Урок 13
ТЕМА УРОКУ. Розділи, колонтитули, стилі, структура в текстових
документах
МЕТА УРОКУ:
Навчальна . формувати уявлення про засоби автоматизації та ефективної роботи зі складними документами; вчити дітей працювати з документами, які мають складну структуру;
Розвиваюча. розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу учнів .
Виховна. виховувати інтерес до вивчення інформатики.
ОБЛАДНАННЯ: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
— Форматування великих за обсягом і складних текстових документів займає багато часу. Для прискорення цього процесу зручно використовувати стилі. Сьогодні ви навчитесь це робити', а також ознайомитесь з іншими засобами для роботи зі складними документами.
III.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації (презентація)
Якщо розглянути структуру підручника то на першому рівні ієрархії знаходяться розділи підручника, другий рівень складають пункти, третій – підпункти і т.д
Для того щоб поділити текстовий документ на розділи в тому місці, де починатиметься інший розділ, потрібно вставити Розрив розділу. За відсутності розривів розділів текстовий документ розглядається як один розділ.
Створення розділів бажано виконувати в режимі перегляду документа Розмітка сторінки і при включеному режимі відображення прихованих символів.
Далі потрібно виконати Розмітка сторінки Þ Параметри сторінки Þ Розриви і вибрати у списку потрібний тип у переліку Розриви розділів.
У багатосторінкових документах часто використовують колонтитули – це службові повідомлення, які розміщують на полях сторінки і повторюються на інших сторінках документа.
У Word 2007 розрізняють верхній, нижній та бічні колонтитули. Вони можуть містити номери сторінок, назву документа або поточного розділу тощо.
Для створення колонтитулів використовуються елементи керування вкладки Вставлення групи Колонтитули.
Використовуючи відповідні кнопки груп Колонтитули та Вставити, у колонтитул можна вставити номер сторінки - кнопка Номер сторінки , поточну дату та час – кнопка Дата та час, рисунок – кнопка Рисунок та ін.
Для переходу з поля верхнього колонтитула до поля нижнього колонтитула і назад використовується кнопка Перейти до Верхнього(Нижнього) колонтитула в групі Навігація вкладки Конструктор.
Текстовий процесор Word 2007 за замовчуванням має власну бібліотеку професійно розроблених стилів, так звані експрес – стилі.
Для перегляду структури документа, який відформатовано таким чином , використовується режим перегляду Структура, який встановлюється вибором кнопки Структури у Рядку стану або на вкладці Вигляд у групі Режими перегляду документа.
РОЗВ’ЯЖІТЬ КРОСВОРД
(колонтитул)
IV. Фізкультхвилинка
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
V. Усвідомлення набутих знань.
VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Фронтальне опитування
1. Що таке структура документа?
2. Що таке розділи? Для чого вони застосовуються ?
3. Які види розривів розділів можна використовувати в текстовому документі?
4. Що таке колонтитули? Які види колонтитулів можуть бути на сторінці?
5. Яке призначення колонтитулів?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
Завдання за підручником.