Конспект заняття з розвитку зв’язного мовлення в молодшій групі
«Знайомство з лялькою - українкою»
Мета: збагачувати словник дітей словами: хустка, рушник, лялька, колискова, будинок; перевірити засвоєння назв приміщень групи; узгодження іменників з прикметниками, а також вміння складати поширені пропозиції; виховувати любов до народної гри, виховувати у дітей інтерес до звичаїв і традицій українського народу, викладати і наклеювати зображення предметів з готових частин, виховувати почуття ритму, кольору, симетрії.
Обладнання: лялька
хід заняття
До дітей в групу прийшла лялька-україночка Оксанка.
- Добрий день, дорогі діти! (Діти вітаються)
- Давайте з вами познайомимося! А для цього пограємо в цікаву гру!
Гра "Хустина"
Вихователь організовує дітей в коло. Кожна дитина, стоячи в колі по черзі звертається до свого сусіда праворуч, передає йому хустку, називаючи своє ім'я. Розпочинає мовлення з передачею хустки, лялька: "Мене звуть Оксанка", далі діти наслідують зразок пропозиції.
Дидактична гра «Подорож по кімнаті»
А зараз діти-малюки,
Ми підемо садом гуляти.
Все розглянемо в даний час:
А що ж в групі у нас?
Вихователь пропонує дітям ознайомити ляльку з приміщенням групи.
-Діти а хто знає, як називається наш дитячий сад? ( "Казка".)
Вихователь просить дітей закрити очі, рахує до трьох і діти перетворюються в улюблених казкових героїв.
Де грають наші «казкові герої?» (У груповій кімнаті.)
Що є в груповий кімнаті? (Іграшки, книги з казками, ігрові куточки ...)
Чому в цьому куточку знаходяться українські символи? (Ми знайомимося з українськими традиціями.)
-Де діти обідають? (За столами.)
Діти відвідали наступної кімнати:
-Як називається кімната де наші казкові герої солодко сплять? (Спальня.)
-Що ви слухаєте перед сном (Колискові, казки.)
-А ось ще одна дуже важлива кімната.
- Що є в умивальної кімнаті?
-Зустрічає і проводжає всіх дітей кімната, яка називається ... (роздягальня.)
-Для чого вона потрібна? (Ми в ній роздягаємось, зберігаємо нашу одяг.)
-А тепер давайте з вами пограємо:
Діти стоять у колі. Один з них - кіт. Всі говорять вірш:
Дме вітер з-під воріт,
(Одночасно йдуть в коло, руки піднімають в гору.)
У воротах - сірий кіт.
(Виходить в коло.)
Вітер сірому коту
Чеше вусики шовкові.
(Ідуть назад, розширюючи коло і опускаючи руки.)
Ясне сонце випливає,
Коту спинку сонці.
Кот воркує, кіт муркоче,
Ніби щось сказати хоче.
На кінець тексту кіт виходить з кола, йде за спинами дітей, зупиняється і вимовляє: «Мяу!» той, кому він це сказав стає котом.
лялька:
Ви такі молодці, такі дружні! Мені дуже сподобалося, але пора прощатися, і тому я хочу подарувати рушник - символ людського щастя. Багато народних прислів'їв є про рушник.
Рушник на кілочку - будинок в віночку.
Будинок без рушників - родина без дітей.
Коли хотіли людям щастя, то говорили:
«Хай стелиться вам доля рушниками».
-А тепер візьмемо рушник і подивимося, на яку геометричну фігуру він схожий?
-Так, на прямокутник, так само, як і поле. Коли закінчувалися роботи в полі, жінки і дівчата сідали за полотно і вишивали його візерунками, як засвоїли поле.
-У вишивках були геометричні візерунки - лінії, кола, хрести, квадрати - які символізували сонце, зірки, землю, воду.
вихователь:
-Діти, а давайте доповнимо рушник власним узором.
Лялька прощається з дітьми і йде.
В українську народну пісню діти разом з вихователем виконують аплікацію