Мета: розвивати у дітей пізнавальний інтерес до навколишнього, вміння не відволікатися від поставленого завдання, розвивати дрібну моторику рук; розуміти поняття один і багато; вчити дітей розрізняти та групувати предмети за величиною; закріплювати назви кольорів – жовтий, зелений, синій, червоний, фіолетовий, білий, чорний; збагачувати словник дітей іменниками: сонечко, хмаринка, травичка, квітка, метелики; розширити знання дітей про властивості води ( тепла чи холодна, хлюпочеться, вбирає воду ); розвивати пізнавальний та дослідницький інтерес до води; розвивати увагу, окомір, мислення, мовлення; виховувати старанність, ініціативність, активність; сприяти розвитку психічних процесів і позитивних емоцій.
Обладнання: Картина « Весняний ліс », повітряна кулька; дид.ігри («Посади метелика на пелюстку » – квітка, метелики 8 кольорів; «Промінчики для сонечка », « Висока трава », « Дощова хмаринка », « Збери квітку » – прищіпки різного кольору; експерементально-дослідницька робота – басейн, вода, губки жовтого кольору ). ІКТ героїв мультфільмів.
Хід заняття
Діти, а чи ви полюбляєте подорожувати?(Відповіді дітей).
А на чому можна мандрувати? ( Відповіді дітей, 3-4 види транспорту ).
Молодці! Ви знаєте багато видів транспорту. А я хочу сьогодні вас запросити у подорож на потязі.давйте візьмемо з собою повітряну кульку, яка нам допоможе потрапити до лісу.
Перша наша зупинка і ми на зеленій галявині і на ній ми бачимо метелика: здається йому потрібна наша допомога. Яка пора року так гарно прикрасила її різнокольоровими квітами? ( Весна )
Правильно. Метелику шкода своїх маленьких друзів бо вони ніяк не можуть знайти пелюсточки такого ж кольору як вони самі. Зараз ми їм допоможемо.
Дид. гра « Посади метелика на пелюстку »
Подивіться скільки у Метелика квіточок, а скільки маленьких метеликів? (метеликів – багато, квіточка – одна).звернути увагу щоб діти називали той колір який я називаю.
– Молодці! метелики зраділи, що ви їм допомогли. Але нам час вирушати далі. А хто це пасеться на галявинці ? (Баранчик )
Ви згадали , як називається цей мультик? (Баранчик Шон).
Так це він! Наш баранчик приготував для нас цікаві завдання. Подивіться, що є у його відерці (прищіпки). Вони одного кольору? (різного).Баранчик хоче, щоб ми допомогли йому з прищіпок і ось цих фігурок створити картинки.
Подивіться чого не вистачає у нашого сонечка? (промінчиків).
А у дощової хмаринки? (краплинок). А що повинно рости на галявинці? (травичка).А що не вистачає квіточці? (пелюсточків).
Давайте ми подаруємо сонечку промінчики, хмаринці – краплинки, галявинці – травичку, а квіточці – пелюсточки. Прищіпуємо прищіпки по контуру малюнка .
Дид гра «Створи картинку »
– Якого кольору сонечко? Якої форми?
– А де світить сонечко, вгорі чи внизу? Де живе хмаринка? А де росте травичка і квіточки ?
Молодці! Ми дякуємо Баранчику Шону за цікаві завдання,а він вдячний нам за гру і чудові картинки. Вирушаємо далі…Займайте свої місця.
Довго ми з вами їхали та не завадило б трохи перепочити розім’ятись ( встають ).
відео « Весела фізкультхвилинка »).
Наша подорож продовжується .Діти, це справжнє море. Водичка чиста, прозора, дно видно. А хто живе у підводному світі? (рибки).Ви тільки погляньте! Хто це іде до нас?Так це Губка Боб. А що він нам приготував, подивимось?
(Так) Губка Боб хоче щоб ми погралися водичкою, так як це робить він і його друзі губки. А тепер візьміть і одним пальчиком доторкніться до водички. Яка вона? Тепла чи холодна? Давайте поплескаємо долонькою по водичці. Що робить водичка? (хлюпочеться).
Візьміть губку в ручку і занурте в водичку. Витягніть її з водички. Яка стала губка?(волога). Так вона волога, тому що увібрала водичку. А якщо зжати в долоньці губку, яка вона буде? Вологою чи сухою? (сухою).
Молодці! Дуже гарно і старанно сьогодні ми попрацювали і помандрували. Але нам вже час повертатися до садочка. ( музичний супровід)
Діти підійдіть до мене, бачу у вас веселий, хороший настрій. Напевно сподобалося сьогоднішні пригоди?А на чому ми подорожували? (на потязі).
А із ким ми зустрічались?( Із Метеликом, Баранчиком Шоном, Губкою Бобом.Так, і вони приготували гостинці…Ідемо частуватися.