Користувацький вхід

Останні публікації

Підсумкове інтегроване заняття (довкілля, математика) для дітей старшого дошкільного віку «Математичні таємниці космосу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Підсумкове інтегроване заняття (довкілля+математика) для дітей старшого дошкільного віку на тему: "Математичні таємниці космосу"
Мета: Визначити рівень дітей в логіко математичній діяльності.
Основні завдання: - закріплювати в рахуванні в межах 10 у прямій та зворотній лічбі; - удосконалювати вміння правильно відповідати на питання який за рахунком; - закріплювати знання геометричних фігур; удосконалювати вміння називати наступне і попереднє число; - закріплювати вміння відповідати на питання скільки; - закріпити уміння порівнювати числа за допомогою знаків =, <, >,; - вправляти дітей в розв'язуванні задач;
Розвиваючі завдання: - розвивати геометричну пильність; - розвивати творчу уяву і фантазію; - розвивати увагу та логічне мислення;
- розвивати інтерес до пізнання космічного простору; - розвивати навички орієнтування у просторі; – розвивати вміння з частин складати ціле.
Виховні завдання: - виховувати інтерес та повагу до людей першовідкривачам космосу; виховувати в дітей гордість за свою країну ; - виховувати дружні стосунки між дітьми, звичку спільно працювати, переконання в цінності колективної праці для досягнення спільної мети; - виховувати у дітей бажання займатися математикою через гру.
Попередня робота: - розгляд демонстраційного матеріалу; - бесіда на тему «космос»; - розучування фізкультхвилинки; - виготовлення наочного матеріалу.
Обладнання та матеріал: - цифри від 1 до 10; - геометричні фігури; - картки із зображенням двох груп предметів та знаки >,<,=, на кожну дитину; - два обручі; - фото Ю.Гагаріна та фото костюма скафандр; - сонечко з промінцями; - ємкість з піском; - зображення планет; - аудіо супровід.
Хід заняття:
I.Вступна частина. Привітання. Організаційний момент: Вихователь:Сьогодні вранці коли я йшла до дитячого садка то побачила зірку яка впала з неба. Я взяла її з собою. Вона не проста,хто її в руках потримає тому воно передасть тепло,радість та веселій настрій.(діти передають зірку по колу). Бесіда: Вихователь:-А ви знаєте де живуть зірки?(В космосі) – Скажіть а що таке космос(Це простір який не має ні початку ні кінця) –А що там в космосі є цікавого (Планети,зірки,комети,метеорити) – Діти скажіть можливо ви пам'ятаєте хто був першим космонавтом (Юрій Гагарін)
(На мольберті з'являється фото Ю.Гагаріна в скафандрі.)
–А що це на ньому за одяг такий(скафандр) - для чого він потрібен (відповіді дітей). – А на чому ми можемо полетіти в космос? (на ракеті) - Щоб стати космонавтом - Щоб у небо злетіти – Треба багато знати - Треба багато вміти –І при цьому і при тому - Ви зауважте -КА - Космонавтам допомагає математика
- Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну подорож. – Космос зберігає багато таємниць і загадок. А щоб він ними поділився пропоную промовити космічне привітання. - Один,два,три,чотири,п'ять. - Почнемо космос вивчать. - В небі сонце і планети, - ясні зорі і комети. - Ми вітання всім шлемо. - Дружно в космос летимо!
II.Основна частина. – Погляньте ось наша ракета,але щоб на ній полетіти потрібно знайти своє місце. (Звертаю увагу дітей на ракету)
Дидактична гра «По ракетах»
(роздаю дітям картки) – Полічивши предмети на своїх картках, знайдете на стільці цифру яка позначає їхню кількість. Там і буде ваше місце.
(Запитую хто під яким номером сидить,хто попереду,позаду,справа,зліва)
Ну що ви готові( відповіді дітей) – Рахуємо разом 1.2.3.4.5.6.7.8.9.10. - Щось не виходить, може ви знаєте(відповіді дітей) – Правильно треба рахувати в зворотньому порядку 10.9.8.7.6.5…….
( звучить музика)
- Зараз ми з вами перебуваємо у стані невагомості бо вже далеко від землі. Давайте перевіримо чи не заважає це нам міркувати.
Гра «Що зайве»
( Показую дітям картки з геометричними фігурами,цифрами,знаками) - Молодці тут ви впоралися, а з задачами спробуємо (відповіді дітей)
Дидактична гра «Хитрі задачі»
Вихователь: - Скільки кінців у палиці?( 2 ) – У двох палиць (4) - У двох з половиною палиць. – Над лісом летіло 3 рибки, 2 приземлилися. Скільки відлетіло (0) – На березі росло 3 яблука. 1 яблуко зірвали. Скільки залишилося? (0) – На столі 4 моркви і 3 огірка. Скільки фруктів на столі? (0) - Скільки пальців на руці (5), на обох (10). – Скільки днів у тижні (7) Молодці міркуєте ви вірно.
- Увага! Посадка! – Пропоную зробити фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка: - Будемо дуже ми намагатись – Дружно спортом займатись – Бігати швидко немов вітер – Плавати краще всіх на світі – Присідати і знову вставати – І гантелі підіймати – Станемо сильними і завтра - всіх нас візьмуть в космонавти
Дидактична гра «Довгий-короткий»
Вихователь: - Діти подивіться що це так яскраво світить (Сонце) – А Сонце це що ? (Велика зірка) - А ми можемо наблизитись до нього ? (ні) Так вірно не можемо. – Скажіть а хтось уже порахував скільки промінчиків у Сонечка ? (10) – А вони однокового розміру чи різного ? (різного) - Під якою цифрою найдовший промінчик ? (3) -П – А найкоротший? (1) –А найтонший (6), - най товщий (10) Молодці правильно. – Але пора мандрувати далі, не знаю як вам а мені стає жарко.
Дидактична гра «Садівники»
Вихователь: - Перед нами планета Венера. Дуже гарно на цій планеті, але сумно трішечки, пропоную нам посадити тут чарівні квіти. – Розділіться на пари ( роздаю їм розрізані геометричні фігури) ( Діти працюють ). – Подивіться як гарно стало. Вам подобається? (відповіді дітей)
Дидактична гра «Числовий ряд», «Назви сусідів числа»
Вихователь: - Діти ми потрапили на планету Сатурн де пройшла піщана буря і все засипало піском. Давайте разом спробуємо відшукати, що залишилося під піском. (Діти в піску знаходять по одній цифрі). Що ви там знайшли (цифри) – Викладіть з них числовий ряд і не забувайте що викладаємо з ліва на право. (Запитати сусідів чисел 2.5.7.9) . – Назвіть число на один більше ніж 3,5,7,9, на один менше ніж 3,6,9.
-І ось ми з вами потрапили на планету Юпітер - найбільшу планету сонячної системи . Багато дослідників і вчених вважають, що на ній можливе життя, тому часто організовують космічні експедиції . І ось у космонавтів трапилася біда, вони не можуть знайти свої ракети. Допоможемо їм? (так)
Рухлива гра «Знайди свою ракету»
Хід гри: на підлозі лежать 2 обручі з цифрами по середині (в одному 5,4 в іншому 10, 6.) Діти ходять по групі, а на слова один, два, три ракету знайди біжать і стають до обручів з відповідною цифрою і викладають ракету з частин.
Вихователь:- Ви чуєте хто це свариться? (інопланетяни). Вони не можуть вирішити чого в них більше, а чого менше. Допоможемо їм? (так).
Дидактична гра «Більше-менше»
Повернення на планету Земля.
Вихователь: Увага! З космічного центру планети Земля надійшов сигнал про повернення додому. Займіть свої місця. Рахуємо 10.9.8.7.6.5.4.3.2. … (Звучить музика).
III.Заключна частина.
Підсумок. - Ось ми з вами вже і в групі. – Діти вам сподобалося подорожувати? -А де ми з вами побували? - Що вам сподобалося найбільше? – Можливо щось не сподобалося? – Я вами дуже задоволена і хочу вручити ось ці зірочки за вашу кмітливість,уважність і відвагу.( роздаю дітям зірочки.)

Автор: 

Ляховенко Ганна Олександрівна
вихователь
закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Малятко» Апостолівської міської ради Дніпропетровської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі