
- Давайте підрахуєм жетони і дамо оцінку своій роботі.
Самооцінювання.
- Чи сподобався урок?
- Чим?
- Які завдання були найскладнішими?
- Що вдалося найлегше?
- Дякую вам за урок, ви всі плідно працювали, старались. Якщо хтось і не отримав оцінку, то , я думаю, на наступному уроці прикладе більше зусиль і все буде добре.
Домашнє завдання