Заняття для молодшої групи з пошуково – дослідницької діяльності.
Тема: «Дізнаємось, яка вода».
Мета: Збагачувати досвід дітей різноманітними сенсорними враженнями; познайомити дітей з водою та її властивостями: тепла, холодна, прозора, брудна; вода хлюпає, крапає, ллється, тече; розвивати логічне мислення, мовлення, збагачувати словник. Розвивати зорові, тактильні та слухові відчуття; закріпити знання, що вода необхідна всім живим істотам, інтерес до пошуково дослідницької діяльності; виховувати інтерес до неживої природи, взаємодіяти з дорослими та однолітками.
Обладнання: миска з теплою та холодною водою, 2 склянки з чистою та брудною, іграшка собачка.
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Сіли всі рівненько, слухаємо уваж ненько.
ІІ. Основна частина
1. Сюрпризний момент
- До нас в гості завітала Собачка, яка принесла з собою Квіточку.
- Подивіться на неї, а чому це вона така сумна і похилила голівку?
- Собачка каже, що квіточка дуже сильно хоче пити.
Чим ми можемо її напоїти? (Водою)
- Давайте ми з вами зараз подумаємо і з’ясуємо, яка вода нам потрібна, щоб помити квіточку?
2. Досліди з водою
- Давайте розглянемо дві склянки з водою вони однакові? (Зовні , так).
- А давайте спробуємо відчути на дотик. Однакові вони за температурою?
- Так одна холодна, а інша гаряча.
- Для чого нам потрібна гаряча вода? (Щоб зварити борщ, суп, компот, чай, купатися).
- А для чого нам холодна вода ?
(Пити, поливати квіти, умиватися).
- А ще вода може:
- Крапати (показую)
- Литися
- Хлюпає
- Тече
- А ми ще знаємо віршик про водичку
Водичко, водичко
Умий мені личко
Червоне та біле
Як яблучко біле
- А тепер подивіться на ці дві склянки з водою в одній вода чиста. Давайте зануримо туди ложку? Видно її? (Так)
- Давайте повторимо, яка вода «прозора».
- А в цій склянці брудна вода.
- Повторіть «брудна».
- Давайте зануримо ложку в цю воду. Видно її? (Ні).
- Чому, бо вона брудна?
- Давайте подумаємо, а якою водою ми поллємо нашу квіточку гарячою чи холодною? Брудною чи прозорою?
- Давайте ми її поллємо.
- Ой подивіться на квіточка підняла голівку і повеселішала.
- Вона вам дякує.
- Нам собачка ще в торбинці щось приніс?
- Що це? (Кораблики)
- Собачка пропонує нам погратися з корабликами і пустити їх плавати по воді.
- Давайте ми на них подмухаємо? (Дихальна гімнастика)
- Молодці!
ІІІ. Заключна частина
- Про що ми говорили?
- Яка вода буває?
- Яку воду ми п’ємо?