Урок 9
ТЕМА УРОКУ. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, списків
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. сформувати знання про особливості основних форматів текстових документів та вміння створювати і редагувати списки засобами текстового процессора.
Розвиваюча. розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером, розвивати креативність та логічне мислення;
Виховна. Виховувати інтерес до вивчення інформатики.
ОБЛАДНАННЯ: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
— Настав час ознайомитися з новими об'єктами текстового документа, завдяки використанню яких ви зможете виконувати більш якісне оформлення документів. Сьогодні розглянемо списки. Текстовий процесор має зручні засоби автоматизації роботи зі списками різних видів.
III.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації (презентація)
Ви вже вмієте створювати та опрацьовувати в текстовому процесорі Word 2007 нескладні текстові документи: вводити , редагувати і форматувати символи, абзаци та сторінки, друкувати документ. Однак можливості текстового процесора значно ширші. Розглянемо деякі з них.
Так, у текстовому процесорі Word 2007 можна в документ вставляти символи, які відсутні на клавіатурі, - літери інших алфавітів, математичні символи, умовні позначення та ін.
Наприклад:
Для встановлення у текст таких символів потрібно виконати алгоритм:
1. Встановити курсор у потрібне місце тексту.
2. Вибрати на вкладці Вставлення в групі Символи кнопку Символ
3. Вибрати потрібний символ у списку, що відкриється .
У текстовому процесорі Word 2007 у документ можна вставляти і символи у вигляді малюнків.
Наприклад:
Під час редагування тексту, особливо збереженого з Інтернету, бажано включити режим відображення прихованих символів, вибравши на вкладці стрічки Основне в групі Абзац кнопку Відобразити всі символи
Особливим видом форматування абзаців текстового документа є оформлення їх у вигляді списків. Списками можуть подаватися переліки об'єктів, описи порядку дій тощо.
У текстовому процесорі Word 2007 можна створити списки трьох типів:
Маркований, у якому кожний елемент списку на
початку першого рядка абзацу позначається деяким символом (маркером).
Нумерований, у якому на початку першого рядка
абзацу вказується його номер. Порядковий номер у списку може задаватися числом, літерою або
числівником тощо.
Багаторівневий, у якому в елементи списку можуть бути вкладені інші списки. Максимальна кількість вкладень елементів багаторівневого списку 9 - рівнів.
У текстовому процесорі Word 2007 створені списки зручно редагувати.
Якщо в будь-якому місці списку потрібно додати ще один рядок, то після попереднього елемента списку слід натиснути Enter – буде встановлено додатковий абзац з номером чи маркером, а нумерація всіх наступних елементів списку автоматично зміниться.
IV. Фізкультхвилинка
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
V. Усвідомлення набутих знань.
VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Фронтальне опитування
1. Як вставити у текст символи, які відсутні на клавіатурі (математичні, Латинські, графічні)?
2. Які символи називають прихованими (недрукованими)? Наведіть приклади таких символів.
3. Списки яких типів можна створити у Текстовому документі Word 2007?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
Завдання за підручником.