Урок математики 2 клас
Тема. Повторення вивченого матеріалу. Знаходження значень виразів з дужками. Творча робота над задачею.
Мета: формувати вміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити вивчені таблиці множення і ділення чисел 2 і 3;вчити учнів творчо працювати над задачею; розвивати навички лічби та обчислювальні навички; повторити випадки усного додавання і віднімання двоцифрових чисел; прищеплювати любов до математики.
Обладнання: макет яблуньки, малюнок Баби Яги, яблука, індивідуальні картки, сигнальні картки, короткий запис задачі.
Тип уроку: повторення вивченого матеріалу.
Форма проведення: урок – казка.
Методи роботи: ілюстративно – демонстраційний метод, інд. робота, математичні ігри, робота в парах, «Мікрофон».
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності.
І сувора й солов’їна математики країна
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати,
Вмій ділити й віднімати
Множити і додавати.
Вмій кмітливо все збагнути
Першим в відповіді бути.
Посміхніться не натужно
І працюймо щиро й дружно!
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушимо у гості в казку. До нас на урок завітала незвичайна гостя – казкова яблунька. Вона просить допомоги. Зла Баба Яга
Пообіцяла зрубати яблуньку, якщо та не виконає математичні завдання, які Баба Яга придумала для яблуньки. Давайте допоможемо яблуньці, бо ж вона не вчила математику.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1 Усна лічба
1) Гра «Знавець таблиці».
6 : 2 4 : 2
2 • 3 2 • 7
12 : 2 18 : 2
16 : 2 14 : 2
8 : 2 2 • 9
На дошці написані приклади на множення і ділення. Діти на дошці по черзі записують відповіді до прикладів. Хто не зробить помилки, той отримує звання «Знавець таблиці».
(На яблуньці з’являється перше яблучко).
2) Робота в парах
(Користуючись рівністю, знайдіть значення виразу.)
7 • 10 = 6 • 10 = 60 5 • 10 = 50
70 : 7 = 60 : 6 = 50 : 5 =
( перевірка завдання і яблунька отримує ще одне яблучко)
3) Індивідуальна робота ( завдання на картках) ( 5 учнів)
3 * 3 14 : 2 10 : 2
8 : 2 5 * 2 4 * 2
2 * 2 16 : 2 9 * 2
4) Повторення компонентів множення. За формулою
а * в = с ( перший множник другий множник добуток)
с : а = в
Наприклад. Щоб знайти другий множник, потрібно добуток поділити на перший множник.
5) Повторення компонентів ділення.
а : в = с (ділене дільник частка)
с * в = а
а : с = в
( яблунька отримує яблучко)
Перевірка індивідуальних завдань, кожен учень отримує яблучко)
2. Каліграфічна хвилинка
21 35 16 9 57 13 64 81
( Назвіть зайве число, чому воно зайве?. Запишіть числа в порядку зростання)
Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних знань
1. Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел.
№ 556 ( з коментуванням)
84 – 16 = 68 35 + 28 = 63 80 – 24 = 56 3 * 6 + 45 = 63
2. Повторення вивчених таблиць множення і ділення
№ 557 ( на дошці)
3 * а , якщо а = 5, а = 4, а = 7
3 * 5 = 15 3 * 4 = 12 3 * 7 = 21
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Руки вгору, руки вниз на сусіда подивись.
Руки вгору, руки вбоки, як зайчата скоки – скоки.
Пострибаєм як зайчата, політаєм , як пташата.
Потанцюємо ще трішки, щоб спочили ручки й ніжки.
Всі веселі? От чудово. А тепер до праці знову.
3. Творча робота над задачами.
№ 558
Беріз – 18 ?
Кленів – стільки ж.
Каштанів – на 10 менше ніж
1) 18 + 18 = 36 ( шт..) – разом кленів і беріз.
2) 36 – 10 = 26 (шт.. ) – росло каштанів.
Відповідь: 26 каштанів. ( ЯБЛУНЬКА ОТРИМУЄ ЯБЛУЧКО)
№ 562
Складіть задачу за схематичним малюнком.
— Яку відстань пролетіла бджілка спочатку? А потім? Яку відстань усього пролетіла бджілка? — Запишіть розв’язання числовим виразом.
30 + (30 + 12) = 72 (дм)
Відповідь: 72 дм. ( ЯБЛУНЬКА ОТРИМУЄ ЯБЛУЧКО)
ОФТАЛЬМОЛОГІЧНА ПАУЗА
1 Самостійна робота
№ 560
1 варіант — 1-й стовпчик.
2 варіант — 2-й стовпчик
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.( ЯБЛУНЬКА ОТРИМУЄ ЯБЛУЧКО)
IV. Підбиття підсумків. Рефлексія
- Діти, як ви думаєте ,врятували ми яблуньку? Так , подивіться скільки на ній красивих яблучок з’явилося. Думаю , що Бабі язі потрібно швиденько ховатися у своїй хатині на курячих ніжках і більше нікому не погрожувати . Згодні?
1. Гра « Мікрофон».
Чи допомогло вам знання таблиць множення і ділення під час роботи на уроці?
Як?
Що було найцікавіше?
V. Д/З с. 88 №№ 563, 5645 ( повторити таблиці мн. і діл.)