Користувацький вхід

Конспект заняття для молодшої групи з розвитку мовлення . Тема: «Друзі прийдуть на допомогу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для молодшої групи
з розвитку мовлення .
Тема: «Друзі прийдуть на допомогу»
Мета: продовжити знайомити дітей з фольклорними творами, вчити запам’ятовувати та розповідати знайому пісеньку; розвивати діалогічне мовлення, удосконалювати дикцію та артикуляцію; збагачувати словниковий запас вихованців; формувати та виховувати позитивні моральні якості: співчуття, бажання заспокоїти та допомогти.
Матеріал та обладнання: іграшковий зайчик, коробка з муляжами овочів (капуста, помідор, морква, огірок,картопля),іграшкове ліжечко.
План-хід заняття
1.Організаційна частина
Загадка про зайчика: швидкі лапи, куций хвіст, довгі вушка, чорний ніс;
Хліба з рук бере окрайчик, сірий та пухнастий ……(зайчик).
2.Основна частина
Сюрпризний момент – поява іграшкового зайчика.
Бесіда:
- Хто це? Який він?де живе? (Зайчик, сірий, пухнастий,тощо, живе у лісі)
- А знаєте, що наш зайчик засмучений сьогодні, хочете дізнатися чому?
Зачитування педагогом пісеньки-потішки: Біжить зайчик дорогою та й скаче
Затуляється лапками та й плаче:
«Усі ж бо я та городи обійшов,
Ніде ж бо я капустинки не знайшов».
Обговорення:
- Малята, який у зайчика настрій?
- По чому це ви зрозуміли? (покажіть, як він плаче, затуляється)
- Чому він сумний, що засмутило його?
- А для чого йому капуста?
- А якщо зайчик не поїсть капустку, то він який буде?
- А як ви думаєте, чому він ніде не знайшов капустку? Яка пора року зараз?
(Педагог декілька разів зачитує віршовані строки, заохочуючи малят до повторення. Можна запропонувати відтворити рухи та міміку: закритися ручками та зробити сумний вираз обличчя)
- Ось, дітки, така сумна історія про зайчика, чи шкода вам його? Можливо ми можемо йому допомогти, чи хочете ви?
(Вихователь демонструє коробку з муляжами овочів: капуста, помідор, морква, огірок,картопля. Діти називають що це – овочі, називають кожен овоч окремо. Дорослий підводить дітей до думки, що зайчика можна заспокоїти та нагодувати. Що ж сподобається зайчику з овочів? –дітлахи вирішують, що полюбляє їсти заєць. Дорослий пропонує по черзі погодувати зайченя.)
Орієнтовні речення дітей:
- Зайчику, не плач, будь ласка, ми тебе нагодуємо. Ось, солодка морквинка, пригощайся….
- Зайчику, ти такий гарний, заспокойся. Пригощайся капусточкою, вона смачна….
- Зайка мій маленький, я хочу тебе пригостити…. (капусткою, морквинкою). Їж, будь ласка…
- Зайка маленький, дивись, що в нас є, їж, щоб не бути голодним. Смачного…
Фізхвилинка «ЗАЙКА»
Зайчик лапки любо склав, (скласти ручки перед собою, імітуючи лапки зайчика)
Вгору весело стрибав, (стрибки на обох ногах вгору)
Скаче з ніженьки, наче біга по доріжці. (перестрибувати з однієї ніжки на другу)
Дидактична вправа «Продовж речення»
• Зайчик був сумний, а став …….(веселий);
• Зайчик плакав, а тепер….. (радіє);
• Зайчик був голодний, а як поїв, став ….(ситий);
• Зараз зайчик маленький, а як виросте стане… (великий);
• У зайчика хвостик короткий, а вушка …. (довгі).
-Ну, що ж, малята, ми зайчика нагодували – бачу він вже куняє. Давайте покладемо його спати.
(Діти з педагогом вкладають зайчика в іграшкове ліжечко, наспівують колискову).
3.Підсумкова частина
- Який гість до нас сьогодні завітав?
- Чи змогли ми йому допомогти?
- Давайте пригадаємо вірш про зайчика. (Діти розповідають вивчений вірш-потішку.)
Заняття закінчено

Автор: 

Богдан Яна Василівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі