Користувацький вхід

Останні публікації

Тема : « До островів Робінзона Крузо» Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10. Узагальнення і систематизація знань учнів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Математика 1 клас
Тема : « До островів Робінзона Крузо»
Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел у
межах 10. Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета:закріпити і узагальнити вивчений матеріал; перевірити рівень
умінь і навичок учнів; розвивати логічне мислення;
виховувати дружні стосунки в колективі,
взаємодопомогу,старанність, інтерес до математики.
Обладнання: карта подорожі, силуетні малюнки тварин, картки із
завданнями, музичний супровід, заохочувальні
фішки.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Форма проведення: урок – подорож.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
- Добрий день шановні гості. Сьогодні у нас незвичайний урок математики, а урок – подорож. І проведемо ми його не в класі , а на віртуальному кораблі. Ми відправимося до острова Робінзона Крузо. Діти , а що ви знаєте про цю незвичайну людину?
( Відповіді дітей)
А подорож наша буде не простою прогулянкою морем, вона допоможе нам перевірити наші знання з математики. В різних ситуаціях ми будемо використовувати наші математичні знання і побачимо, чого ми навчилися. Чи вміємо розв’язувати задачі і приклади, рахувати. Ця мандрівка буде цікава і небезпечна. Тож із собою ми візьмемо самих сміливих, спритних і кмітливих математиків. Є у нас такі?. А ми зараз це перевіримо. В плавання відправиться той, хто справиться з трьома завданнями.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Усний рахунок.
А) « Мозковий штурм»
- Я називаю числа, а вискажіть які з них зайві.
3, 5, 1 11, 8, 6, 9, 25 ( Відповіді дітей)
- Чому?
- Назвіть ще двозначні числа. ( Відповіді дітей)
- Скільки потрібно цифр, щоб записати однозначне число? (Одне)
- Скільки потрібно цифр, щоб записати двозначне число?
( Дві)
Молодці! Ви гарно справилися із цим завданням.
Б) Гра «День і ніч» (Перевірка знань із складу чисел)
Розкладання чисел на суму двох доданків.
4 (3 +1) 3 (2 + 1) 5 (4 +1)
(2 +2) (1 + 2) (3 +2)
(1 +3) (2 +3)
(1 +4)
- Як швидко ви впоралися із таким непростим завданням. Молодці!
В) « Вистукування прикладів»Діти! А ви знаєте, що моряки не тільки відважні, вони ще й дуже уважні. Тому наступне завдання на увагу.
3 + 2 5 – 1 4 + 3 3 + 3 7 – 4 6 + 2
Ви всі справилися із поставленими перед вами завданнями. І я запрошую всіх на борт корабля. Перевірте чи все ви взяли в дорогу. І так! Повний вперед!
2. Хвилинка каліграфії.
Поки наш корабель відходить від причалу зробимо перший запис у наші судові журнали. Під час подорожі ми будемо користуватися числами і цифрами. Прочитайте числовий ряд. Запишіть у свої судові журнали числа від 1 до 10 і навпаки, від 10 до 1. ( Взаємоперевірка)
Обміняйтеся своїми судовими журналами і підкресліть у товариша в зошиті ті цифри, які на вашу думку написані найкраще.
- Діти! Поки ми працювали в наших судових журналах, на горизонті з’явився острів « Папуг». І нас зустрічає папуга Гоша.
ІІІ. Робота над темою уроку.
1. Острів папуг. ( Робота в парах) ( 7 пар)
- Гоша просить допомоги. На піску він порівнював числа, але хвиля змила числа , залишилися одні знаки. Допоможемо йому? Попрацюємо в парах. Поставимо числа, з якими нерівності будуть правильними.
= < >
< > =
< = <
- Дивіться діти, як зрадів Гоша. І за допомогу він дарує нам ананаси.
2. Острів « Мавп»
- Увага! Увага! Ми підпливаємо до острова « Мавп» Нас зустрічає мавпочка Мімі. Ви знаєте, мавпочки дуже, дуже хитрі. Тому Мімі підготувала нам дуже хитре і цікаве завдання.
- Потрібно скласти задачу за виразом і обернену до неї.
2 +3 Обернена: 5 – 3
Молодці!. Ще одну задачу Мімі розв’язала сама. Але невпевнена чи правильно.
Задача: У мімі було 9 бананів. Два банани вона з’їла. Скільки бананів залишилося у Мімі?
Розв’язок задачі:
9 – 2 = 5 ( б.)
- Чи це вірно ? Запишіть розв’язок на дошці . Дуже добре . Мімі дякує нам за допомогу і дарує банани. А ми на знак вдячності потішимо її танцем.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
( Вправи під мелодію « Яблучко»)
- Ось ми відпочили, розважились, час і в дорогу. На горизонті острів « Слонів»
3. Острів « слонів»
- Маленький слон Боб теж ходить до першого класу. І ніяк не може справитися із домашнім завданням. Напевне був неуважний на уроці. Давайте допоможемо йому.
- Як називаються ці геометричні фігури.

- І ще з одним завдання ви впоралися. Боб за допомогу дарує нам апельсини. Попрощаємося із слоненятком і далі вирушимо в дорогу.
4. Острів «Дикунів»
Але що це? Нас обстріляли вогняними стрілами воїни з острова « Дикунів». Швидко виконуйте їхні завдання бо наш корабель згорить. ( Завдання на картках – стрілах)
( Самостійна робота)
2 + * = 6 10 - * = 5
4 + * = 5 7 - * = 6
• +2 = 5 8 - * = 4
5 + * = 8 6 - * = 1
( Учні зачитують розв’язані приклади)
- Ура ми врятували наш корабель. Швидко займайте свої місця.
5. Робота з геометричним матеріалом
- Ой, що це ? На палубі вода. Дикуни встигли зробити пробоїну в нашому кораблі. Швидко задраїмо пробоїни. Вимірюйте довжину пробоїн і будуйте їх у своїх судових журналах.
Молодці! Дивіться, дикуни танцюють навколо вогнища. Давайте й ми затанцюємо танець перемоги.
ФІЗКУЛЬПАУЗА. ( РУХИ ПІД МЕЛОДІЮ « Чунга – Чанга»)
6. На горизонті з’явився острів « Робінзона Крузо» . Але чому він в тумані?. Щоб розвіяти туман, ви повинні виконати ще одне завдання.
Записати сусідів заданих чисел. ( Завдання на дошці)
. 6 . . 5 . . 2 . . 3 . . 1 . . 5 . . 3 . . 4 .
. 7 . . 8 . . 9 . . 4 . . 2 . . 6 . . 10 .
- Ось нарешті всі завдання виконано, і подорож наш прийшла до кінця Який же зробимо висновок? В цій подорожі ми перевірили засвоєні математичні знання. І зрозуміли, що математика дуже важлива і корисна річ. Без математичних знань дуже важко іноді розібратися в життєвих ситуаціях. То як діти , потрібно вивчати математику? ( Відповіді дітей)
- Я вдячна вам за співпрацю на уроці. Ви всі дружно і плідно попрацювали. Тому й отримуєте винагороду. Пригощаю дітей мандаринами.

Автор: 

Безносик Тамара Тарасівна, вчитель початкових класів, вищої категорії, Центральної ЗОШ І _ ІІІ ступенів , Снігурівського району Миколаївської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі