Тема. В. Крищенко «Сорочка»
Мета: виробляти навички виразного та свідомого читання;
виправляти недоліки слухового сприймання;
збагачувати активний та пасивний словник учнів;
розвивати у дітей пізнавальний інтерес;
виховувати любов до рідного краю;
Обладнання: ілюстрації, роздатковий матеріал, таблиця складів, вишита
сорочка, вишитий рушник
(Учні одягнені у вишиті сорочки)
Хід уроку
І. Нервово-психологічна підготовка до уроку.
Учитель.
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром
Учні.
Ми вам раді, люди добрі.
І вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок читання в третій клас
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.Читати і переказувати статтю «Київ».
2.Гра «Закінчи речення»
Засновниками Києва були:………….
Головна вулиця Києва -…………….
Місто Київ розташоване на берегах річки……..
Над Дніпром стоїть пам’ятник ……….
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
ІV. Засвоєння нового матеріалу.
1.Мовна зарядка та розчитування.
Робота за таблицею складів.
Гра « Утвори слово»
то міс ( місто)
зуб три ( тризуб)
роч ка со ( сорочка)
2. Загадка.
Одною дорогою пішов,
А дві дороги знайшов,
Руки всадив і тіло прикрив.
(сорочка)
3. Розповідь учителя.
За давнім звичаєм, як тільки у сім’ї підростала дівчинка, мати змалечку привчала її вишивати рушники, сорочки,хусточки, передаючи свій досвід. Вишиванням займалися дівчата та жінки. Вишитий одяг та рушники були свого роду характеристикою дівчини, її працьовитості. Найхарактерніші кольори на вишивці - червоний та чорний.
4. Виразне читання вірша вчителем.
Перед читанням вірша вчитель дає завдання послухати його і розповісти, які картини виникли в їхній уяві, коли вони слухали вірш, не відкриваючи книжок.
5. Повторне читання вірша вчителем
(Діти відкривають книжки і уважно слідкують за текстом)
Запитання.
Що ви вишивала мама сину?
6. Словникова робота
(Робота із тлумачним словником)
Осяйні
7. Читання вірша учнями
Запитання.
Які квіти були вишиті на сорочці?
V. Фізхвилинка
Дуже просять чоботи, чоботятка!
- Затанцюйте, хлопчики і дівчатка! –
То ж заграймо весело гопачок,
Хай танцює, стукає каблучок.
(Звучить мелодія гопака)
VІ. Корекція набутих знань
1. Виразне читання вірша.
Підготовка до вивчення вірша напам’ять
2. Цікаве завдання.
Учні фарбами «вишивають» українську сорочку
VІІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання
Ст.. 118, вивчити вірш напам’ять