Користувацький вхід

Інтегроване заняття для дітей середнього віку "Математична гра - подорож"

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:5d56c8b6a1272428fe0bd42ee4a947d9' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p> Інтегроване пізнавальне заняття (математика + малювання)<br />\nв середній групі «Ромашка»:<br />\n « Математична подорож - гра»</p>\n<p>Вихователь: Заболотня О.В.<br />\nСтаж роботи: 30 років.<br />\n11 –й тарифний розряд.</p>\n<p>Мета: активізувати пізнавальну активність дошкільників в логіко - математичній діяльності.</p>\n<p>Освітні завдання:<br />\n1) розширювати знання та навички орієнтування дитини у навколишній дійсності;<br />\n2)продовжувати формувати уявлення дітей про кількість, множину, величину, геометричні фігури;<br />\n3)ознайомлення з формою, величиною предметів;<br />\n4)вчити орієнтуватися в просторі;<br />\n5)познайомити із утворенням числа 5, вчити рахувати дітей до 5.</p>\n<p>Розвиваючі завдання:<br />\n1) розвивати мислення, пізнавальний інтерес під час логіко – математичної діяльності дітей;<br />\n2)розвивати зорову пам\'ять, операції мислення, уміння зосереджуватись;<br />\n3)розвивати мовлення, збагачувати словник (слова: купинки, квиток,насінина);<br />\n4) формувати вміння виявляти, порівнювати, знаходити різницю.<br />\n5) розвиток навичок орієнтування у просторі(зліва, справа, посередині, на, біля, за).<br />\n6)розвивати вміння упізнавати і називати геометричні фігури, їх властивості;<br />\n7) розвивати сприйняття, творчу уяву, увагу, логічне мислення.</p>\n<p>Виховні завдання:<br />\n1) виховувати бережливе ставлення до природи;<br />\n2) виховувати шанобливе ставлення до співрозмовника, формувати навички колективної роботи.<br />\n3) виховувати у дітей бажання займатися математикою через гру.</p>\n<p>Корекційно - профілактичні завдання:<br />\n1) формувати потребу в руховій активності;<br />\n2) формування навичок соціалізації;<br />\n3) формування творчої уяви.</p>\n<p>Попередня робота:<br />\n- розгляд демонстраційного матеріалу;<br />\n- бесіда на тему «геометричні фігури», рахунок в межах 5 і назад;<br />\n- розучування фізкультхвилинки;<br />\n- виготовлення наочного матеріалу.</p>\n<p>Обладнання та матеріали:<br />\n- цифри від одного до п’яти;<br />\n- квіти, ялинки, геометричні фігури;<br />\n- предмети, позначають геометричні фігури;<br />\n- обручі для гри;<br />\n- куб з цифрами;<br />\n- груші з тканини з насінинами в середині;<br />\n- танграм для кожної дитини;<br />\n- відео та аудіо супровід.<br />\n Хід заняття:<br />\nІ. Вступна частина.</p>\n<p>Вихователь:<br />\n- Діти, ви любите грати в ігри?<br />\n- Зараз ми з вами пограємо.<br />\n- Ми відправимося в математичну подорож.<br />\n- А їхати ми будемо на автобусі.<br />\n- Я вам роздала білети на автобус, а ви діти будите сідати на місця (стільчики з номерами) згідно номеру білета. (Одному хлопчику білету не вистачило - він буде водієм).<br />\nПеревіряю дітей чи вірно вони зайняли свої місця (лічба в межах 5).<br />\n- Вірно,діти, поїхали.(Звучить музика).<br />\nДаю команду: поворот праворуч (діти показують правою рукою); поворот ліворуч (показують лівою рукою); ідемо прямо.<br />\nВодій показує команди рулем.</p>\n<p>ІІ. Основна частина.<br />\nВихователь:<br />\n- Приїхали, виходимо з автобусу. Діти,покладіть білети, вони нам ще знадобляться. Подивіться. Що ви бачите?</p>\n<p>Дидактична гра «Склади квітку» (Діти складають з пелюстків квіти).</p>\n<p>- Якого кольору?<br />\n- Скільки квітів всього?<br />\n- Покажіть цифру, яка позначає число 5.<br />\n- </p>\n<p>Ігрова вправа «Орієнтування в просторі»<br />\nВихователь: Йдемо далі.<br />\n- Що ви бачите?<br />\n- Скільки їх?<br />\n- Покажіть відповідну цифру?<br />\n- Порахуйте, скільки пташок на ялинці?<br />\n- Покажіть відповідну цифру?<br />\n- Яка пташка сидить найвище?<br />\n- Яка найнижче?<br />\n- Які пташки сидять на гілках справа?<br />\n- А які зліва?<br />\n- </p>\n<p>Вихов атель:<br />\n- Що ви бачите на другій ялинці?<br />\n- Порахуйте їх.<br />\n- Покажіть відповідну цифру.<br />\n- Чого більше пташок чи метеликів?<br />\n- На скільки?<br />\n- А що треба зробити, щоб пташок та метеликів стало порівну.<br />\nВихователь:<br />\n- А зараз я хочу перетворити вас, а в кого здогадайтесь (загадка про зайчика).</p>\n<p>Гра - фізкультхвилинка «Розумні зайченята». Пояснення правил гри. Грають 2 рази.</p>\n<p>Дида ктична гра «Чарівний кубик» (відгадування цифер).</p>\n<p>Дидактична гра «Знайди мене» (закріплення цифер в межах 5).<br />\nОдним дітям роздаю карточки з цифрами, а другим дітям – з кружечками. Знайшли пару - взялися за руки.<br />\nВихователь:<br />\nДіти, станьте по порядку: зліва – кружечки; а справа – цифри. Дитина – вчитель перевіряє та називає цифру. Карточки кладіть в корзинку.<br />\nВихователь:<br />\nДіти, в мене є груші. Але вони не звичайні. В них в середині є насіння. Порахуйте, скільки насіння всередині груші, а потім гості порахують.</p>\n<p>Гра «Не замочи ніг».<br />\nПісля гри діти сідають за столи. </p>\n<p>Творча гра «На що схоже?»</p>\n<p>Вихователь:<br />\n- Геометричні фігури – це наші нові іграшки. Давайте з ними пограємо.<br />\n- На що схожа фігура, яка знаходиться перед вами?<br />\nНа одному мольберті геометричні фігури, на другому предмети.<br />\n- Що не вистачає щоб було зрозуміло, що це?<br />\nДіти за вказівкою вихователя називають геометричні фігури, а потім ці фігури перетворюють на предмети на іншому мольберті.</p>\n<p>Гра «Загадковий ящик» (геометричні фігури).<br />\nМалювання «Домалюй предмет»<br />\nВихователь:<br />\nНастав час повертатись до дитячого садка. Беремо квитки, займаємо місця в автобусі. Водій перевіряє квитки. Діти називають номер білета. (Звучить музика)</p>\n<p>ІІІ Заключна частина.<br />\nРефлексія:<br />\nЩо сподобалось?<br />\nВ яку гру ще хотіли б пограти?<br />\nЩо не сподобалось?</p>\n', created = 1738372062, expire = 1738458462, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:5d56c8b6a1272428fe0bd42ee4a947d9' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:a5ff548227f2acd7f88b783071093913' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Заболотня Ольга Володимирівна, вихователь, Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) \"Малятко\" Апостолівської міської ради Дніпропетровської області</p>\n', created = 1738372062, expire = 1738458462, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:a5ff548227f2acd7f88b783071093913' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738372062, expire = 1738458462, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738372062, expire = 1738458462, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738372062, expire = 1738458462, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегроване пізнавальне заняття (математика + малювання)
в середній групі «Ромашка»:
« Математична подорож - гра»

Вихователь: Заболотня О.В.
Стаж роботи: 30 років.
11 –й тарифний розряд.

Мета: активізувати пізнавальну активність дошкільників в логіко - математичній діяльності.

Освітні завдання:
1) розширювати знання та навички орієнтування дитини у навколишній дійсності;
2)продовжувати формувати уявлення дітей про кількість, множину, величину, геометричні фігури;
3)ознайомлення з формою, величиною предметів;
4)вчити орієнтуватися в просторі;
5)познайомити із утворенням числа 5, вчити рахувати дітей до 5.

Розвиваючі завдання:
1) розвивати мислення, пізнавальний інтерес під час логіко – математичної діяльності дітей;
2)розвивати зорову пам'ять, операції мислення, уміння зосереджуватись;
3)розвивати мовлення, збагачувати словник (слова: купинки, квиток,насінина);
4) формувати вміння виявляти, порівнювати, знаходити різницю.
5) розвиток навичок орієнтування у просторі(зліва, справа, посередині, на, біля, за).
6)розвивати вміння упізнавати і називати геометричні фігури, їх властивості;
7) розвивати сприйняття, творчу уяву, увагу, логічне мислення.

Виховні завдання:
1) виховувати бережливе ставлення до природи;
2) виховувати шанобливе ставлення до співрозмовника, формувати навички колективної роботи.
3) виховувати у дітей бажання займатися математикою через гру.

Корекційно - профілактичні завдання:
1) формувати потребу в руховій активності;
2) формування навичок соціалізації;
3) формування творчої уяви.

Попередня робота:
- розгляд демонстраційного матеріалу;
- бесіда на тему «геометричні фігури», рахунок в межах 5 і назад;
- розучування фізкультхвилинки;
- виготовлення наочного матеріалу.

Обладнання та матеріали:
- цифри від одного до п’яти;
- квіти, ялинки, геометричні фігури;
- предмети, позначають геометричні фігури;
- обручі для гри;
- куб з цифрами;
- груші з тканини з насінинами в середині;
- танграм для кожної дитини;
- відео та аудіо супровід.
Хід заняття:
І. Вступна частина.

Вихователь:
- Діти, ви любите грати в ігри?
- Зараз ми з вами пограємо.
- Ми відправимося в математичну подорож.
- А їхати ми будемо на автобусі.
- Я вам роздала білети на автобус, а ви діти будите сідати на місця (стільчики з номерами) згідно номеру білета. (Одному хлопчику білету не вистачило - він буде водієм).
Перевіряю дітей чи вірно вони зайняли свої місця (лічба в межах 5).
- Вірно,діти, поїхали.(Звучить музика).
Даю команду: поворот праворуч (діти показують правою рукою); поворот ліворуч (показують лівою рукою); ідемо прямо.
Водій показує команди рулем.

ІІ. Основна частина.
Вихователь:
- Приїхали, виходимо з автобусу. Діти,покладіть білети, вони нам ще знадобляться. Подивіться. Що ви бачите?

Дидактична гра «Склади квітку» (Діти складають з пелюстків квіти).

- Якого кольору?
- Скільки квітів всього?
- Покажіть цифру, яка позначає число 5.
-

Ігрова вправа «Орієнтування в просторі»
Вихователь: Йдемо далі.
- Що ви бачите?
- Скільки їх?
- Покажіть відповідну цифру?
- Порахуйте, скільки пташок на ялинці?
- Покажіть відповідну цифру?
- Яка пташка сидить найвище?
- Яка найнижче?
- Які пташки сидять на гілках справа?
- А які зліва?
-

Вихов атель:
- Що ви бачите на другій ялинці?
- Порахуйте їх.
- Покажіть відповідну цифру.
- Чого більше пташок чи метеликів?
- На скільки?
- А що треба зробити, щоб пташок та метеликів стало порівну.
Вихователь:
- А зараз я хочу перетворити вас, а в кого здогадайтесь (загадка про зайчика).

Гра - фізкультхвилинка «Розумні зайченята». Пояснення правил гри. Грають 2 рази.

Дида ктична гра «Чарівний кубик» (відгадування цифер).

Дидактична гра «Знайди мене» (закріплення цифер в межах 5).
Одним дітям роздаю карточки з цифрами, а другим дітям – з кружечками. Знайшли пару - взялися за руки.
Вихователь:
Діти, станьте по порядку: зліва – кружечки; а справа – цифри. Дитина – вчитель перевіряє та називає цифру. Карточки кладіть в корзинку.
Вихователь:
Діти, в мене є груші. Але вони не звичайні. В них в середині є насіння. Порахуйте, скільки насіння всередині груші, а потім гості порахують.

Гра «Не замочи ніг».
Після гри діти сідають за столи.

Творча гра «На що схоже?»

Вихователь:
- Геометричні фігури – це наші нові іграшки. Давайте з ними пограємо.
- На що схожа фігура, яка знаходиться перед вами?
На одному мольберті геометричні фігури, на другому предмети.
- Що не вистачає щоб було зрозуміло, що це?
Діти за вказівкою вихователя називають геометричні фігури, а потім ці фігури перетворюють на предмети на іншому мольберті.

Гра «Загадковий ящик» (геометричні фігури).
Малювання «Домалюй предмет»
Вихователь:
Настав час повертатись до дитячого садка. Беремо квитки, займаємо місця в автобусі. Водій перевіряє квитки. Діти називають номер білета. (Звучить музика)

ІІІ Заключна частина.
Рефлексія:
Що сподобалось?
В яку гру ще хотіли б пограти?
Що не сподобалось?

Автор: 

Заболотня Ольга Володимирівна, вихователь, Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Малятко" Апостолівської міської ради Дніпропетровської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі