Заняття для дітей середньої групи.
Тема: В подорож до космосу.
Мета: формувати елементарні уявлення дітей про Всесвіт, галактики, зірку Сонце, взаємозв’язок людини з Космосом, дати елементарні поняття про сонячну систему, сузір’я за допомогою ігор; розвивати уяву, сприйняття часу і простору;
Активізувати словник по даній темі. Розвивати мислення, дрібну моторику, координацію рухів. Продовжувати формувати стійкі уявлення про форму, величину, кількість, колір, геометричних фігурах, положення предметів у просторі, вправляти у прямій і зворотній лічбі в межах 10; та в класифікації геометричних фігур; характеристик об ́єктів Космосу. Формувати цілісний художній образ неба та його мешканців, основу розуміння єдності землі та неба;викликати емоційні реагування на красу та різноманітність небесної сфери.
Демонстраційний матеріал: плакат «Космос», зірки, сузір ́я
Роздатковий: картки для вирішення логічних завдань, , геометричні фігури, паперові форми планет, «космічні» ручки, аркуші паперу із зображеннями сузірь.
Словникова робота: скафандр
Очікуваний результат: Діти виявляють пізнавальний інтерес до об’єктів неживої природи. За бажанням займаються логіко-математичною діяльністю, прагнуть здобувати знання; виявляють пізнавальний інтерес та пізнавальну активність, роблять висновки, умовиводи, узагальнення, порівняння, класифікують предмети; лічать предмети в межах 10,виділяють ознаки геометричних фігур; орієнтуються в місцезнаходженні предметів.
Хід заняття
Космічне привітання
- Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну подорож , а подорожувати ми будемо на ракеті.
Комети, планети чи метеорити
Орбіту свою зможуть легко знайти.
Сузір'я чудові, мов сни кольорові,
Могутні галактики — цілі світи.
Оселю всього: неживого, живого
— Словом одним ти скоріше назви.
Куди можна полетіти на ракеті?(в космос) А що ж таке Космос? Що ми можемо там побачити? (планети, зірки, метеорити…..)
Логічна гра «Склади карту космічного простору»
(з готових форм діти викладають карту космічного простору)
- Космос зберігає багато таємниць і загадок. А щоб він ними поділився, пропоную промовити космічне привітання :
КОСМІЧНЕ ПРИВІТАННЯ
Раз, два, три, чотири, п'ять
Почнемо космос вивчать.
В небі сонце і планети,
Ясні зорі і комети.
Ми вітання всім шлемо –
Дружно в космос летимо !
У космосі так здорово:
Зірки та планети
У чорній невагомості повільно пливуть.
У космосі так здорово! Гострі ракети мчать там і тут!
Д/гра « Склади ракету»
Діти діляться на команди
Ставайте до столиків, і ми зараз дізнаємось, яка з команд першою складе для себе космічну ракету. Для цього потрібно з’єднати послідовно крапки від 1до 10.Беріть свої «космічні» олівці.( Діти працюють за столами. В кінцевому результаті виходить ракета, яка складається з геометричних фігур)
Ракети готові! Відправляємось! ? Можливо ми щось забули?( скафандр)
Дидактична гра «Підбери скафандр за розміром»
– Перед вами три космонавта. Покажіть найвищий, найнижчий. Щоб космонавт міг вийти у відкритий космос йому потрібен скафандр. Давайте підберемо їм скафандри за розміром.
За правилами відлік часу починається у зворотньому порядку , заплющіть очі, починаємо рахувати 10,9,7,8,7,6,5,4,3,2,1. Пуск!!!!!Полетіли!(звучить аудіо запис старта ракети).
Дидактичний вправа «У відкритому космосі»
– Візьміть свого космонавта і розташуйте його в ракеті. Тепер ракета летить вгору. Нам пора виходити з ракети у відкритий космос. Ось космонавт висадився на великій планеті. Тепер повернувся на ракету. Знову вийшов і облетів навколо ракети. Потім він повинен висадитися на маленькій планеті.
А кого ж ми можемо зустріти в космосі? (інопланетян)
А на чому ж літають інопланетяни? ( літаючі тарілки)
Давайте привітаємось з інопланетянами. Сажемо : «Привіт»
Д/гра «Знайти літаючу тарілку для прибульців»
– На яку геометричну фігуру схожий цей прибулець? Він схожий на коло. Значить він прилетів на круглій ракеті. А тепер скажіть, на яку геометричну фігуру схожий цей прибулець? На овал. Значить він літає на овальної ракеті. Знайдіть для кожного прибульця відповідну ракету.
А зараз ми облетимо всі планети!
Д/гра « Долети до планети»(діти підходять показують планети відповідно до запитання та розповідають, що знають про них):
1.Долетіти до найближчої планети! Як вона називається?
2.Долети до найбільшої планети. Якою є її назва?
3.Долети до планети, де є життя!Назви
Д/гра « З ́єднай сузір ́я.»( діти лініями з ́єднують сузір ́я відповідно до зразку)
Діти, космічний час дуже короткий, нам потрібно повертатися додому. Ну що починаємо зворотний відлік і повертаємось назад у дитячий садок. (Гасне світло.)
Ось ми вже і вдома.
Підсумок.
Сьогодні ми поповнили свої знання і можемо поділитися ними зі своїми рідними та друзями.
Скажіть, що вам найбільше сподобалося?
Які завдання здалися важкими?
Ну а ви б хотіли стати космонавтами?
А що для цього необхідно?
А якими мають бути космонавти?
Діти отримують посилку з космосу з частуваннями.