Конспект заняття з ОБЖД в середній групі.
Тема: Вулиці міста
Мета: Продовжувати закріплювати знання дітей про правила поведінки на вулиці , та правила дорожнього руху; формувати основи безпечної поведінки на вулиці міста; виховувати обачність, дбайливе ставлення до свого життя та здоров’я.
Хід заняття
1.Бесіда про вулиці нашого міста.
Яка його назва? Воно велике чи маленьке? За чим ми можемо спостерігати на вулицях міста? Які види транспорту ви знаєте? (Спеціальний, легковий, вантажний).
А як називається частина дороги по якій рухається транспорт? (Проїжджа частина) А по якій частині рухається пішохід? А де пішоходам потрібно переходити вулицю? Який пристрій на вулиці допомагає регулювати рух транспорту? (Світлофор). Що може трапитися, якщо світлофор раптом зламається? (Може виникнути аварійна ситуація)
Діти, а яких правил необхідно дотримуватися пішоходам?
2.Правила пішохода
1. Пішохід повинен рухатися лише по тротуару.
2. Ходити потрібно спокійним, помірним кроком.
3. Вулицю переходити варто по пішохідному переходу, упевнившись, що рух транспорту зупинився.
4. На регульованому перехресті дорогу переходити слід на зелений колір світлофора.
5. Кататися на велосипеді можна лише по велосипедних доріжках.
3.Д/г «Світлофор»
Вихователь показує дітям кружечки, що відповідають кольорам сигналу світлофора, а діти повинні відтворити дії пішоходів і водіїв.
Фізхвилинка
1, 2 – всі присіли,
потім вгору підлетіли
3,4 – нахилились,
із струмочка гарно вмились
5,6 – всі веселі, крутимось на каруселі.
7,8 – в потяг сіли,
ніжками затупотіли
9, 10 – відпочили, до роботи приступили.
А зараз ми пограємо у гру
Д/г «Впізнай дорожній знак»
Вихователь показує дітям зображення знаків, а діти розповідають, які дії повинні виконувати водії і пішоходи.
Молодці малята! Отже перевіримо чи гарно ви запам’ятали правила поведінки на вулиці.
Проводиться сюжетно-ролева гра «Водії» під час якої діти закріплюють правила поведінки на дорозі.
посібники