Управлiння освiти Первомайської мiської ради
дошкiльний навчальний заклад ясла - садка
№6 «Дзвiночок»
Конспект нетрадиційного заняття
( малювання свічкою)
в середній групі на тему: «Снігопад»
Вихователь: Коваленко Т.В.
Мета: вчити дітей малювати сніжинки свічкою (короткі вертикальні й горизонтальні лінії); наносити фарби на малюнок поролоновою губкою; викликати у дітей інтерес до цього виду малювання; розвивати творчу уяву, фантазію, виховувати акуратність у роботі.
Матеріал: гуашева фарба синього кольору, свічки, поролонові губки, серверки,
аркуші білого паперу, чарівний пензлик, казковий будиночок.
Хід заняття
І. Ігрова ситуація з чарівним Пензликом.
Діти, сьогодні до нас в гості прийшов чарівний Пензлик, Послухайте казку про чарівного Пензлика. Він живе далеко в країні Малювандії. Весною прикрашає землю, літечком - розмальовує квіти, восени одягає дерева у казкове вбрання, а взимку йому дуже сумно. Він трішечки допомагає дідусеві Морозові, а то весь час сидить у своїй хатинці.. Ось цієї зими сидить Пензлик, нудьгує, коли чує хтось плаче за вікном. Вибіг Пензлик на вулицю, бачить, що горить вогник. Підбіг Пензлик і побачив маленьку свічечку, яка заблукала в лісі і плакала. Пожалів Пензлик свічечку, забрав її до своєї хатинки і стали жити вони разом. Свічечка відігрілась і раптом пустилася в танок на аркуші паперу. Пензлик теж не втримався і пішов вслід за свічечкою. Там де ішла свічечка, залишався слід, і Пензлик уже не міг його зафарбувати. Ось тому у них і вийшла така чудова картинка. Як ви думаєте, яку пору року вони тут намалювали?
Так, тут намальовано зиму.
Діти, на вулиці теж уже зима, всі ви хочете покататись на санках, але снігу мало.
Давайте , ми з вами намалюємо багато - багато сніжинок. А коли з неба падає багато
сніжинок - це
явище називають снігопадом.
- А чому я не бачу ні олівців, ні пензликів?
- Чим же ми будемо малювати?
- Ви хочете спробувати малювати свічкою?
- Так.
- Тоді сідаємо за столики, нас там чекають маленькі свічечки і ми намалюємо
сніжинки.
( діти сідають за столики)
II. Показ способу техніки малювання свічкою вихователя.
Я беру свічечку, малюю нею короткі вертикальні та
горизонтальні лінії. Потім беру поролонову губку вмочую в фарбу і зафарбовую малюнок нанесений попередньо свічкою. Ваші сніжинки проявляться через фарбу.
Давайте станемо з вами художниками - чарівниками.
(Пальчикова гімнастика «Сніжки»)
Пензлик і свічечка будуть дивитися, чи правильно все виконується, чи акуратно
малюєте.
( тихо звучить музика діти працюють )
III. Пензлик в кінці оглядає роботи, вибирає кращі для своєї хатинки.
Підсумовою заняття:
Чи сподобалось малювати таким способом?
Щоб ви хотіли намалювати ще?