Користувацький вхід

Інтегроване заняття для середньої групи Тема: «Зима – це казка наяву

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегрованого заняття в середній групі
Тема: «Зима – це казка наяву»
Програмовий зміст: продовжувати вчити складати речення за допомогою символів; закріпити з дітьми знання про зиму,про зимові явища в природі (снігопад, вітер, завірюха, мороз), загадки про них,відповідати на запитання повним реченням, збагачувати лексичний запас іменниками, прикметниками,дієсловами. Розвивати мовний апарат,логічне мислення,уяву,пам′ять,пізнавальний інтерес. Виховувати любов до природи,спостережливість.
Попередня робота:бесіда про зиму,її ознаки,читання віршів,загадок,прикмет про зиму,спостереження на прогулянці за погодою.
Обладнання: декорації для зимової галявини,загадки про зимові явища,відерця з льодом та снігом,картки зимового одягу,три паперові сніжинки,аркуші білого кольору,свічка,фарба блакитного кольору,вологі серветки,клейонка,аудіоапаратура.
Хід заняття
1.Вступна частина
- Діти,погляньте,поки ми з вами на кілька хвилин покинули групу,тут щось надзвичайне відбулося. І група якась казкова,а гостей скільки до нас завітало!Гостям ми завжди раді,тож давайте привітаємось:
Доброго ранку!Доброго дня!
Треба вітатись чемно щодня
Усмішку людям треба давати
Доброго ранку – всіх привітати.
-А тепер з гарним настроєм повертаємось у нашу казкову групу і зупинимось ось тут на галявині. І щоб дізнатися хто таку красу зробив відгадайте загадку:
Сніг біленький і м′якенький
Подивитись любо,
І дерева й малюки одягнули шуби,
Листя й трави вже нема
Бо у нас гостює чарівна ….(зима)
2.Основна частина:
- Так,тут погостювала зима,прибрала все біленьким,пухнастим сніжком. А що це за стежина ?
- Погляньте,зима залишила нам два відерця давайте поглянемо що в них!(Лід та сніг)
Дослідницька діяльність
- Візьміть потрошку снігу до рук і стисніть його. Скажіть сніг який? Він прозорий чи ні ?Чи можна сніг брати до рота?
- Візьміть лід у руки і скажіть він який?Погляньмо він прозорий чи ні. Я візьму папір червоного кольору та покладу його по заду льоду. Що ви помітили?
- Який висновок можна зробити?Чому ваші ручки стали мокрими?З чого утворюється лід?
- Присідайте на снігові намети вони тепленькі бо казкові,та поговоримо про зиму.
- Скажіть,чи подобається вам пора року зима?
- А за що ви її любите?Розкажіть?
Гра «За що я люблю зиму»
(Складання речення з власного досвіду)
- Справді,як можна її не любити коли вона приносить нам багато свят та чарівну казку.
- Які свята нам приносить зима ?

Вправа «Щось тут не так»
Помилки бувають різні:
І маленькі й дуже грізні
Щоб в житті іх не робити
Будем зараз їх ловити.
Приготуйте долоньки та слухайте уважно

Взимку в полі все цвіте
і волошки й жито.
Гріє сонце золоте -
Ласкаво і привітно.
Морозець щипає щічки
Кличе дітлахів до річки
Щоб купатись і пірнати
І під сонцем засмагати.
- Діти чи почули ви помилку у віршику?
- Зима вона яка?
-Пригадайте,які вірші про зиму знаєте ?
Вправа «Три сніжинки»
- Діти,погляньте що це за скриня ,що ж в ній?А чому саме три сніжинки?Подумайте?Давайте пригадаємо як вони називаються?
1.Місяць землю грудить
І хату сильно студить .(Грудень)
2.Вітри зі снігом все сікли
3.І назву місяцю дали .(Січень)
Місяць цей лютує,
Бо весноньку чує (лютий)
-А ще зима до нас приходить не сама,а зі своїми помічниками.
-Що це за помічники?
Гра «Відгадай»
1.Сипле снігом в очі й вуха –
Це, звичайно…(Завірюха)
2.Сіє, віє, посіває снігом звідусіль –
Землю білим покривалом вкрила…(Заметіль)
3.Як Негода-Непогода
Сумувала в зимню пору,
На мороз кидала воду.
Що виходило із того? (Сніг)
4.А Негода-Непогода
Тай любила кришталево-біле,
Як приходила зима,
Все вбирала в… (Іній)
5.Тягне шапку дід на вуха,
Баба одягла кожуха,
Тут у нас один прогноз.
Є на вулиці…(Мороз)
-Давайте повторимо діти, хто помічники у зими. Без них зима- не зима.
Вправа «Що зайве»
-Скажіть, діти, а які речі ми одягаємо взимку коли йдемо на вулицю гуляти?
Погляньте і скажіть,яка річ у кожному ряду зайва.
Фізкультхвилинка
Ми сумлінно працювали
Довго не відпочивали
На зарядку, любі діти,
Треба добре відпочити
Руки — вгору, руки — вниз,
І легесенько прогнись.
Вправо, вліво покрутись
І на місці зупинись
А тепер присіли встали
Й за столи всі посідали.
Гра «Доскажи слівце!»
Ліпити зі снігу...(сніговика)
Кататися з гірки на ...(санях)
На ковзанці катаються на ковзанах)

З'їхати на санках з...(гірки)

По лижні кататися на...(лижі)

Взимку будувати фортецю з...(снігу)

Мороз малює візерунок на ...(вікні)

Покласти птахам зерна в...(годівницю)
Нетрадиційне малювання «Подарунок зимі»(Пригадування техніки безпеки з художнім приладдям. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога за потребою)
- Молодці!Ви гарно попрацювали!Зима буде дуже рада нашим подарункам.
3.Заключна частина
Діти,молодці ви дуже гарно сьогодні працювали на занятті. Все про зиму пригадали. Нажаль зимі час з нами прощатися,бо завтра на її місце прийде інша гостя. Яка ?
-А чи сподобалось вам заняття?Що найбільше?Чи виникали труднощі?

Автор: 

Іляшевич Альона Вікторівна
Вихователь НВК№ 41 "Райдуга"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі