Користувацький вхід

Останні публікації

Закріплення таблиці множення числа 2. Обчислення значень виразів на дві дії. Розв’язування задач.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «Н.П. Листопад»
Тема: Закріплення таблиці множення числа 2. Обчислення значень виразів на дві дії. Розв’язування задач.
Мета: вдосконалити та закріпити знання таблиці множення на 2; ; вдосконалити вміння обчислювання виразів на дві дії; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: мультимедійний комплект, картки для роботи в парах та самостійної роботи, мікрофон.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Пролунав уже дзвінок,
Починати час урок.
Будемо ми працювати всі,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці!
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
Створення критерій оцінювання роботи на уроці разом з учнями.

3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
Слайд 4-7. Усний рахунок.

Слайд 8-12. Актуалізація опорних знань.
- Замінити дія додавання дією множення:
2+2+2+2
2+2+2+2+2
2+2
- Звмінити дію множення додаванням:
2*2
2*6
2*8
Слайд 13-14. Хвилинка каліграфії.
Зошит свій я відкриваю
І під нахилом кладу.
Ручку правильно тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу я берусь.
- Записати числа сьомого десятка під диктовку вчителя

70 71 72 73 74 75 76 77 78 79
Слайд 15. Рухлива вправа з м’ячем.
Гра проводиться індивідуально. Дитина під ритм ударів м'ячем об землю промовляє: «Я знаю 12 місяців: січень — раз, лютий — два, березень — три, квітень — чотири, тра­вень — п'ять, червень — шість, липень — сім, серпень — вісім, вересень — дев'ять, жовтень — десять, листопад — одинадцять, грудень-дванадцять».
4. ВНМ (вивчення нового матеріалу)
- Дітки, сьогодні на урок до нас завітали лісові мешканеці, а хто саме дізнаєтесь як відгадаєте загадки :
В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка.
Ніс як чорний п’ятачок,
Очі – намистинки.
(Їжак)
Їжак – невелика тваринка ( 20-30 см ), але голок – 6-8 тис. Це нічна тваринка: вдень спить, вночі виходить на пошуки їжі. Має добрий нюх, але поганий зір і слух. Їжаченята народжуються сліпі і голі, але на другий день вже з’являються м’які білі голочки, а через 2 тижні – темні і гострі.
- Сьогодні їжачок буде спостерігати за нашою роботою на уроці.
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 16. Робота з підручником. Знайти та виконай №543 на сторінці 92.
Слайд 17. Скільки монет зображено на малюнку? Скільки це гривень? №544 на сторінці 92.
Слайд 18. Фізкультхвилинка. https://www.youtube.com/watch?v=JmvF0ArX2lI
Слайд 20. Порівняй. Зошит №2 на сторінці 42.
Слайд 22 «Знайди помилку»
(Робота в парах)
2 * 8 + 4 = 20 2 * 5 + 20 = 30
2 * 7 – 8 = 5 2 * 6 – 7 = 6
2 * 3 + 7 = 13 2 * 4 + 9 = 17
- А яке звірятко запрошує вас відпочити, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Пухнастий клубочок
Виліз на дубочок,
Жолуді зриває
І в дупло ховає.
(Білка)
Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. Все, що є в лісі їстівного, входить в її меню: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, гриби, ну і звичайно, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і більше 100 соснових. Вона, схопивши зубами лусочку, піднімає її вгору, так що та відлітає і насіннячко показується назовні. На таку обробку однієї соснової шишки цей звір витрачає близько 3 хвилин. У денний раціон білки входять 100 - 150 шишок. Цієї кількості продукту достатньо, щоб вгамувати голод і відкласти запаси жиру. Але це тільки вегетаріанська кухня білки. Не всі знають, що вона охоче поїдає також комах, але найбільше полюбляє пташині яйця і пташенят.
Слайд 23
Не ходжу я, а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня (Заєць)
Під час дощу зайці підгинають вуха, щоб у них не потрапляла вода і вони не застудились. Зуби у зайців ростуть все життя, тому їм необхідно гризти що-небудь тверде, щоб їх сточувати.
(Робота в групах)
Було – ?
Відрізали – 4 п., по 2 м
Залишилося – 24 м
Було – ?
Відрізали – 6 п., по 2 м
Залишилося – 32 м
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Самостійна робота.
І рівень
Обчислити
2 * 8 – 9 2 * 4 + 8
2 * 6 – 8 2 * 5 + 9
2 * 3 + 5 2 * 7 – 6
Поставити знаки: < >, =.
2 * 3 … 16
2 * 4 … 7
ІІ рівень.
Обчислити.
2 * 9 + 22 2 * 7 – 13
2 * 6 + 36 2 * 4 + 29
2 * 2 + 47 2 * 8 – 15
Знайти значення виразу 2 * а, якщо а = 8; а = 3.
Задача. У залі 3 вікна. На кожне повісили по 2 штори. Скільки всього штор?
ІІІ рівень.
Порівняти вирази
2 * 7 + 9 … 2 * 9 + 8
2 * 6 + 80 … 2 * 7 + 57
2 * 4 + 91 … 100 – 1
Виконати дії.
2 * (72 – 68)
2 * (14 – 9)
3.Задача. 9 дівчаток посадили по 2 вазони кожна, а хлопці – на 3 вазони більше, ніж усі дівчатка. Скільки вазонів посадили хлопці?.
6. Підсумок уроку.
- Хто чекає вас чекає далі, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Уночі гуляє,
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі.
(Сова)
Рефлексія (Слайд 24)
а) Вправа «Мікрофон»
- Що сьогодні на уроці ви нового дізналися?
- Які завдання виконували?
- Які завдання вам було виконувати найлегше?
- А які найважче?
- Що сподобалось на уроці?
- Що не сподобалось?
б) – І на згадку про наш урок я хочу вам подарувати вітальні листівки з побажаннями від вчительки Сови.
Працюйте завжди залюбки,
Діліться радощами з другом.
Ходіть до школи, малюки,
І хай вона вам домом буде.
Бережіть природу, діти!
Пам’ятайте, любі діти,
Щоб сади у нас цвіли,
Щоб літали всі комахи,
Щоб пташки у нас співали
І дерева підростали,
Щоб гриби у нас росли,
Звірі у лісах були,
Щоб земля була в квітах –
Бережіть природу, діти!
7. Домашнє завдання
На картках (диференційовано)

Автор: 

Пуха Оксана Миколаївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі