Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей середньої групи "Казкова подорож"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей середньої групи з розвитку мовлення
«Казковою стежиною»
Мета: закріпити вміння переказувати художній твір за допомогою методу моделювання, вчити дітей відповідати повним реченням, активізувати словник, розвивати зв'язне мовлення дітей, уміння міркувати, уяву, мислення, логіку, розвивати творчі здібності дітей, виховувати любов до українських народним казкам.
Обладнання і матеріали: проектор, ноутбук, маски, іграшка лисиці, чарівний мішечок.
Хід заняття:
1. Організаційний момент. Діти заходять до групової кімнати та стають у коло.
Вихователь: Ви всі візьміться за руки, і один одному всміхніться.
- Діти , сьогодні ми з вами вирушимо у казкову подорож.
Якщо казка у двері стукає,
Ти скоріше її впусти,
Бо казка - птах,
Трохи спугнешь і не знайти.
2. Сюрпризный момент.
Чути стукіт у двері. Вихователь відчиняє та знаходить мішечок.
- Цей мішечок не простий , а чарівний.
-Діти , подивіться, що це?
-Правильно, хтось забув чарівний мішечок, а всередині щось є. Давайте спробуємо з вами відгадати, що там, але не за допомогою очей, а за допомогою рук. Зараз я дам ви по черзі потримаєте його в руках та спробуєте вгадати що в ньому заховано.
Діти обмацують мішечок і намагаються відгадати, хто всередині.
- Правильно, любі мої, це лисиця, вона прибігла до нас з казки. Діти а , як в казках називають лисицю? (Лисичка-сестричка, лисонька, кумонька)
- А як ви здогадалася, що в мішечку сховалася лисиця? (у неї пухнастий хвіст)
3. Бесіда. - А тепер, друзі, сідаємо на стільчики, і давайте спробуємо описати нашу
(шерсть у лисиці м'яка, пухнаста, руда.)
Відповіді дітей:
(Мордочка у лисиці гостра, хитра, вушка гострі, схожі на трикутники.)
(У лисиці хвіст довгий, м'який, пухнастий.)
(У лисиці хвіст довгий і пухнастий, щоб замітати свої сліди.)
(В казках лисиця хитра, обманщиця.)
(Лисичка з скалочкой, Колобок, Теремок, Рукавичка.)
(Заюшкина хатинка.)
4. Гра з загадками. - Правильно, діти, і лисичка принесла нам з собою загадки. Давайте послухаємо їх уважно і спробуємо відгадати. Спочатку уважно слухаємо загадку і лише потім говоримо відгадку.
Хто великий і клишоногий,
Мед дістав з бочки лапою.
З'їв солодкість і ревіти.
А звуть його? (ведмідь)
Ку-ка-ре-ку кричить він дзвінко,
Ляскає крилами голосно.
Курочок вірний пастух
Як звуть його? (півень)
У мене відмінний слух
Гострий погляд і тонкий нюх,
Відразу лізу з кішкою в бійку,
Тому що я (собака)
Скаче по болоту
Зелена скрекотушка.
Зелененькі ніжки
Звуть мене (жаба)
-Хлопці, подивіться, яких тварин ми з вами вгадали, а всі вони герої казки «Зайчикова хатка»? (Ні, жаба з іншої казки)
5. Физхвилинка
-Правильно, лисичка бачить, що ви втомилися і хоче з вами пограти. Хочете пограти з лисицею?
-Тоді стаємо в коло.
Гей, друзі, що ви спите,
Нам тварин покажіть.
У лисички гострий ніс,
У неї пухнастий хвіст.
Шуба руда лисиця
Невимовної краси.
Лисиця по лісу походжає
Шубу руду погладжує.
Заєць по лісі скакав,
Заєць корм собі шукав.
Раптом у зайця на маківці
Піднялися як стрілки вушка.
Зайчик стрибнув, повернувся
І під деревом зігнувся.
Виліз ведмідь з барлогу,
Розминає Міша ноги,
На носочках він пішов
І на п'ятах потім.
6. Моделювання казки. -Ось ми трохи відпочили, і лисиця запрошує нас за столи.
На столах листи з колами, олівці, на дошці теж лист з колами.

Діти давайте згадаємо казку «Зайчикова хатка».
-Розкажіть, з чого починається казка.
-Правильно, а хто вийде до дошки і намалює нам зайця і лисицю. А, що відрізняє лисицю від інших тварин?
-Давайте на першому колі покажемо, що це лисиця, намалюємо гострі вуха і довгу мордочку.

-А що є у зайця, чого немає у інших героїв нашої казки?
-Правильно, давайте намалюємо нашого зайця довгі вуха.

-Вадиме, що ж відбулося далі?
-А що відрізняє собаку в нашій казці?
-Правильно, давайте домалюємо нашої собаці хвіст .

-Хто розповість нам казку далі?
-Що ми домалюємо, щоб показати, що це ведмідь?
-Правильно, намалюємо маленькі круглі вуха.

-Хто продовжить казку
-А що є у півника особливого?
-Правильно, намалюємо нашому півнику гребінець, можна підмалювати дзьоб.

-Чим же, закінчується казка?
-Молодці, діти, ви добре пам'ятаєте казку «Зайчиу хаткова ханка», а тепер давайте її інсценуємо у віршах, як ми з вами вчили.
7. Інсценування казки. Дітям роздаються ролі і маски.
-А тепер, друзі і, ви перетворитеся в зверяток.
Жили-були лисичка і зайчик. Вирішили вони побудувати собі кожен
хатинку. Лисиця побудувала крижану , а зайчик лубяную. Весь час лисичка Дражнилась з зайчика
Лисичка: У тебе хатинка луб’яна, а в мене крижана, у тебе темна, у мене світла.
Але ось прийшла весна, і у лисиці хатинка розтанула. Стала вона до зайчика проситись
Лисичка: Зайчику, зайчику пусти мене до своєї хатинки!
Як же бути? Де будиночок мій?
Заєць: Ні не пущу!на що дражнилась?
Лисиця:(вбік говорить):
Пощастило, скажу, косому
Вижену його з дому.
Не хочу з ним разом жити,
Хліба скоринку ділити: (звертається до зайця):
Гей, послухай, милий Заичик!
Новина є!
Заєць: Та ну! Яка?
Лисиця: Є за лісом город,
Там капуста - цілий рік!
Заєць: Капусту дуже я люблю. Гляну чи справді вона там є?

Лисиця: (визирає з будиночка)
Я в хаті живу тепер.
Побіг заєць капусту шукати, а лисиця шмиг - і зайняла його будиночок.
Прибіг зайчик, а дівер замкнені.
Заєць: Та це ж мій будиночок!
Лисиця: Не пущу тебе, косою!
(заєць йде, сідає поруч плаче)
Будував собі заєць дуже міцний будинок,
Так лисиця зла оселилася в ньому.
Хто не побоїться заичику допомогти?
Хитру лисицю
Хто прожене геть?

З'являється собака.

Собака: Гав, гав, гав!
У мене гарячий норов!
Не боюся ні сварок, ні бійок!
Покажи мені, де твій ворог?
Заєць: Ось сидить в моїй хатинці,
Ось стирчать у віконці вушка.
Собака: Гей, лисиця, чуєш гавкіт?
Гав, гав, гав, геть іди!
Лисиця: Як взмахну хвостом,
Опалю вогнем, бережися!
Собака: (боязко)
Ні зайчик не прожену боюсь!
Потрібно мені скоріше додому!
Вед: На пеньку знову сидить
Бідний зайченя, сумує.
Що ж робити, він не знає,
Лапкою сльози втирає.
З'являється ведмідь
Ведмідь: Я Ведмідь-набрідь,
Спав я довго і глибоко.
Не боюся ні сварок, ні бійок!
Покажи мені, де твій ворог!
Заєць: Ось сидить в моїй хатинці,
Ось стирчать у віконці вушка.
Ведмідь: Гей! Хто там у хаті?
Ось дістанеться тобі!
Лисиця: Як взмахну хвостом,
Опалю вогнем, бережися!
Ведмідь: (боязко)
Ой,ой, ні за йчик не прожену боюсь
Потрібно мені скоріше додому!
(ведмідь йде)
Хто не побоїться
Зайчику допомогти?
Хитру лисицю
Хто прожене геть?
З'являється півник
Півень: Ку-ка-рі-ку, ку-ка-ре-ку!
Я допоможу, я допоможу!
Ти не плач, не плач, зайчику,
Жваво впораємося з лисицею!
Лисиця: Як взмахну хвостом,
Опалю вогнем, бережися!
Півень: Як тряхну гребінцем -
І розвалиться весь будинок!
У мене є коса,
Ану, виходь, лисиця!
Лисичка: Ой, боюся я півня!
Ой, вже вдягаюсь!
(лисиця вибігає з будиночка і біжить в ліс)
Заєць: Ну, спасибі, Півник!
Впоратися з лисицею допоміг!
Будемо разом в будинку жити,
Разом жити і не тужити!
8. Підведення підсумків.
-Молодці. Друзі, а вам сподобалася казка? Чому вона нас вчить?
-Ну, а нам пора прощатися,
І розлучатися з казкою та повертатись до дитячого садка.

Автор: 

Медведева О.Б. вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка"

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі