Конспект заняття з математики для середньої групи «У нас в гостях лялька Оленка »
Мета: вчити розрізняти множини , називаючи загальне число предметів: на основі наочного порівняння визначати, яке число більше, а яке менше.
Закріпити вміння розрізняти і називати геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник; виховувати доброзичливість у дітей.
Хід заняття:
Вихователь. До нас в гості прийшла лялька Оленка. Вона принесла нам в подарунок багато геометричних фігур, які розмістила на дошці. Але вони все переплуталися, і Оленка забула, як вони називаються. Допоможемо Оленці згадати їх назви.
( Діти називають геометричні фігури її колір і розмір )
Вихователь. Діти, скільки фігур ? Якого вони кольору. А розміром вони однакові чи ні?
Вихователь. Як допомогти ляльці розібратися, де яка фігура, давайте наведемо «порядок» і розкладемо в ряд фігури одного виду.
( Діти виконують завдання з поясненнями )
Вихователь. Діти, чому фігури різного кольору і розміру знаходяться в одному ряду? (Всі квадрати, трикутники, кола)
Вихователь. Чим відрізняються фігури в кожному ряду? (Колір, розмір)
Вихователь. А схожі ? (Відповіді дітей)
Перерахуємо, скільки фігур в ряду? Тепер ляльці Оленці буде легко запам'ятати їх назви.
Гра «Знайди таку ж фігуру»
Я буду показувати вам геометричну фігуру, а ви швидко будите знаходити її у себе на столі і показувати її мені, а кого я назву, повинен пояснити, чому саме її обрав?
- А тепер хтось із дітей буде показувати свою фігуру, а решта будуть такої ж знаходити її і називати.
Вихователь. Молодці, добре ви впоралися із завданням. Ляльці теж сподобалося, як ви грали. Вона принесла скриньку. Що ж в ній? Дуже красиві, яскраві геометричні фігури. З ними можна пограти
Гра «Знайди свій будиночок» хочете?
На підлозі лежать три обруча на великій відстані один від одного, всередині обруча лежить в 1 - трикутник, у 2 - коло, в 3 - квадрат. Дітям роздають по 1 геометричній фігурі. Діти об’єднані в 3 групи. Діти по колу бігають під музику, по закінченню музики повинні швидко знайти обруч, в якому знаходиться така ж геометрична фігура як у них в руках. При повторенні гри, геометричні фігури в обручі змінюються. (Повтор 2-3 рази)
Вихователь. Молодці, пограли всі добре і швидко знаходили свій будиночок. А тепер покладіть всі фігури назад у скриньку.
Діти сідають.
Вихователь. Ми з вами навчилися підбирати фігури однакової форми, а зараз будемо підбирати фігури однакові за розміром. У вас лежать картки, на верхню смужку покладіть всі маленькі кола, а на нижню – всі великі.
- Скільки фігур на верхній смужці?
- Скільки геометричних фігур на нижній смужці?
- Яке число більше (5)
- Яке менше число? (4)
Молодці всі впоралися із завданням. Прибирайте все геометричні фігури на піднос.
Вихователь. Нам лялька Оленка принесла свої іграшки і розклала по групах. Давайте порахуємо яких іграшок по скільки. (Ігрова вправа «Знайди яких іграшок у нас 1,2,3,4,5»)
- Але рахувати будемо не всі разом, а я буду називати дітей і говорити, скільки іграшок необхідно знайти. Ті, кого я викличу повинен добре запам'ятати число.
Добре пограли і тепер ми знаємо, скільки яких іграшок у ляльки Оленки.
Підсумок.
- Чим ми сьогодні займалися? Що вам найбільше сподобалося?