Тема: « Осінні барви».
Мета : Вчити дітей за допомогою слуху визначати природні явища, які можемо визначати восени. Вчити користуватися кругами Ейлера та кубиком Блума. Закріпити ознаки осені. Розвивати зв’язне мовлення , пам'ять,мислення, спостережливість. Формувати вміння складати речення за допомогою карток. Продовжувати вчити вірші за допомогою мнемотаблиці, правильно будувати речення з причинно – наслідковим зв’язком, розвивати логічне мислення. Виховувати посидючість, повагу один до одного.
Обладнання : звуковий запис «Звуки осені», кубик Блума, мнемотаблиця «Урожай» В.Паранова, д/г «Поясніть чому», коробка, мішечок, круги Ейлера.
Хід заняття:
Привітання з гостями.
( Сіли на подушечки)
Пальчикова гра «Доброго ранку»
Доброго ранку!
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку ,небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, тобі і мені!
- Діти, давайте з вами пригадаємо, яка зараз пора року? ( Зараз пора року осінь).
- Ідучи в садочок, я зустріла Осінь, вона просила дещо вам передати. Ось у мене в руках чарівна коробка і чарівний мішечок. Коробку Осінь просила відкрити на початку заняття, а мішечок тоді, коли ви виконаєте завдання від пані Осені.
«Звуки Осені»
- Діти, зараз я вам пропоную закрити очі та послухати звуки осені. (звуковий запис).
- Що ви почули? (шум дощу, шелестіння листя, відлітання птахів, хлюпання калюжі, гроза).
«Кубик Блума»
- Зараз трішки пограємось і таким чином пригадаємо дещо про осінь. Перед вами кубик, не простий, а чарівний, на якому написані запитання, на які вам потрібно дати відповідь.
1)Назви основні ознаки осені.
(стає холодніше, сонце менше гріє, листя стає жовтим, засихає і опадає, жовтне трава, птахи відлітають в теплі краї, люди збирають овочі та фрукти).
2)Чому осінь називають щедрою?
(Дозрівають плоди багатьох рослин, люди збирають урожай у полях і садках).
3)Придумай декілька назв осінніх квітів.
( айстри, чорнобривці, хризантеми).
4)Поясни, чому осіннє листя змінює колір?
(стає холодніше, сонця стає менше).
5)Поділись, які дари осені можна знайти у лісі?
(гриби, лісові горіхи, лікарські рослини).
6)Запропонуй прислів’я та приказки про осінь.
(Осінь іде, а за собою дощі веде.
Літо дає коріння, а осінь – насіння.
Весна красна квітами, а осінь – плодами.
Восени і горобець багатий.
Як листопад дерев не обтрусить, довга зима бути мусить).
Фізкультхвилинка «Сонечко і дощик»
Вірш мнемотаблиця «Урожай»
Читання вірша однією дитиною, потім всі разом.
Д/г «Поясніть чому»
За столиком ( складання речення за допомогою карток).
Круги «Ейлера»
(За столиками)
Розмістити фрукти і овочі так, щоб в жовтому колі були тільки жовті овочі та фрукти, а в зеленому тільки фрукти.
Підсумок заняття
- Про яку пору року ми говорили сьогодні? ( про осінь)
- Що ми робили на занятті?
- Що вам більше всього сподобалося на занятті?
- Діти, а ви пам’ятаєте про чарівний мішечок , який вам передала Осінь? Хочете поглянути ,що там є?
(солодкі подарунки від Осені).