Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей дошкільного віку «Цікава подорож» (математика)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Цікава подорож»
Мета: продовжувати вчити називати числа від 1 до 10, розрізняти лічбу в прямому та зворотному порядку, від заданого числа, кількісну та поряд¬кову лічбу;
вправляти в умінні розв’язувати приклади;
вправляти у порівнянні двох множин за кількістю та визна¬ченні відношень: “на скільки більше?”, “на скільки менше?”, “порівну”, утворювати рівність з нерівності;
продовжувати вчити визначати напрямок руху (ліворуч, праворуч, вгору, вниз);
розширювати уявлення про геометричні фігури, їх властивості: квадрат та пря-мокутник; вчити ділити предмети на рівні частини (2 і 4), дати уявлення про відношення частин до цілого; виховувати активність на занятті.
Матеріал: барабан, малюнки із зображенням різних звірів з цифрами, картки з прикладами на кожну дитину, каса з цифрами та знаками «+», «-», сова, картки зі смужками, розд. матеріал: груші та яблука по 11 шт., картки для графічного диктанту, прості олівці, квадратний паперовий торт, кольорові квадрати, ножиці, магнітофон, аудіо запис «Ми йдемо», картки - лабіринт для домашнього завдання.
Хід заняття:
- Сьогодні ми вирушаємо в цікаву подорож до лісу, де на нас чекають різні несподіванки та відкриття. А поведе нас ось цей чарівний барабанчик. Будьте уважними, вам потрібно порахувати кількість ударів по ньому, хто готовий буде відповідати піднімайте руку.
Д/г «Лічи далі»
Пряма і зворотна лічба від будь-якого числа.
- Ми потрапили на галявину, де нас зустрічають звірята.
Д/г «Весела лічба»
Вихователь пропонує розглянути малюнки і знайти, хто зі звірів помилився і став не на своє місце. Діти виправляють помилку і виставляють звірів у правильному порядку. Утворюючи числовий ряд.
- Скільки всього звірів? (10)
- Хто стоїть третім?
- Хто стоїть перед шостим?
- Якою за рахунком стоїть лисичка?
- Вирушаємо далі, і зустрічає нас Мудра Сова, (підходять діти до дошки на якій зображена Сова та сідають за столи) яка вирішила перевірити, чи розуміють наші малята, знаки «+», «-», і запросила пограти в гру «Кіт і миші». Кіт ганявся за мишками, вони сховалися від нього в прикладах. Треба розв’язати приклад, і дізнатися, які знаки закрили миші.
«Розв’язування прикладів» (діти підбирають потрібний знак)
- Сова приготувала для своїх друзів частування яблучка та грушки, але не знає їх кількість чи порівну яблучок та грушок, чи вистачить усім друзям?
- Як ми можемо перевірити? (відповіді дітей)
- Перевіримо за допомогою ось цих карток зі смужками, викладемо на верхню помаранчеву смужку - яблучка, на нижню зелену – грушки та порахуємо їх.
Робота з карточками
- Діти, що ми будимо рахувати? (відповіді)
- Давайте пригадаємо з якої сторони починаємо викладати?
- Зліва на право, під прапорцем. Знайдіть його будь ласка.
- Приготувалися, будьте уважні.
- На верхню, помаранчеву смужку, потрібно викласти 9 яблук.
(в-ль індивідуально запитує у дітей)
- Що викладаємо? (яблука)
- Скільки потрібно викласти яблук?
- На якій смужці викладатимемо? (на верхній)
(в-ль викликає одну дитину до дошки, решта працюють на місцях)
- Скільки всього яблук на верхній смужці? (9, перевіряємо біля дошки, потім індив. та хорова відповідь дітей), (дитина, що працювала біля дошки сідає на місце).
- На нижню, зелену смужку потрібно викласти, грушок на одну більше ніж яблучок.
- Скільки потрібно викласти груш? (10, хорова та індив. відповідь)
- На якій смужці викладатимемо? (на нижній, під яблуками)
(в-ль викликає одну дитину до дошки, решта працюють на місцях)
- Скільки всього на нижній смужці груш? (10, перевіряємо біля дошки, потім індив. та хорова відповідь дітей), (дитина, що працювала біля дошки сідає на місце).
- Діти, скільки у нас яблук? (9)
- Покажіть цифру, яка відповідає кількості яблук. (діти показують)
- Скільки всього груш? (10)
- Покажіть цифру, яка відповідає кількості груш.
- Чого більше яблук чи груш?
- На скільки? (на 1)
- Що потрібно зробити, щоб яблук та груш стало порівну?
(Потрібно добавити одне яблуко).
- Діти, покладіть ще одне яблучко на верхню смужку.
- Скільки зараз стало яблук? (10)
- А груш? (10)
- Порівну яблук та груш чи ні? (порівну)
- Молодці гарно впорались із завданням, допомогли Сові.
Графічний диктант
Вихователь пропонує дітям визначити, чи дістанеться їжачок своєї хатинки під ялинкою, якщо рухатиметься за вказівками.
2 клітинки вниз, 2 клітинки праворуч, 1 вгору, з праворуч, 1 вниз, 1 праворуч, 4 вниз, 2 праворуч, 3 вгору, 3 праворуч.
Фізкультхвилинка музична «Ми йдемо»
- Сова пропонує останнє завдання. Слід поділити тортик між чотирма друзями так, щоб у кожного був однаковий шматок.
В-ль демонструє намальований тортик квадратної форми.
- Скільки тортиків? (Один)
- Скільки друзів? (Чотири)
- Як поділити торт на рівні частини?
В-ль роздає дітям кольорові квадрати й ножиці.
- На яку геометричну фігуру схожий торт? (На квадрат)
- Як розділити квадрат на дві рівні частини? (Діти складають навпіл, щоб збігалися куточки, роблять лінію згину і розрізають ножицями).
- На скільки рівних частин поділили квадрат? (На дві)
- Візьміть одну частину в руки. Ви взяли пів квадрата, квадрата.
- На яку фігуру схожа половина квадрата? (На прямокутник)
- Але звірят четверо. Як отримати чотири рівні частини? (Діти так само кожну з двох частин ділять навпіл.)
- Скільки отримали частин? (Чотири)
- Візьміть одну частину в руки – це четверта частина цілого квадрата.
- Всі звірята задоволені. - Час повертатися нам до садочка.
- Чи сподобалась вам подорож? - Які завдання ви хотіли б виконати ще?

Автор: 

Бурдика Вікторія Анатоліївна
вихователь
комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №288 комбінованого типу Харківської міської ради»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі