Користувацький вхід

Листяні та хвойні дерева. Читання тексту «У лісі»

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:bddf0fed79343a4effcc65ed12f63cfc' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Інтегрований урок з природознавства та навчання грамоти в 1 класі<br />\nТема: Листяні та хвойні дерева. Читання тексту «У лісі»<br />\nМета: розширити знання учнів про ліс, ознайомити з листяними та<br />\n хвойними деревами; продовжувати формувати навички читання;<br />\n розвивати зв’язне мовлення, активізувати їх пізнавальний інтерес;<br />\n виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, дбайливе<br />\n ставлення до природи.<br />\nОбладнання : мультимедійна дошка, роздатковий матеріал(картки, пазли,<br />\n листочки різних дерев) гілочки ялини та сосни, корзина з<br />\n гостинцями.<br />\nТип уроку: урок вивчення нового матеріалу.<br />\nВид уроку: інтегрований урок.<br />\nХід уроку<br />\nІ. Самовизначення до діяльності.<br />\n 1.Організація класу до уроку.<br />\n Діти, дзвоник продзвенів, заходимо в клас і утворюємо коло нашої родини. Складіть долоньки ось так, сильно – сильно потріть, відчуйте тепло в них, візьміться за руки і передайте тепло своїх сердечок один одному, а посмішку гостям нашого уроку. Проходьте і присаджуйтеся на свої місця.<br />\n 2. Психологічне налаштування (метод зацікавлення)<br />\n Дорогенькі мої, на «Посвяті в першокласники» я обіцяла дарувати вам подарунки – не цукерки, не іграшки, а нові знання.<br />\n З якими почуттями ви отримуєте подарунки?(Радості, гарного настрою, задоволення)<br />\n Я бажаю, щоб з такими почуттями радості, задоволення ви отримали нові знання на сьогоднішньому уроці.<br />\nІІ. Підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу<br />\n 1.Мотивація навчальної діяльності.<br />\n Діти, в гімназію для 1 – А класу надійшла телеграма. Я зачитаю вам її.<br />\nТелеграма<br />\nЛюбі діти, запрошую вас у гості. Щоб потрапити до мене треба заплющити очі й промовити чарівні слова: «Крібле, крабле, бум!» Ваш друг!<br />\nІІІ. Підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу.<br />\n1. Повідомлення «синоптиків»<br />\nА ви любите ходити в гості? (Так)<br />\nПочинаємо збиратися і перш за все, треба знати, що одягнути. То ж послухаємо прогноз погоди.<br />\n Сьогодні – 12 грудня, середа. Небо чисте, безхмарне, світить сонце. Але в повітрі відчутна прохолода.<br />\n Стан погоди дозволяє нам відправитися у гості.<br />\n2. Повідомлення теми та мети уроку.<br />\n Закрийте оченята і промовте чарівні слова «Крібле, крабе, бум».<br />\n Слайд 2<br />\n Відкрийте оченята, подивіться, де ми з вами опинилися.<br />\n (В лісі)<br />\n Так, ми знаходимося на лісовій галявині в чарівному лісі. Що ж таке ліс? Відповідь на це запитання прозвучить у вірші. Будь ласка, дівчатка<br />\n1. Ліс – це дім, велика хата.<br />\nОй, як тут всього багато:<br />\nє дерева і кущі.<br />\nА вночі ведмідь тріщить.<br />\n 2. Є і квіти, є і трави –<br />\n Все звірятам на забаву<br />\n Тут гриби ростуть, горіхи.<br />\n Білочкам усе на втіху.<br />\n- Що ж таке ліс? (Відповіді учнів)<br />\nВ тлумачному словнику я знайшла наступне визначення цього слова<br />\n Ліс – велика площа землі, заросла деревами і кущами.<br />\n Ви правильно міркували.<br />\n2. Фізкультхвилинка<br />\n А тепер підведіться, давайте роздивимося навкруги, поверніть голівки вправо, вліво, краса.<br />\n Видихніть свіже повітря лісу і розправте плечі.<br />\n Нагніться, біля правої ніжки, вас вітає грибочок, а біля лівої – червоні ягоди суничок.<br />\n Потягніться, спіймайте промінчик сонечка, притуліть його до себе, зігрійтесь його теплом і тихенько сідайте.<br />\n А хто ж нас запросив у ліс? Попрацюємо в парах і дізнаємося, як його звати.<br />\n На партах лежать картки зеленого кольору, візьміть їх, розташуйте так, щоб вийшло слово, прочитайте його</p>\n<p>Лісовик<br />\nСлайд 3<br />\n Добрий день, діти, ви правильно відгадали моє ім’я Я – лісовик.<br />\n Дійсно, який же ліс без дідуся Лісовичка. Він вітає вас у себе в гостині.<br />\n Саме від нього ми й отримали сьогодні телеграму. Лісовик допоже нам познайомитися з деревами лісу, навчить розпізнавати їх.<br />\nIV. Етап засвоєння нових знань.<br />\n1. Дидактична гра «Збери картину».<br />\n Лісовик пропонує нам зібрати пазли в парах, уважно роздивитися, що утворилося. Візьміть конверти з пазлами для роботи в парах.<br />\n Про завершення робити звітуйте сигналом – будиночок.<br />\n Всі готові? Що утворилося? (Дерево)<br />\n Діти 1 ряду, порівняйте свою картину з картиною на екрані? Така ж ?<br />\nСлайд 4 (1)<br />\n Давайте прочитаємо назву цього дерева?<br />\n Клен<br />\nСлайд 4 (2)<br />\n Діти 2 ряду порівняють свою картину. Прочитаємо назву цього дерева.<br />\n Береза<br />\n Слайд 4(3)<br />\nДіти 3 ряду порівнюють свою картину. Прочитаємо назву цього дерева.<br />\n Дуб<br />\n У всіх вас утворилися дерева, але з різними назвами.<br />\n- Що спільного у цих дерев ?<br />\n Дійсно, на гілочках у них росте листячко різного розміру і різної форми. У клена у вигляді долоньки, у берези – крапельки, а у дуба який цікавий.<br />\n Такі дерева називають листяні.<br />\n Як називають такі дерева? (Листяні)<br />\n Чому їх називають листяні? ( Тому що у них листочки).<br />\n- Діти, а які листяні дерева ви знаєте?(Називають)<br />\n Лісовичок пропонує переглянути фотоальбом листяних дерев.<br />\nСлайд 5 6 7 8 9 (верба, осика, каштан, липа )<br />\n2. Відгадування загадок.<br />\n Лісовичок бажає, щоб ви відгадали загадки.<br />\n І влітку і зимою<br />\n Одне вбрання у нас.<br />\n На свято ми приходимо<br />\n У новорічний час. Ялини<br />\n Слайд 10 (1)<br />\n Шишки коротенькі,<br />\n А голочки довгенькі.<br />\n Ялині подруга вона<br />\n І називається … Сосна<br />\nСлайд 10 (2)<br />\n Зверніть увагу на листочки цих дерев, вони схожі на голочки. Ці голочки називають хвоїнки. Звідси і назва – хвойні дерева.<br />\n Лісовичок передав нам по одній гілочці ялини і сосни.<br />\n У ялини (вчитель показує гілочку) голочки коротенькі, колючі, ростуть по одній. Дерева міняють їх через 5 - 6 років. Шишки – довгі.<br />\n У сосни( вчитель показує гілочку) навпаки, хвоїнки довгі, м’які, ростуть парами, живуть 2 – 3 роки, шишки – коротенькі.<br />\nV. Етап закріплення та застосування знань.<br />\n1. Робота з картками по розпізнаванню хвойних і листяних дерев.<br />\n Лісовичок вирішив перевірити наскільки уважні ви були.<br />\n Візьміть до рук картки. Назвемо кожне дерево по порядку.<br />\nВЕРБА СОСНА ЯЛИНА БЕРЕЗА<br />\n Діти І варіанту обведуть рамки з листяними деревами.<br />\n А діти ІІ варіанту наведуть рамки з хвойними деревами.<br />\n Перевіримо роботу<br />\n І варіант, які рамки обвели (1 і 4)<br />\n ІІ варіант, а ви? (2 і 3)<br />\n Молодці, все правильно.<br />\n2 Практична робота в групах.<br />\n А тепер лісовичок пропонує вам попрацювати у групах і розпізнати дерево за листочками.<br />\n Групи, підійдіть до столу і прослухайте порядок роботи.<br />\n Знайдіть листок, обговоріть, з якого він дерева і прикріпіть на аркуш з назвою цього дерева. Працюйте дружно, поважайте думку один одного.<br />\n Перевіримо роботу<br />\n Покажіть аркуш з листочком сосни. Молодці, правильно яке це дерево хвойне чи листяне?<br />\n Покажіть аркуш з листочком клена. А це яке дерево? Хвойне чи листяне. Молодці, лісовичок задоволений вашою роботою.<br />\n3. Фізкультхвилинка<br />\n Слайд 11<br />\n Давайте відпочинемо і повторимо правила поведінки в природі.<br />\n- Якщо ти не руйнуєш пташиних гнізд, сплесни 3 р. у долоні над головою.<br />\n- Якщо ти не палиш вогнищ у лісі – тупни ногами.<br />\n- Якщо ти не шумиш у лісі, то підніми руки.<br />\n- Якщо ти не залишаєш сміття після відпочинку, простягни руки вперед<br />\n- Якщо ти не рвеш великі букети квітів - нагнися вперед.<br />\n- Якщо ти не знищуєш комах - присядь на свій стільчик.<br />\n4. Робота з текстом «У лісі»<br />\n Візьміть до рук букварики. Відкрийте їх на закладинці. Кого ви побачили? ( Лісовичка). Виконуємо наступне завдання.<br />\n- Що зображено у верхній частині правої сторінки? (Ліс)<br />\n- Яких тварин ви побачили ? ( Білочки, лось, лис, сова.)<br />\n- Біля якого дерева зупинився лось? ( Біля сосни.)<br />\n- Яке це дерево, хвойне чи листяне? ( Хвойне)<br />\n- Що тримає білочка? ( Горішки.)<br />\nЛісовичок прочитає текст «У лісі»<br />\n- Як ви думаєте, про що в ньому буде розповідатися? (Про ліс, його жителів)<br />\nСлухайте уважно, слідкуйте за читанням лісовичка.<br />\nСлайд 12<br />\n- Чи правильно ми вирішили про що буде розповідатися в тексті? ( Так.)<br />\n- А тепер знайдіть речення, яке слід доповнити. Прочитаємо напівголосно слова, які написані в реченні. Подумайте, якими словами слід доповнити речення.<br />\n Прочитайте все речення.<br />\n А тепер «ланцюжком»прочитаємо весь текст.<br />\n- Знайдіть і прочитайте речення, в якому написано, що можна побачити на сосні?<br />\nСмола – це липкий пахучий сік, який виділяють хвойні дерева.<br />\n- Знайдіть і прочитайте, що сказано про сову?<br />\n- Прочитайте слова із текста, в яких чуємо звуки[с] [с\'], назвіть його місце знаходження.<br />\nVI Підсумок уроку<br />\n1. Рефлексія<br />\nЧас повертатися до школи. Що треба сказати лісовикові?<br />\n(До побачення. Дякуємо)<br />\n- Що ж нового ми дізналися про дерева?<br />\n- Яке завдання було найцікавішим?<br />\nЗаплющіть очі і скажіть чарівні слова: «Крібле, крабе, бум!»<br />\nСлайд 13<br />\n Розплющте очі. Ось ми і в класі. Ой, що це за корзинка з’явилася на столі.<br />\n Та ще й лист лежить в ній.<br />\n Лист<br />\n Я у захваті від таких розумних учнів і вірю, що ви виростите справжніми друзями природи. Поласуйте моїми гостинцями.<br />\n Як ви думаєте, хто це?<br />\n Лісовичок</p>\n', created = 1738381830, expire = 1738468230, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:bddf0fed79343a4effcc65ed12f63cfc' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:87313720072a17c9dcc67f5c8592dd6d' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Оля Яцків</p>\n', created = 1738381830, expire = 1738468230, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:87313720072a17c9dcc67f5c8592dd6d' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:c027de2c8326cabe297263c9de7305e8' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Архив поврежден и не дает его розархивировать! Исправте пожалуйста!!!</p>\n', created = 1738381830, expire = 1738468230, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:c027de2c8326cabe297263c9de7305e8' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738381830, expire = 1738468230, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738381830, expire = 1738468230, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738381830, expire = 1738468230, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегрований урок з природознавства та навчання грамоти в 1 класі
Тема: Листяні та хвойні дерева. Читання тексту «У лісі»
Мета: розширити знання учнів про ліс, ознайомити з листяними та
хвойними деревами; продовжувати формувати навички читання;
розвивати зв’язне мовлення, активізувати їх пізнавальний інтерес;
виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, дбайливе
ставлення до природи.
Обладнання : мультимедійна дошка, роздатковий матеріал(картки, пазли,
листочки різних дерев) гілочки ялини та сосни, корзина з
гостинцями.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: інтегрований урок.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
1.Організація класу до уроку.
Діти, дзвоник продзвенів, заходимо в клас і утворюємо коло нашої родини. Складіть долоньки ось так, сильно – сильно потріть, відчуйте тепло в них, візьміться за руки і передайте тепло своїх сердечок один одному, а посмішку гостям нашого уроку. Проходьте і присаджуйтеся на свої місця.
2. Психологічне налаштування (метод зацікавлення)
Дорогенькі мої, на «Посвяті в першокласники» я обіцяла дарувати вам подарунки – не цукерки, не іграшки, а нові знання.
З якими почуттями ви отримуєте подарунки?(Радості, гарного настрою, задоволення)
Я бажаю, щоб з такими почуттями радості, задоволення ви отримали нові знання на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу
1.Мотивація навчальної діяльності.
Діти, в гімназію для 1 – А класу надійшла телеграма. Я зачитаю вам її.
Телеграма
Любі діти, запрошую вас у гості. Щоб потрапити до мене треба заплющити очі й промовити чарівні слова: «Крібле, крабле, бум!» Ваш друг!
ІІІ. Підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу.
1. Повідомлення «синоптиків»
А ви любите ходити в гості? (Так)
Починаємо збиратися і перш за все, треба знати, що одягнути. То ж послухаємо прогноз погоди.
Сьогодні – 12 грудня, середа. Небо чисте, безхмарне, світить сонце. Але в повітрі відчутна прохолода.
Стан погоди дозволяє нам відправитися у гості.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Закрийте оченята і промовте чарівні слова «Крібле, крабе, бум».
Слайд 2
Відкрийте оченята, подивіться, де ми з вами опинилися.
(В лісі)
Так, ми знаходимося на лісовій галявині в чарівному лісі. Що ж таке ліс? Відповідь на це запитання прозвучить у вірші. Будь ласка, дівчатка
1. Ліс – це дім, велика хата.
Ой, як тут всього багато:
є дерева і кущі.
А вночі ведмідь тріщить.
2. Є і квіти, є і трави –
Все звірятам на забаву
Тут гриби ростуть, горіхи.
Білочкам усе на втіху.
- Що ж таке ліс? (Відповіді учнів)
В тлумачному словнику я знайшла наступне визначення цього слова
Ліс – велика площа землі, заросла деревами і кущами.
Ви правильно міркували.
2. Фізкультхвилинка
А тепер підведіться, давайте роздивимося навкруги, поверніть голівки вправо, вліво, краса.
Видихніть свіже повітря лісу і розправте плечі.
Нагніться, біля правої ніжки, вас вітає грибочок, а біля лівої – червоні ягоди суничок.
Потягніться, спіймайте промінчик сонечка, притуліть його до себе, зігрійтесь його теплом і тихенько сідайте.
А хто ж нас запросив у ліс? Попрацюємо в парах і дізнаємося, як його звати.
На партах лежать картки зеленого кольору, візьміть їх, розташуйте так, щоб вийшло слово, прочитайте його

Лісовик
Слайд 3
Добрий день, діти, ви правильно відгадали моє ім’я Я – лісовик.
Дійсно, який же ліс без дідуся Лісовичка. Він вітає вас у себе в гостині.
Саме від нього ми й отримали сьогодні телеграму. Лісовик допоже нам познайомитися з деревами лісу, навчить розпізнавати їх.
IV. Етап засвоєння нових знань.
1. Дидактична гра «Збери картину».
Лісовик пропонує нам зібрати пазли в парах, уважно роздивитися, що утворилося. Візьміть конверти з пазлами для роботи в парах.
Про завершення робити звітуйте сигналом – будиночок.
Всі готові? Що утворилося? (Дерево)
Діти 1 ряду, порівняйте свою картину з картиною на екрані? Така ж ?
Слайд 4 (1)
Давайте прочитаємо назву цього дерева?
Клен
Слайд 4 (2)
Діти 2 ряду порівняють свою картину. Прочитаємо назву цього дерева.
Береза
Слайд 4(3)
Діти 3 ряду порівнюють свою картину. Прочитаємо назву цього дерева.
Дуб
У всіх вас утворилися дерева, але з різними назвами.
- Що спільного у цих дерев ?
Дійсно, на гілочках у них росте листячко різного розміру і різної форми. У клена у вигляді долоньки, у берези – крапельки, а у дуба який цікавий.
Такі дерева називають листяні.
Як називають такі дерева? (Листяні)
Чому їх називають листяні? ( Тому що у них листочки).
- Діти, а які листяні дерева ви знаєте?(Називають)
Лісовичок пропонує переглянути фотоальбом листяних дерев.
Слайд 5 6 7 8 9 (верба, осика, каштан, липа )
2. Відгадування загадок.
Лісовичок бажає, щоб ви відгадали загадки.
І влітку і зимою
Одне вбрання у нас.
На свято ми приходимо
У новорічний час. Ялини
Слайд 10 (1)
Шишки коротенькі,
А голочки довгенькі.
Ялині подруга вона
І називається … Сосна
Слайд 10 (2)
Зверніть увагу на листочки цих дерев, вони схожі на голочки. Ці голочки називають хвоїнки. Звідси і назва – хвойні дерева.
Лісовичок передав нам по одній гілочці ялини і сосни.
У ялини (вчитель показує гілочку) голочки коротенькі, колючі, ростуть по одній. Дерева міняють їх через 5 - 6 років. Шишки – довгі.
У сосни( вчитель показує гілочку) навпаки, хвоїнки довгі, м’які, ростуть парами, живуть 2 – 3 роки, шишки – коротенькі.
V. Етап закріплення та застосування знань.
1. Робота з картками по розпізнаванню хвойних і листяних дерев.
Лісовичок вирішив перевірити наскільки уважні ви були.
Візьміть до рук картки. Назвемо кожне дерево по порядку.
ВЕРБА СОСНА ЯЛИНА БЕРЕЗА
Діти І варіанту обведуть рамки з листяними деревами.
А діти ІІ варіанту наведуть рамки з хвойними деревами.
Перевіримо роботу
І варіант, які рамки обвели (1 і 4)
ІІ варіант, а ви? (2 і 3)
Молодці, все правильно.
2 Практична робота в групах.
А тепер лісовичок пропонує вам попрацювати у групах і розпізнати дерево за листочками.
Групи, підійдіть до столу і прослухайте порядок роботи.
Знайдіть листок, обговоріть, з якого він дерева і прикріпіть на аркуш з назвою цього дерева. Працюйте дружно, поважайте думку один одного.
Перевіримо роботу
Покажіть аркуш з листочком сосни. Молодці, правильно яке це дерево хвойне чи листяне?
Покажіть аркуш з листочком клена. А це яке дерево? Хвойне чи листяне. Молодці, лісовичок задоволений вашою роботою.
3. Фізкультхвилинка
Слайд 11
Давайте відпочинемо і повторимо правила поведінки в природі.
- Якщо ти не руйнуєш пташиних гнізд, сплесни 3 р. у долоні над головою.
- Якщо ти не палиш вогнищ у лісі – тупни ногами.
- Якщо ти не шумиш у лісі, то підніми руки.
- Якщо ти не залишаєш сміття після відпочинку, простягни руки вперед
- Якщо ти не рвеш великі букети квітів - нагнися вперед.
- Якщо ти не знищуєш комах - присядь на свій стільчик.
4. Робота з текстом «У лісі»
Візьміть до рук букварики. Відкрийте їх на закладинці. Кого ви побачили? ( Лісовичка). Виконуємо наступне завдання.
- Що зображено у верхній частині правої сторінки? (Ліс)
- Яких тварин ви побачили ? ( Білочки, лось, лис, сова.)
- Біля якого дерева зупинився лось? ( Біля сосни.)
- Яке це дерево, хвойне чи листяне? ( Хвойне)
- Що тримає білочка? ( Горішки.)
Лісовичок прочитає текст «У лісі»
- Як ви думаєте, про що в ньому буде розповідатися? (Про ліс, його жителів)
Слухайте уважно, слідкуйте за читанням лісовичка.
Слайд 12
- Чи правильно ми вирішили про що буде розповідатися в тексті? ( Так.)
- А тепер знайдіть речення, яке слід доповнити. Прочитаємо напівголосно слова, які написані в реченні. Подумайте, якими словами слід доповнити речення.
Прочитайте все речення.
А тепер «ланцюжком»прочитаємо весь текст.
- Знайдіть і прочитайте речення, в якому написано, що можна побачити на сосні?
Смола – це липкий пахучий сік, який виділяють хвойні дерева.
- Знайдіть і прочитайте, що сказано про сову?
- Прочитайте слова із текста, в яких чуємо звуки[с] [с'], назвіть його місце знаходження.
VI Підсумок уроку
1. Рефлексія
Час повертатися до школи. Що треба сказати лісовикові?
(До побачення. Дякуємо)
- Що ж нового ми дізналися про дерева?
- Яке завдання було найцікавішим?
Заплющіть очі і скажіть чарівні слова: «Крібле, крабе, бум!»
Слайд 13
Розплющте очі. Ось ми і в класі. Ой, що це за корзинка з’явилася на столі.
Та ще й лист лежить в ній.
Лист
Я у захваті від таких розумних учнів і вірю, що ви виростите справжніми друзями природи. Поласуйте моїми гостинцями.
Як ви думаєте, хто це?
Лісовичок

Автор: 

Оля Яцків

Архив поврежден и не дает его розархивировать! Исправте пожалуйста!!!

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі