Користувацький вхід

Тема. Контрольна робота № 4 з теми Орфоепія. Орфографія . (тестові завдання)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема. Контрольна робота № 4 з теми Орфоепія. Орфографія . (тестові завдання).

Мета:

навчальна: перевірити знання учнів із теми «Орфоепія. Орфографія»;

розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;

виховна: виховувати любов до мови.

Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключо­вої компетенції).

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань . Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання 1-9 мають по 4 варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді. 10 завдання оцінюється в 3 бали.

1.Орфоепія– це…

А розділ мовознавства, який вивчає звуковий склад мови.

Б це роздiл науки про мову, що вивчає систему знакiв для передачi на письмi звукiв мови..

В розділ мовознавства, який вивчає систему норм літературної вимови.

Г правопис літер, що позначають ненаголошені голосні, , в коренях слів.

2. Які є склади?

А закритий і відкритий.

Б голосний і приголосний

В веселий і смішний

Г знайомий і не знайомий

3. В яких рядках всі склади відкриті?

А молоко, жук, риба;

Б козак, мама,брат;

В лапа,диск, олівець;

Г цукерка, сонце, ручка.

4. Позначте рядок у якому наголос падає на перший склад.

А ведмідь,земля,син;

Б чорний,білий,якір;

В флешка, вікно,юрта;

Г синіти, бігти, кидати.

5. Орфографія – це…

А розділ мовознавства, в якому вивчається сукупність умовних знаків для передачі на письмі усного мовлення.

Б це частина слова, яка вимовляється одним поштовхом повітря

Врозділ мовознавства, який вивчає звуковий склад мови.

Г розділ мовознавства, який вивчає систему норм літературної вимови.

6. В якому слові пишемо літеру –е:

А Б_р_за;

Б В_л_чезний;

В Бр_ніти;

Г Гр_міти.

7. В якому слові пишемо літеру –и:

А Віт_р;

Б Тр_вога;

В П_л_на;

Г Ст_повий.

8. Літера –о- наближається до –у-:

А Додому;

Б Вода;

В Зозуля;

Г Мова.

9. Позначте рядок, у якому всі звуки приголосні:

А к,л,м,і;

Б а,о, у,і;

В з,р,о,у;

Г р,л,м,н.

10. Замість крапок вставити букви в словах: з..ма, мат..ринського, в..дм..жа.

IV.Підсумок уроку.

Відповіді на запитання учнів. Кон­сультації вчителя.

V.Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал.

Автор: 

Жилка П.Д. вчитель української мови та літератури

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі