Конспект заняття із сенсорного виховання
для дітей I – молодшої групи
«З сонечком весело гуляти»
Програмовий зміст: розвивати сенсорні здібності дітей, продовжувати вчити розрізняти та співвідносити основні кольори (жовтий, синій, червоний, зелений), величину предметів (великий – маленький), закріпити поняття довгий - короткий; Розвивати дрібну моторику рук та увагу, вміння діяти за сигналом вихователя, навички спілкування з дорослим, мислення, мовлення. Виховувати доброзичливість, викликати бажання допомогти, зробити приємне іншим.
Заохочувати дітей приймати участь у художній діяльності, вчити виявляти цікавість до результатів своєї роботи.
Матеріали та обладнання: іграшкове сонечко, прищіпки, штучні ялинки (велика та маленька), доріжки: довга та коротка, квіткова галявина та кришечки основних кольорів, гуаш, серветки.
Попередня робота: дидактичні ігри на розвиток сенсорних здібностей, бесіди, читання та вивчення художніх творів, малювання нетрадиційним способом.
Хід заняття
I Організаційний момент. Привітання.
Діти заходять в групу.
Вихователь. У нас сьогодні наче свято,
Гостей зібралося багато,
Тепер на мене подивіться
І веселенько посміхніться.
Посміхніться всім навколо
Небу, сонцю, людям, і тоді обов’язково
День веселим буде!
Малята, посміхніться один одному (Діти посміхаються)
Ранок добрий наступив,
Діти посміхаються,
Так давайте всі гарненько
Разом привітаємось!
Скажемо: «Доброго ранку!» (Діти вітаються з гостями)
Вихователь. Малята, пригадайте, хто нас вранці зустрічає, заглядає у віконечко та зігріває своїм теплом? ( Сонечко)
А ви хочете, щоб сонечко завітало до нас у гості? (Так) Давайте покличемо його.
Діти разом промовляють закличку « Вийди, вийди сонечко»
Вихователь заносить сонечко без промінців.
Вихователь. А ось і наше сонечко, привітайтесь до нього. Діти, ви раді сонечку? Покажіть, як ви радієте сонечку? (Діти стрибають, плескають в долоні).
- А де живе сонечко? (в небі).
- Сонечко знаходиться в небі високо чи низько? (високо). Молодці!
- Якої форми сонечко? (круглої)
Вихователь. Діти, мені здається, що наше сонечко зовсім не веселе, подивіться уважно, що не вистачає у сонечка? (промінців). Пропоную його розвеселити та подарувати промінці.
Проводиться дидактична гра «Подаруємо сонечку промінці» (прищіпки)
II Основна частина
Вихователь. Сонечко наше звеселилось та запрошує вас на веселу прогулянку.
(Зі словами йдуть по стежці)
Вихователь. По стежці всі йдемо, йдемо
Крокуєм, не відстаємо.
І от прийшли в осінній ліс.
Ану, швиденько озирнись!
По яким гарним доріжкам ми пройшли. Давайте їх розглянемо.
- Чи однакові доріжки в лісі? (ні)
- Яка ось ця доріжка, довга чи коротка? (довга)
- Знайдіть коротку доріжку.
- Пройдемо по ній. Молодці!
Діти підходять до ялинки.
Вихователь: Діти, погляньте, що росте у лісі? (Ялинки). Якого вони кольору? (Зеленого) Чи однакові ялинки? Яка ось ця ялинка? (маленька), знайдіть велику ялинку. Молодці. Пропоную пограти в веселу гру та трішки відпочити. А сонечко за вами поспостерігає.
Фізхвилинка «Підбіжи до ялинки, яку назву» (діти весело бігають стрибають, за сигналом вихователя знаходять велику або маленьку ялинку)
Вихователь. Продовжуємо нашу прогулянку.
Лісом разом ідемо
Дружно,не відстаємо.
На галявину прийшли,
Скільки квітів ми знайшли!
(Підходять до галявини, стають довкола неї)
Вих. Погляньте, яка гарна галявина! Що на ній росте? (Квіти)
Якого кольору квіти? (Діти називають) Подув сильний вітер і наші квітки розгубили свої серединки, давайте їх віднайдемо.
Проводиться дидактична гра «Знайди серединку до квітки» (діти виконують колективну роботу, закручують кришечки до квіточок, співвідносячи колір.)
- Які ви молодці, але наша прогулянка добігає до кінця, пропоную подякувати сонечку та подарувати йому наші теплі долоньки.
Проводиться колективне малювання нетрадиційним способом «Долоньки малят»
III Підсумок заняття
Вихователь: Малята, вам сподобалась прогулянка? Що сподобалось найбільше?
Подякуємо сонечку за прогулянку та підемо ретельно мити руки.
посібники