Урок 12
ТЕМА УРОКУ. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстовому документі
МЕТА УРОКУ:
Навчальна . формувати навички використання формул різних типів під час оформлення текстових документів;
Розвиваюча. розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу учнів .
Виховна. виховувати інтерес до вивчення інформатики.
ОБЛАДНАННЯ: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
III.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації (презентація)
Під час підготовки в текстовому процесорі реферату для уроку чи наукової статті інколи потрібно вставляти формули, рівняння, доведення теорем, що використовують особливу символіку.
Для створення таких виразів використовують різні спеціальні символи, вставлення яких здійснюється у вікні Символ (Вставлення → Символи → Символ → Інші символи)
Уведення символів нижнього і верхнього індексу здійснюється з використання кнопок Підрядковий знак та Надрядковий знак , які розташовані на вкладці Основне в групі Шрифт.
Вставити в текстовий документ такі формули можна, скориставшись спеціальним засобом Конструктор формул. Формули в ньому конструюються з окремих символів та структур, використовуючи відповідні шаблони.
Для відкриття Конструктора формул потрібно виконати Вставлення Þ Символи Þ Рівняння . Після чого на Стрічці в розділі Робота з формулами з’явиться тимчасова вкладка Конструктор
Для запису формули деякі букви, знаки арифметичних операцій та інші символи можна вводити з клавіатури, а спеціальні – вибирати у відповідних списках групи Символи.
Створену формулу користувач може додати до бібліотеки вбудованих формул. Для цього потрібно:
1. Виділити створену формулу.
2. Виконати Конструктор Þ Знаряддя Þ Рівняння.
3. Вибрати у списку команду Зберегти виділення в колекції формул.
4. Увести у діалоговому вікні Створення стандартного блока ім’я створеної формули, указати значення інших параметрів.
5. Вибрати кнопку ОК
РОЗГАДАЙТЕ РЕБУС
(формула)
IV. Фізкультхвилинка
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
V. Усвідомлення набутих знань.
VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Фронтальне опитування
1. Як ввести текст, у якому є хімічні формули?
2. Як вставити в текст такі математичні знаки: ≥ ± ≠ ∞?
3. Використовуючи який інструмент можна створити у текстовому
документі формулу?
4. Які набори математичних символів використовуються у формулах? Як вибрати потрібний символ?
5. Які структури можна вводити у формули?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
Завдання за підручником.