Користувацький вхід

"Казкові несподіванки". Розвиток мовлення. Старша група

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:21a6abf01ba6c80d51b5001d9f23bdc6' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Програмовий зміст</p>\n<p>• зв’язне мовлення: формувати уміння складати розповіді від першої особи; розвивати монологічне мовлення;</p>\n<p>• звукова культура: формувати навички виділяти голосом звертання, робити логічний наголос у реченні; виділяти перший та останній звук у словах; розвивати логічне мислення й творчу уяву, нестандартне сприйняття навколишнього; виховувати вміння активно співпрацювати одне з одним і з вихователем.</p>\n<p>Словник: закріпити вміння утворювати складні слова; розширити знання і розуміння багатозначних слів.</p>\n<p>Матеріал: квітка-семицвітка, ляльки (Оленка, Івасик, баба Яга), макет печі, магнітофонний запис, макет хатинки, синя тканина (річка).</p>\n<p>Хід заняття 4 Тема. Казкові несподіванки. Розвиток мовлення. Старша група</p>\n<p>Вихователь звертає увагу дітей на квітку.</p>\n<p>Вихователь. Діти, погляньте, яка чудова квітка. Це квітка-семицвітка. Пелюстки цієї квітки чарівні.</p>\n<p>Вихователь відриває пелюстку і говорить:</p>\n<p>— Лети, лети пелюсточко,<br />\nЧерез захід, через схід,<br />\nЧерез північ, через південь,<br />\nПовертайсь, зкружлявши світ.<br />\nЛедь торкнешся ти землі,<br />\nБудь по нашому вели.<br />\nВели, щоб ми потрапили до казки.</p>\n<p>Діти. Казка, казка, почнись, будь ласка!</p>\n<p>З’являється Оленка.</p>\n<p>Оленка</p>\n<p>Поклала спати братика,<br />\nПід кущик на траві.<br />\nПішла збирати ягоди та квіти лісові.<br />\nЛетіли гуси-лебеді, Івасика схопили.<br />\nТа й понесли на крилечках, далеко від ліска.</p>\n<p>Вихователь. Діти, давайте заспокоїмо дівчинку, запропонуємо свою допомогу.</p>\n<p>Діти. Оленко, не сумуй. Ми тобі допоможемо. Оленочко, не журися, все буде добре!</p>\n<p>(Діти йдуть по групі звичайним кроком, потім підстрибом, знову звичайним кроком.)</p>\n<p>Вихователь. До кого звернулася Оленка першого разу по допомогу?</p>\n<p>Діти. До річки.</p>\n<p>(Вихователь пропонує звернутися до річечки по допомогу.)</p>\n<p>Діти. Річечко, річечко, ти нам допоможи!</p>\n<p>Вихователь.<br />\nДе ділись гуси-лебеді, як зможеш, розкажи.</p>\n<p>Річка</p>\n<p>Добре, діти, я скажу,<br />\nІ вам всім допоможу.<br />\nТільки ви часу не гайте.<br />\nА нові слова складайте.</p>\n<p>• Ліс і степ — лісостеп;</p>\n<p>• ліс і смуга — лісосмуга;</p>\n<p>• меч носити — мечоносець;</p>\n<p>• газ провід — газопровід;</p>\n<p>• молоко возити — молоковоз;</p>\n<p>• небо і схил — небосхил;</p>\n<p>• птах і ферма — птахоферма;</p>\n<p>• сталь варити — сталевар;</p>\n<p>• зоря падати — зорепад;</p>\n<p>• вода спадати — водоспад.</p>\n<p>Вихователь. Як ви розумієте вислів «вода спадає»? (Відповіді дітей.)</p>\n<p>Вихователь. Що ще може падати?</p>\n<p>Діти. М’яч падає, світло падає, сніг падає.</p>\n<p>(Вихователь пояснює, що є багатозначні слова.)</p>\n<p>Річка. Молодці, правильно усе зробили.</p>\n<p>Я тепер вам підкажу:<br />\nВирушайте по доріжці,<br />\nНедалеко біля мене<br />\nПічечка стоїть весела.<br />\nОсь до неї і біжіть.</p>\n<p>(Діти легенько біжать.)</p>\n<p>Вихователь. Ось ця пічечка стоїть, і щось в ній уже кипить.</p>\n<p>Діти (разом із вихователем)</p>\n<p>Ох, пічечко, ріднесенька,<br />\nТи нам допоможи:<br />\nДе ділись гуси-лебеді,<br />\nЯкщо знаєш, розкажи.</p>\n<p>Піч</p>\n<p>Добре, діти, я скажу і вам усім допоможу.<br />\nАле в мене є біда.<br />\nВітер вранці тут гуляв і малюнки розкидав.<br />\nВи у руки їх візьміть, ланцюжок зі слів зробіть.</p>\n<p>(Діти розглядають картинки, визначають, який звук у кінці слова, який на початку і складають зі слів ланцюжок: жук — крокодил — ложка — абрикос — струмок…)</p>\n<p>Піч</p>\n<p>І за вашу допомогу, покажу я вам дорогу.<br />\nОн будиночок стоїть, ось туди і поверніть.<br />\nДіти підходять до будиночка Баба Яги.</p>\n<p>Вихователь. Як ви думаєте, як почувається Івасик у баби Яги? Що згадує? Про що мріє? (Відповіді дітей.)</p>\n<p>Вихователь. Щоб зрозуміти, що відбувається у хлопчика в душі, що він відчуває, про що згадує, слід опинитися на його місці, тобто уявити себе Івасиком. Заплющте очі й уявіть це зараз.</p>\n<p>(Діти заплющують очі.)</p>\n<p>Вихователь. Що ви бачите? Що згадали?</p>\n<p>Діти. Ми бачимо будинок, в якому жив хлопчик, його сестричку Оленку. Бачимо, як він пішов до лісу, і як його викрали гуси-лебеді…</p>\n<p>Вихователь. Ви все сказали правильно. Але забули одну умову. Ви тепер не діти, а казкові Івасики. І говорити вам потрібно від першої особи, тобто не Івасик згадав, а я згадав.</p>\n<p>(Діти розповідають від першої особи:</p>\n<p>Я — хлопчик Івасик. Мешкаю зі своєю сім’єю. Ми з сестричкою пішли до лісу і мене там вкрали гуси лебеді. Принесли вони мене до баби Яги. Я дуже хочу повернутися додому. Чекаю, щоб мене визволили.)</p>\n<p>Вихователь. Щоб Яга відпустила нашого хлопчика, необхідно звернутися до неї з проханням пестливо.</p>\n<p>Діти (звертаються до баби Яги)</p>\n<p>Бабусю Ягусю, віддай нам хлопчика, будь ласка,<br />\nЯгунечко, Ягусенько, бабуню, бабусенько.</p>\n<p>Баба Яга</p>\n<p>Віддаю я вам хлопчину,<br />\nВам додому йти вже час.<br />\nВсім здоров’я, прощавайте.<br />\nІ Ягу не забувайте!</p>\n<p>Вихователь. Що ви відчували, коли йшли визволяти хлопчика? Яке завдання вам видалося найскладнішим? Яке завдання було найцікавішим?</p>\n', created = 1738264000, expire = 1738350400, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:21a6abf01ba6c80d51b5001d9f23bdc6' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:02cc223e845f2b2d144bb96bb29c6549' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Будурова Ірина Дмитріївна, вихователь<br />\nДНЗ №5 \"Золота рибка\"<br />\nм. Первомайськ</p>\n', created = 1738264000, expire = 1738350400, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:02cc223e845f2b2d144bb96bb29c6549' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738264000, expire = 1738350400, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738264000, expire = 1738350400, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738264000, expire = 1738350400, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст

• зв’язне мовлення: формувати уміння складати розповіді від першої особи; розвивати монологічне мовлення;

• звукова культура: формувати навички виділяти голосом звертання, робити логічний наголос у реченні; виділяти перший та останній звук у словах; розвивати логічне мислення й творчу уяву, нестандартне сприйняття навколишнього; виховувати вміння активно співпрацювати одне з одним і з вихователем.

Словник: закріпити вміння утворювати складні слова; розширити знання і розуміння багатозначних слів.

Матеріал: квітка-семицвітка, ляльки (Оленка, Івасик, баба Яга), макет печі, магнітофонний запис, макет хатинки, синя тканина (річка).

Хід заняття 4 Тема. Казкові несподіванки. Розвиток мовлення. Старша група

Вихователь звертає увагу дітей на квітку.

Вихователь. Діти, погляньте, яка чудова квітка. Це квітка-семицвітка. Пелюстки цієї квітки чарівні.

Вихователь відриває пелюстку і говорить:

— Лети, лети пелюсточко,
Через захід, через схід,
Через північ, через південь,
Повертайсь, зкружлявши світ.
Ледь торкнешся ти землі,
Будь по нашому вели.
Вели, щоб ми потрапили до казки.

Діти. Казка, казка, почнись, будь ласка!

З’являється Оленка.

Оленка

Поклала спати братика,
Під кущик на траві.
Пішла збирати ягоди та квіти лісові.
Летіли гуси-лебеді, Івасика схопили.
Та й понесли на крилечках, далеко від ліска.

Вихователь. Діти, давайте заспокоїмо дівчинку, запропонуємо свою допомогу.

Діти. Оленко, не сумуй. Ми тобі допоможемо. Оленочко, не журися, все буде добре!

(Діти йдуть по групі звичайним кроком, потім підстрибом, знову звичайним кроком.)

Вихователь. До кого звернулася Оленка першого разу по допомогу?

Діти. До річки.

(Вихователь пропонує звернутися до річечки по допомогу.)

Діти. Річечко, річечко, ти нам допоможи!

Вихователь.
Де ділись гуси-лебеді, як зможеш, розкажи.

Річка

Добре, діти, я скажу,
І вам всім допоможу.
Тільки ви часу не гайте.
А нові слова складайте.

• Ліс і степ — лісостеп;

• ліс і смуга — лісосмуга;

• меч носити — мечоносець;

• газ провід — газопровід;

• молоко возити — молоковоз;

• небо і схил — небосхил;

• птах і ферма — птахоферма;

• сталь варити — сталевар;

• зоря падати — зорепад;

• вода спадати — водоспад.

Вихователь. Як ви розумієте вислів «вода спадає»? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Що ще може падати?

Діти. М’яч падає, світло падає, сніг падає.

(Вихователь пояснює, що є багатозначні слова.)

Річка. Молодці, правильно усе зробили.

Я тепер вам підкажу:
Вирушайте по доріжці,
Недалеко біля мене
Пічечка стоїть весела.
Ось до неї і біжіть.

(Діти легенько біжать.)

Вихователь. Ось ця пічечка стоїть, і щось в ній уже кипить.

Діти (разом із вихователем)

Ох, пічечко, ріднесенька,
Ти нам допоможи:
Де ділись гуси-лебеді,
Якщо знаєш, розкажи.

Піч

Добре, діти, я скажу і вам усім допоможу.
Але в мене є біда.
Вітер вранці тут гуляв і малюнки розкидав.
Ви у руки їх візьміть, ланцюжок зі слів зробіть.

(Діти розглядають картинки, визначають, який звук у кінці слова, який на початку і складають зі слів ланцюжок: жук — крокодил — ложка — абрикос — струмок…)

Піч

І за вашу допомогу, покажу я вам дорогу.
Он будиночок стоїть, ось туди і поверніть.
Діти підходять до будиночка Баба Яги.

Вихователь. Як ви думаєте, як почувається Івасик у баби Яги? Що згадує? Про що мріє? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Щоб зрозуміти, що відбувається у хлопчика в душі, що він відчуває, про що згадує, слід опинитися на його місці, тобто уявити себе Івасиком. Заплющте очі й уявіть це зараз.

(Діти заплющують очі.)

Вихователь. Що ви бачите? Що згадали?

Діти. Ми бачимо будинок, в якому жив хлопчик, його сестричку Оленку. Бачимо, як він пішов до лісу, і як його викрали гуси-лебеді…

Вихователь. Ви все сказали правильно. Але забули одну умову. Ви тепер не діти, а казкові Івасики. І говорити вам потрібно від першої особи, тобто не Івасик згадав, а я згадав.

(Діти розповідають від першої особи:

Я — хлопчик Івасик. Мешкаю зі своєю сім’єю. Ми з сестричкою пішли до лісу і мене там вкрали гуси лебеді. Принесли вони мене до баби Яги. Я дуже хочу повернутися додому. Чекаю, щоб мене визволили.)

Вихователь. Щоб Яга відпустила нашого хлопчика, необхідно звернутися до неї з проханням пестливо.

Діти (звертаються до баби Яги)

Бабусю Ягусю, віддай нам хлопчика, будь ласка,
Ягунечко, Ягусенько, бабуню, бабусенько.

Баба Яга

Віддаю я вам хлопчину,
Вам додому йти вже час.
Всім здоров’я, прощавайте.
І Ягу не забувайте!

Вихователь. Що ви відчували, коли йшли визволяти хлопчика? Яке завдання вам видалося найскладнішим? Яке завдання було найцікавішим?

Автор: 

Будурова Ірина Дмитріївна, вихователь
ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі