Конспект заняття для ІІ молодшої групи.
Математика + конструювання.
Тема: Подорож з їжачком.
Мета: формувати вміння дітей будувати широкі та вузькі доріжки, добирати цеглинки відповідного розміру; закріпити знання дітей про овочі та їх якості; про відомих свійських і диких тварин та спосіб їх живлення; продовжувати вчити відгадувати загадки, слухати запитання; відповідати на запитання повним реченням; виробляти інтонаційну виразність мови, створювати хороший настрій емоційне піднесення; закріпити поняття «один», «багато»; «широкий», «вузький», «великий», маленький»; вміння порівнювати дві групи предметів; розвивати пам'ять увагу, мислення. Виховувати організованість, уміння слухати і розуміти запитання вихователя.
Хід заняття
І. Вступна частина
Вихователь: Діти, нещодавно ми раділи приходу золотої осені. Адже осінь – така чудова пора. Пригадайте якими нещодавно були дерева? (Барвистими, жовтими, золотими). Правильно. А зараз діти яка пора року? (Зима). А зима яка в нас? (Холодна, морозна). Так, молодці.
- Ой, малята, а хто це тут сховався? (Дістаю їжачка). Хто це? (Їжачок). - Малята це їжачок-хитрячок. Їжачок дуже допитливий і любить подорожувати, і пропонує нам вирушити у дорогу. Діти , а ми можемо так роздягнені піти на вулицю?(Ні). А який одяг нам потрібно одягти? (Зимовий). А що ми вдягнемо? (Куртку, кофту, шапку, рукавички). А взуємо що? (Чобітки). Так, молодці. Ну, що ж вирушаємо у дорогу.
ІІ. Основа частина
- Малята, до їжачка завітали друзі, сядьте за столи. Які лісові тваринки прийшли? (Лисичка, зайчик, ведмідь). Так, ой, а вони чомусь такі сумні, давайте їм подаруємо малюнки на згадку. Скажіть будь-ласка, а лисичка в казці що з’їла? (Колобка). Так. А скільки колобків вона з’їла? (Одного), А ми з вами намалюємо два колобка. А пригадайте якого кольору колобок? (Жовтого). Вірно, беремо жовтий олівець і малюємо колобків, у віконечку під лисичкою.
- Скажіть діти, а зайчик що полюбляє? (Морквинку). Так, а яким кольором будемо малювати морквинку (Жовто-гарячим, помаранчевим). Беремо олівець і малюємо морквину під зайчиком.
- Діти, а де ведмедик спить? (В барлозі). А як ви думаєте у нього там є світло? (Ні). А ну давайте намалюємо йому світло, а яким кольором будемо малювати (Жовтим).
- Молодці малята, ходімо далі.
- Ой, біда малят, перед нами річка простягнулась, малята, скажіть, а яка річка, широка чи вузька? (Широка). А ми можемо пройти цю річку? (Ні). А що нам потрібно зробити, щоб її перейти? (Побудувати місточок). Так, будемо будувати місток. Я зараз поділю вас на команди. Дівчатка будуть будувати «вузький» місток, а хлопчики «широкий».
(Самостійна робота дітей)
-Молодці діти, які гарні містки побудували. Тепер ми можемо потрапити на інший берег річки.
(Діти переходять по містку)
- Погляньте діти, що це за кошик тут лежить. Ой кошик ворушиться. Їжачок злякався, діти а ви боїтеся до кошика підійти? (Так). А давайте запитаємо, хто в кошику живе.
Діти запитують, а з кошика лунає голос.
«Коли відгадаєте загадку побачите нас».
Загадка
Сидить баба на грядках
вся закутана в хустках. (Капуста)
- А хто з тварин любить їсти капусту? (Зайчик). А ще хто? (Кізонька). - А зайчик де живе? (В лісі). Отже це яка тваринка? (Дика). Так, а кізонька де живе? (У бабусі). Отже це яка тваринка (Свійська).
- Діти, а які ще ви овочі знаєте? (Картопля, цибуля, буряк, морква.)
- Дітки, давайте подивимось що ж у кошику.
- Ой, тут чарівна торбинка лежить, отже як ви гадаєте, що там? (Овочі). Потрібно із торбинки взяти овоч, сказати який це овоч й описати його. (Капуста, вона зелена, велика, соковита, схожа на м’ячик).
(Діти описують овочі)
- Молодці, гарно впорались із завданням.
- А зараз давайте трошки відпочиньмо.
Фізкультхвилинка
Трава низенька-низенька,
(Роблять присідання)
Дерева високі-високі.
(Піднімають руки вгору)
Вітер деревце колише-гойдає.
(Обертаються)
То вліво, то вправо нахиляє.
(Нахил вправо, вліво)
То вгору, то назад.
(Потягуються вгору назад)
То вниз нагинає.
(Нахиляються вперед)
Птахи летять-відлітають,
(Махають руками)
А дітки тихенько на стільчики сідають.
-Діти, а їжачок говорить, що він полюбляє, картопляне пюре. А я люблю борщик. А що любите ви?
(Діти складають речення)
-Діти, а їжачок цікавиться де ростуть овочі? (На городі). А що можна приготувати з овочів? (Борщ, пиріжки, пироги). А що на зиму люди роблять з овочами? (Консервують). Правильно, молодці.
-Ой, а їжачок, ще любить фрукти. Фрукти де ростуть? (У саду). А що з фруктів можна приготувати? (Пиріжки, пироги, компот.) Так, ось сад, а ось город. А ось кошик з овочами і фруктами, потрібно їх розподілити.
(Самостійна робота дітей)
-Малята, ми з вами посадили овочі на город, а фрукти у сад, давайте подивимось, чи правильно ми все зробили. Молодці все правильно посадили.
-Малята, а хто це там плаче? Ви не чуєте? А ну роздивіться.
(Діти знаходять білочку).
-Білочко, що трапилось?
Білочка: Я назбирала грибочків, а вони всі переплутались.
- А що ще крім грибочків білочка збирає? (Шишки).
- Дітки, а давайте розкажемо віршик нашій білочці.
- Де, ти білочко живеш?
-Що ти, білочко, гризеш?
- У зеленому ліску
- У дуплі, у соснячку
- Я гризу горішки
- І гриби і шишки
Г. Демченко.
-Який гарний віршик, білочці сподобалось.
-Дітки, ну що, допоможемо білочці зібрати грибочки? (Так).
(Діти збирають)
-Діти, білочка дякує вам за допомогу. А ми їй на згадку, щоб вона не сумувала подаруємо, ось таку корзину з грибочками.
(Вихователь дістає кошик з грибочками)
ІІІ. Підсумок.
-Малята, що ми сьогодні з вами робили?
-Які ігри вам сподобались найбільше?