Користувацький вхід

Останні публікації

Паризька мирна конференція (тип уроку: інтегрований інформатика-історія)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: Паризька мирна конференція.
Тип уроку: інтегрований інформатика-історія.
Обладнання: комп'ютерний клас.
Програмне забезпечення: ОС – Windows 98, Web – урок: ”Паризька конференція”, контролююча програма “Конструктор тестів”.
Цілі уроку:
Інформатика: закріпити вміння та навички застосування прикладного програмного забезпечення, систематизувати знан¬ня учнів з теми «Прикладне програмне забезпечення навчального призначення».
Розвивати творчий підхід до виконання практичного завдання, логічне мислення, вмін¬ня аналізувати та планувати свої дії залежно від поставленої мети: вдосконалювати нави¬ки роботи з комп'ютерною технікою та про¬грамним забезпеченням; формувати інтерес до предмету інформатики.
Історія: визначити мету учасників конференції, дати оцінку і визначити суть політики переможців, розглянути зміст Версальського договору, його результати і наслідки.
Розвивати вміння пояснювати історичні факти, порівнювати, аналізувати, робити висновки на основі здобутих з різних джерел знань.
Сприяти вихованню загальнолюдських демократичних цінностей, взаєморозуміння та толерантних відносин між народами.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання. Перевірка присутніх.
II. Мотивація навчальної діяльності
На минулих уроках ми вивчали такі прикладні програми навчального призначення як інформаційно-пошукова система “Учитель”, контролююча програма “Конструктор тестов”, та репетитор-Фізика. Кожна з цих програм призначена для виконання певного переліку завдань, які не можуть бути реалізовані в іншій програмі.
Що спільного і відмінного у даних програмах? У якому випадку доцільно їх використовувати? Саме це ми з вами і спробує¬мо з'ясувати на сьогоднішньому уроці.
ІІІ. Актуалізація вивченого
Фронтальна бесіда
1. Що називається файлом?
2. Із чого складається ім’я файлу?
3. Як записати повне ім’я файлу?
4. Що таке каталог?
5. Як скопіювати потрібний файл?
6. Як змінити ім’я файлу?
7. Як видалити файл?
8. Як відкрити потрібний файл? (а якщо він знаходиться не на вашій машині?).
IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Ви, напевне, неодноразово зустрічалися з висловом: «Хто володіє інформацією, той во¬лодіє світом». Ми сьогодні познайомимось іще з одним типом прикладного програмного забезпечення навчального призначення – інформаційними навчальними засобами. До цього класу програмних засобів можна віднести сучасні засоби мультимедіа, в основу більшості з яких покладена технологія гіпертекстових документів. Попрацювавши з програмою ви повинні знать правила роботи з інформаційним прикладним програмним забезпеченням. Вміти працювати з контролюючою програмою, мати уявлення про можливості ППЗ.
V. Вивчення нового матеріалу.
Давайте завантажимо потрібну нам програму, але вона знаходиться в єдиному екземплярі на сервері. Ваші дії?
Відповіді: - всі варіанти відповідей схожі тим, що потрібно звернутися до “Сетевого окружения”.
Відкрийте файл:
\\SERVER\УРОК\Пар_конфер\01.htm
Наведіть курсор миші на напис Паризька конференція, ви звернули увагу що він змінився зі стрілочки на руку з вказівним пальцем. Якщо натиснути на виділене таким чином слово відбудеться перехід на наступну сторінку. Гіперпосилання – це опис вказівки браузеру звернутись до даних або вказівок у межах ( або за межами) HTML – документу. За допомогою гіперпосилань користувачі можуть переходити з однієї сторінки до іншої. Саме завдяки їх використанню документ стає інтерактивним і динамічним.
Наведіть курсор миші на слово Вступ, а далі я передам слово вчителю історії.
Робота з програмою: (15 хвилин).
1. Вступне слово вчителя:
-Ми починаємо вивчати тему: ,,Післявоєнне облаштування світу”. Перший урок теми присвячено підведенню підсумків Першої світової війни-Паризькій конференції.
Війни - супутниці історії людства. За останнє тисячоліття світ пережив 291 “велику війну”, за останні 100 років тільки 39 були відносно мирними. Ви, як майбутні будівничі незалежної України, повинні вивчати історичний досвід, аби зменшити в майбутньому небезпеку виникнення конфліктів і воєн, врахувати і виправляти допущені раніше помилки, вчитись на історії. Адже, як казав відомий історик
В. О. Ключевськмй “Історія-це ліхтар, який світить з минулого в майбутнє.”
А зараз я пропоную провести вивчення нової теми у формі прес-конференції за підсумками Паризької конференції. Для її проведення клас ділиться на 6 груп: делегації США, Великобританії, Франції, Німеччини, представники Ліги Націй, експертний відділ. Кожна група, використовуючи комп’ютер, готується до виступу. На підготовку дається 10 хвилин.
Для того, щоб ви краще увійшли в роль, пропоную переглянути сюжет, аби відчути атмосферу початку Паризької мирної конференції.
2. Перегляд сюжету.
3. Підготовка до обговорення(вивчення нового матеріалу).
4. Проведення обговорення в формі прес-конференції (закріплення вивченого матеріалу).
Вчитель. Панове! Вітаю Вас в цій конференц-залі після великої історичної події-підписання Версальського договору, який остаточно закінчив Першу світову війну.
І перше запитання до делегації США:
Чому США взяли участь у війні? Які були ваші наміри на конференції?
Відповіді: - причина-посилення США і тісні їх зв’язки з країнами Антанти, побоювання поразки Антанти.
-США планували посилити свій вплив у світі з допомогою збереження Німеччини, як противаги країнам Антанти і створення Ліги Націй.
Вчитель. Яку роль зіграв в ході конференції президент Вільсон? В чому його заслуги?
Відповіді: - Вільсон - автор “14 статей”, проекту післявоєнного облаштування світу, прихильник посилення впливу США в світі.
- Автор і творець Ліги Націй.
- Учитель. Чому Великобританія взяла участь у війні? Які були наміри англійської дипломатії?
- Відповіді: - причини участі - англо-німецькі суперечності і суперництво відносно колоній і морського панування
- - англійська делегація прагнула закріпити захоплені території у Німеччині, зберегти сильну Німеччину, як противагу Франції, зберегти морську могутність.
- Вчитель. Чому Франція брала участь у війні? Яка її мета на конференції?
- Відповіді: - причина - реванш за поразку у франко - пруській війні 1870 р., Ослаблення Німеччини.
- - встановити гегемонію в Європі, захопити нові володіння.
- Вчитель. Чому Німеччина взяла участь у світовій війні? Яка мета німецької делегації на конференції?
- Відповіді: - прагнення до світового панування і перерозподілу колоній, послабити негативні сторони післявоєнного договору з допомогою США.
- Вчитель. Тепер звернемося до фахівців, які дадуть оцінку Паризької конференції і підписаному документу.
- Коли розпочалась Паризька конференція? Як приймались рішення? Які відносини склалися між переможцями?
- Відповіді: - початок конференції – 18 січня 1919 р.
- - рішення приймала “ Рада трьох” – президент В. Вільсон, прем’єри Клемансо і Ллойд-Джордж, решта учасників – пасивні спостерігачі.
- - протиріччя між переможцями.
- Учитель: Тепер попросимо фахівців прокоментувати текст Версальського договору, дати йому оцінку.
- Відповіді: - договір був несправедливим і принизливим щодо Німеччини.
-політичні, територіальні, військові та фінансові обмеження.
Учитель: Складовою Версальського договору був статут міжнародної організації Ліги Націй .Тут присутні представники цієї організації, які розкажуть про завдання, структуру і особливості Ліги Націй.
- Відповіді: - автор - президент США В. Вільсон.
- Ліга почала роботу 1 січня 1920 року.
- керівні органи - Рада, Секретаріат, мандатна комісія, Асамблея.
- мета організації - мир, справедливість і співробітництво між країнами світу,
- головну роль грали Великобританія і Франція.
Вчитель. Які є питання до наших учасників? Прес-конференцію закінчено, дякую за увагу.
5. Вчитель. А тепер вам буде завдання. На дошці ви бачите епіграф уроку, яким я охарактеризував Паризьку конференцію і Версальський договір. Використовуючи історичні джерела в комп’ютері, визначте протиріччя і негативні сторони конференції і Версальського договору.
Робота з документами ( до 5 хвилин).
Відповіді: - збереження могутності Німеччині;
- збереження протиріч;
- нерівноправність членів Ліги Націй;
- ігнорування Радянської Росії;
- протиріччя між переможцями;
-США не вступили до Ліги Націй;
Закріплення і корегування отриманих знань з історії ( до 7 хвилин).
Робота з програмою “Конструктор тестів”.

В кінці тестування на екран монітора виводиться оцінка і кругова діаграма (аналіз тестування учнів).

VI. Підведення підсумків уроку
Історія: оцінювання роботи учнів на всіх етапах уроку. Виставлення оцінок за урок.
Інформатика.
Сьогодні ми розглянули ще один тип навчального програмного забезпечення – інформаційні системи. Інформаційні навчальні засоби призначені для одностороннього зв’язку з учнем. В основу покладено технологію гіпертекстових документів. Під засобами мультимедіа розуміється комп’ютерна інформаційна технологія, що дає змогу об’єднати в одній програмі текст, графіку, звук, відео зображення та анімацію.
До цього класу програмних засобів можна віднести електронні:
- підручники;
- енциклопедії;
- словники;
- ... .
VII. Домашнє завдання: продумати і намалювати структуру будь якої інформаційної навчальної програми (урок, енциклопедія, словник).

Тест до уроку
“Програмні засоби для підтримки навчання історії”
1. Під контролем якої держави опинились майже всі німецькі колонії ще до Версальської угоди?
а) Великобританії
б) Франції
в) Бельгії
г) Чехословаччини
2. Коли розпочала свою роботу Паризька мирна конференція?
а) 28 червня 1919 р.
б) 1 березня 1918 р.
в) 29 квітня 1918 р.
г) 18 січня 1919 р.
3. Хто висунув ідею створення Ліги Націй?

4. Яку країну не запросили на Паризьку конференцію?
а) Японію
б) Китай
в) Росію
г) Фінляндію
5. Коли і чим закінчилась Паризька конференція?
а) 28.VI.1919 р. Версальським договором.
б) 10.IX.1919 р. Сен-Жерменським договором.
в) 4.VI.1920 р. Тріананським договором.
г) 10.VII.1920 р. Севрським договором.
6. Виберіть правильну відповідь на питання: "Які цілі країн антанти на Паризькій конференції?"
а) США хотіли повернути кредити, які надали Антанті, Великобританія висунула проект Ліги Націй, Франція домагалась всіх колоній Німеччини.
б) Франція прагнула ослабити Німеччину, й встановити кордон по Рейну, Великобританія претендувала на Австріцські володіння на Балканах, США були зацікавлені в сильній Німеччині.
в) США стали кредитором Європи, автором Ліги Націй, прагнули грати провідну роль в світі, Великобританія бажала включення німецьких колоній в свою імперію, Франція сподівалась повернути Ельзас і Латаргінію, ослабити Німеччину, встановити кордон по Рейну.
7. Під час якої конференції утворено Лігу Націй?
а) Паризької.
б) Вашингтонської.
в) Мюнхенської.
г) Лозанської.
8. Кому належала ідея Ліги Націй?
а) СРСР.
б) США.
в) Великобританії.
г) Франції.
д) Німеччині.

9. Хто з учасників конференції не увійшов до Ліги Націй?
а) Великобританія.
б) Франція.
в) США.
г) Японія.
10. Коли підписано Версальську угоду?
а) 19 січня 1919 р.
б) 28 червня 1919 р.
в) 10 вересня 1919 р.
г) 4 червня 1920 р.
д) 9 травня 1945 р.

Автор: 

Кривко Юрій

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі