Програмовий зміст: Зв’язне мовлення: продовжувати вчити дітей переказувати оповідання та відгадувати загадки за допомогою символів; складати описові розповіді , не називаючи предмет(складати загадку).
Граматика: Закріпити вміння правильно будувати речення.
Лексика. Активізувати словник дітей словами, що означають зимові явища.
Розвивати асоціативне мислення, творчу уяву, фантазію.
Виховувати ціннісне ставлення до природи.
Словник: легенька, прозора, як зірочка,
Обладнання: «віконечко природи», ноутбук, схеми для розповіді, зимові кольори : ( блакитний, білий, чорний, коричневий), мішечки з предметами, матеріал для малювання.
Хід заняття.
1. Організаційний момент. Привітання.
Психогімнастика. «Дружнє коло».
Вихователь: Малята, візьміться за руки, заплющить оченята та відчуйте тепло один одного. А тепер розплющить очі та подаруйте один одному ніжну посмішку.
Вихователь: Малята, а скажіть, який у нас девіз?
Ми допитливі малята,
Хлопчики й дівчата.
Дуже любимо гратися
Про щось нове дізнаватися!
Вихователь: Сьогодні ми будемо збирати «Зимові цікавинки» до нашої чарівної торбинки. А допоможе нам , відгадайте, хто?
Взимку зірка біла
З неба прилетіла
Багато промінчиків має
На сонечку сяє. (Діти розглядають схему та відгадують)
Вихователь: Так , це сніжинка.
Вправа « Яка сніжинка?»
Вона допоможе зібрати цікавинки якщо ми промовимо скоромовку.
Віхола, віхола, на вітрах приїхала.
Сніжинка показує нам «чарівне віконечко».
Зазирнемо у чарівне віконечко та побачимо , які зміни відбулися в природі з приходом зими.
Д/г «Віконечко природи»
( Діти зазирають у віконечко та називають прикмети зими)
- З хмаринок часто йде сніг;
- На вулиці сильний мороз:
- Дерева заснули і в них не тече сік;
- Птахи відлетіли в теплі краї;
- Діти одягнули теплі шуби та шапки:
Вихователь: Що малята, беремо з собою зимові прикмети?
Малята, а ми знаємо оповідання про сніжинку?
Давайте пригадаємо оповідання
В. Сухомлинського «Хлопчик та сніжинка».
(Діти переказують оповідання за допомогою схем.)
На що була схожа сніжинка?
Чому сніжинка розтанула?
Яким був хлопчик?
Вихователь: Наша сніжиночка хоче показати зимові кольори та погратися в гру.
На столах є гарні мішечки, а в них якийсь предмет. Потрібно поділитися на групи та розглянути ці предмети , описати не називаючи його.
Д/г «Придумай загадку».
Діти беруть з собою предмети та кольори.
Молодці малята, а зараз настав час відпочити.
Психогімнастика «Сніжинки».
Уявимо себе маленькими , легкими сніжиночками, яким так добре спиться в хмаринці ( Діти присідають, уявляють ніби сплять).
Вони пливуть по небу, ніби у човнику (легко погойдуються)
Їм добре, бо вони всі разом. (діти обіймають один одного)Але раптом налетів вітер , загойдав хмаринку і сніжинки полетіли. (діти кружляють)
Вони кружляли над лісом , над полем, над містом.
Зрештою сніжинки опустилися на землю.(сідають).
Вихователь: Малята наша сніжиночка потрапила на гарні листочки, а на них якісь лінії , на що вони схожі?
Вправа «На що схоже?»
(на палицю,на вітрячок, на мітлу, на знак додати і т. д)
Малята, а давайте перетворимо наші лінії на гарну сніжиночку.
Діти малюють сніжинку та посипають сіллю.
Підсумок «Комплімент» Діти передають один одному сніжинку та роблять комплімент.