Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «Н.П. Листопад»
Тема: Закріплення таблиці множення числа 2. Обчислення значень виразів на дві дії. Розв’язування задач.
Мета: вдосконалити та закріпити знання таблиці множення на 2; ; вдосконалити вміння обчислювання виразів на дві дії; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: мультимедійний комплект, картки для роботи в парах та самостійної роботи, мікрофон.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Пролунав уже дзвінок,
Починати час урок.
Будемо ми працювати всі,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці!
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
Створення критерій оцінювання роботи на уроці разом з учнями.
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
Слайд 4-7. Усний рахунок.
Слайд 8-12. Актуалізація опорних знань.
- Замінити дія додавання дією множення:
2+2+2+2
2+2+2+2+2
2+2
- Звмінити дію множення додаванням:
2*2
2*6
2*8
Слайд 13-14. Хвилинка каліграфії.
Зошит свій я відкриваю
І під нахилом кладу.
Ручку правильно тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу я берусь.
- Записати числа сьомого десятка під диктовку вчителя
70 71 72 73 74 75 76 77 78 79
Слайд 15. Рухлива вправа з м’ячем.
Гра проводиться індивідуально. Дитина під ритм ударів м'ячем об землю промовляє: «Я знаю 12 місяців: січень — раз, лютий — два, березень — три, квітень — чотири, травень — п'ять, червень — шість, липень — сім, серпень — вісім, вересень — дев'ять, жовтень — десять, листопад — одинадцять, грудень-дванадцять».
4. ВНМ (вивчення нового матеріалу)
- Дітки, сьогодні на урок до нас завітали лісові мешканеці, а хто саме дізнаєтесь як відгадаєте загадки :
В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка.
Ніс як чорний п’ятачок,
Очі – намистинки.
(Їжак)
Їжак – невелика тваринка ( 20-30 см ), але голок – 6-8 тис. Це нічна тваринка: вдень спить, вночі виходить на пошуки їжі. Має добрий нюх, але поганий зір і слух. Їжаченята народжуються сліпі і голі, але на другий день вже з’являються м’які білі голочки, а через 2 тижні – темні і гострі.
- Сьогодні їжачок буде спостерігати за нашою роботою на уроці.
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 16. Робота з підручником. Знайти та виконай №543 на сторінці 92.
Слайд 17. Скільки монет зображено на малюнку? Скільки це гривень? №544 на сторінці 92.
Слайд 18. Фізкультхвилинка. https://www.youtube.com/watch?v=JmvF0ArX2lI
Слайд 20. Порівняй. Зошит №2 на сторінці 42.
Слайд 22 «Знайди помилку»
(Робота в парах)
2 * 8 + 4 = 20 2 * 5 + 20 = 30
2 * 7 – 8 = 5 2 * 6 – 7 = 6
2 * 3 + 7 = 13 2 * 4 + 9 = 17
- А яке звірятко запрошує вас відпочити, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Пухнастий клубочок
Виліз на дубочок,
Жолуді зриває
І в дупло ховає.
(Білка)
Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. Все, що є в лісі їстівного, входить в її меню: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, гриби, ну і звичайно, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і більше 100 соснових. Вона, схопивши зубами лусочку, піднімає її вгору, так що та відлітає і насіннячко показується назовні. На таку обробку однієї соснової шишки цей звір витрачає близько 3 хвилин. У денний раціон білки входять 100 - 150 шишок. Цієї кількості продукту достатньо, щоб вгамувати голод і відкласти запаси жиру. Але це тільки вегетаріанська кухня білки. Не всі знають, що вона охоче поїдає також комах, але найбільше полюбляє пташині яйця і пташенят.
Слайд 23
Не ходжу я, а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня (Заєць)
Під час дощу зайці підгинають вуха, щоб у них не потрапляла вода і вони не застудились. Зуби у зайців ростуть все життя, тому їм необхідно гризти що-небудь тверде, щоб їх сточувати.
(Робота в групах)
Було – ?
Відрізали – 4 п., по 2 м
Залишилося – 24 м
Було – ?
Відрізали – 6 п., по 2 м
Залишилося – 32 м
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Самостійна робота.
І рівень
Обчислити
2 * 8 – 9 2 * 4 + 8
2 * 6 – 8 2 * 5 + 9
2 * 3 + 5 2 * 7 – 6
Поставити знаки: < >, =.
2 * 3 … 16
2 * 4 … 7
ІІ рівень.
Обчислити.
2 * 9 + 22 2 * 7 – 13
2 * 6 + 36 2 * 4 + 29
2 * 2 + 47 2 * 8 – 15
Знайти значення виразу 2 * а, якщо а = 8; а = 3.
Задача. У залі 3 вікна. На кожне повісили по 2 штори. Скільки всього штор?
ІІІ рівень.
Порівняти вирази
2 * 7 + 9 … 2 * 9 + 8
2 * 6 + 80 … 2 * 7 + 57
2 * 4 + 91 … 100 – 1
Виконати дії.
2 * (72 – 68)
2 * (14 – 9)
3.Задача. 9 дівчаток посадили по 2 вазони кожна, а хлопці – на 3 вазони більше, ніж усі дівчатка. Скільки вазонів посадили хлопці?.
6. Підсумок уроку.
- Хто чекає вас чекає далі, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Уночі гуляє,
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі.
(Сова)
Рефлексія (Слайд 24)
а) Вправа «Мікрофон»
- Що сьогодні на уроці ви нового дізналися?
- Які завдання виконували?
- Які завдання вам було виконувати найлегше?
- А які найважче?
- Що сподобалось на уроці?
- Що не сподобалось?
б) – І на згадку про наш урок я хочу вам подарувати вітальні листівки з побажаннями від вчительки Сови.
Працюйте завжди залюбки,
Діліться радощами з другом.
Ходіть до школи, малюки,
І хай вона вам домом буде.
Бережіть природу, діти!
Пам’ятайте, любі діти,
Щоб сади у нас цвіли,
Щоб літали всі комахи,
Щоб пташки у нас співали
І дерева підростали,
Щоб гриби у нас росли,
Звірі у лісах були,
Щоб земля була в квітах –
Бережіть природу, діти!
7. Домашнє завдання
На картках (диференційовано)