Користувацький вхід

Заняття з мовленнєвого розвитку для дітей молодшого віку. ТЕМА: На гостину до бабусі.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ТЕМА: На гостину до бабусі.
МЕТА: звукова культура вчити дітей розуміти і слухати звернену мову дорослого, виконувати прості словесні доручення; удосконалювати слухове сприймання звуків мови, мовленнєвий слух та дихання, артикуляційний апарат; вчити чітко промовляти приголосні звуки у звуконаслідуванні ( гав- гав- гав…); лексика збагачувати та активізувати словник дітей різними частинами мови, а саме іменник (назви свійських тварин); граматика вживати кличну форму іменників (бабусю, котику); розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, фонематичний слух; виховувати доброзичливість, товаристськість.
МАТЕРІАЛ: полотно сільський двір, муляжі іграшок свійських тварин.

Хід заняття

ОРАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вихователь і діти разом в колі промовляють слова.
ПСИХОГІМНАСТИКА
Зібралися всі діти в коло,
Я твій друг, і ти мій друг.
Міцно за руки візьмемось
Один одному всміхнемось.

Вихователь: Добрий день! В цей день і час дуже рада бачить вас. Сьогодні ми з вами поїдемо на гостину до бабусі.
АРТИКУЛЯЦІЙНІ ВПРАВИ
Вихователь: Дітки, у нашої бабусі є котик, а ми з вами знаємо і вміємо показувати, як він п'є молочко (арт. впр. "Гойдалка") та яке смачне в котика молочко (арт. впр. "Смачне варення".
Вихователь: Молодці, а зараз ставайте один за одним і вирушаємо в дорогу. (Діти промовляють чистомовку)
Ло-ло-ло дружно їдемо в село.
Ла-ла-ла зупинитись нам пора.
ДИХАЛЬНА ВПРАВА "СВІЖЕ ПОВІТРЯ" Вихователь: Ось ми і приїхали. У нашої бабусі дуже свіже, чисте повітря, давайте його вдихнемо. (Дітки носиком вдихають, а ротиком видихають повітря.)
-А тепер погукаємо нашу бабусю. Де ж вона?
Діти: - Бабусю! Бабусю!
Вихователь: Не відповідає, мабуть, зайнята своїми справами. У нашої бабусі ви пам'ятаєте є котик, давайте його погукаємо.
Діти: - Котику! Котику!(поява котика)
Вихователь: А ось і котик прийшов до нас. Покажемо йому як ми пальчиками вміємо робити котика.
ПАЛЬЧИКОВА ГРА "КОТИК"
Котик пухнастий,
( "Котик" - із кулачка виставити великий пальчик і мізинчик)
Вушка м'якенькі,
(поворушити виставленими пальцями)
Лапки м'якенькі,
(скласти пальці в кулачок)
Кігті гостренькі.
(Зігнути пальці й поворушити ними)

Вихователь: Котик, щось мені на вушко хоче сказати, а ну послухаю. Він каже, що в нього є друзі, які теж живуть у бабусі і він нас хоче з ними познайомити. Познайомимось?
Діти з дорослим підходять до стола, де розміщено полотно сільський двір та муляжі іграшок свійських тварин.
Вихователь: Давайте назвемо хто ж ці друзі, що це за тваринки?(діти називають всіх домашніх тварин) Погляньте, ось ці звірі вийшли наперед і хочуть погратися з вами.
ДИДАКТИЧНА ВПРАВА "КОГО НЕ СТАЛО?"
Діти з трьох іграшок вгадують кого не стало; 2-3 спроби.
Вихователь: Молодці, гарно впорались, а зараз давайте трохи відпочинемо. (Імітація рухів тварин)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА "ПУСТУНИ"
Корівка ріжками - забодає.
Поросятко рильцем - землю риє.
Кошенятко - стрибає за мотузкою.
Цуценя - виляє хвостиком.
Вихователь: Сідайте зручненько та заспіваємо пісню котику.
У бабусі на селі
Є тваринки і пташки.
До бабусі приїжджаю
І тваринок доглядаю,
Я тваринок доглядаю.
Приспів:
А там гуси га-га-га.
Каченята кря-кря-кря.
Козенята ме-ме-ме,
А ягнята бе-бе-бе.
Поросятко хрю-хрю-хрю,
А корівка му-му-му.
Сивий коник і-го-го,
А курчатка ко-ко-ко.
Хитрий котик: няв!
Вірний песик гав-гав-гав.
Вихователь: Добре гостювати, але настав час повертатися. Давайте скажемо котику до побачення. Ставайте один за одним і вирушаємо в дорогу. (Діти промовляють чистомовку)
Ла-ла-ла дружно їдемо з села.
Ра-ра-ра нам додому вже пора.

Вихователь: Ось ми і повернулись. Де ми з вами були? Кого бачили? Що найбільше сподобалося?

Автор: 

Коваленко Ірина Юріївна
вихователь ЗДО №7 "Перлинка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі