Мета: учити дітей послідовно, логічно висловлювати свою думку. Продовжити знайомити із державними символами України: Державним Гербом, Державним Прапором,Держаним Гімном Закріпити знання про міста, та річки України. Ознайомити дітей з видатними людьми та визначними подіями за період Незалежності Виховувати колективізм, самостійність, патріотизм,, любов до країни, рідної мови.
Матеріал: хлопчик- мандрівник, відео сюжети: «Моя Україна», «Визначні події за час незалежності», «Видатні люди України», Державні Символи України, вірші про них, пісня в запису «Це моя Україна»
Хід заняття
Ігровий момент із гостем (мандрівником)
- Добрий день, малята. Я мандрую по всій землі. А в яку країну я потрапив?
Вихователь: Красивий, щедрий рідний край
І мова солов’їна
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься - …. Україна
Як же називається наша країна?
А люди, що живуть в цій країні?
Якою мовою розмовляють?
Вихователь: Наша країна дуже гарна, мальовнича, дружня.
Ось зараз переглянемо відео про нашу рідну Україну
(перегляд відео)
В Україні є багато різних міст. Які ви знаєте міста? (відповіді дітей) Пограємо в гру «Хто де мешкає»
(кияни – у Києві, одесити – в Одесі, львів’яни – у Львові, первомайці – Первомайську…
Є також багато річок. Хто назве річки?
Як у кожної держави в нас є державні символи: це :герб, Прапор, Державний гімн. Ось послухай вірші про ці символи.
Наша країна 25 років, як стала незалежною, вільною. За цей період відбулися деякі значні події, подивимось відео.
(перегляд відео «Визначні події за час незалежності»
Також є видатні люди (перегляд відео сюжету).
Ось така наша Україна. Ну, що , мандрівнику, сподобалась вона тобі?.
Ще нашу країну називають пісенною, співучою. Зараз ми всі разом прослухаємо чудову пісню про Україну.
Мандрівнику наші малята, коли виростуть теж будуть працювати на користь батьківщини, а ким вони будуть, і що будуть робити покажуть все у малюнках.
Мандрівник: мені вже час прощатися з вами, чи дозволите ваші малюнки взяти із собою. Я буду всім показувати і розповідати про вашу країну.