Користувацький вхід

Заняття для 2 молодшої групи з розвитку мовлення та ознайомлення з природою.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета. Зв’язне мовлення. Продовжувати вчити дітей складати описові розповіді за зразком вихователя,відповідати на запитання. Граматика. Продовжувати вчити дітей узгоджувати слова в реченні. Вживати іменники в потрібному роді. Лексика. Збагачувати словниковий запас словами – прикметниками зими, удосконалювати артикуляцію та виразність мовлення. Розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього світу. Виховувати любов до природних явищ.
Хід заняття.
Психогімнастика. Один до одного поверніться, один одному посміхніться.
На екрані з’являється снігова хмаринка, яка пропонує дітям відгадати загадку.
Мірошниця біла – біла
Беручка до свого діла
Сіє, віє, січе, меле
Та по землі муку стеле. /Зима/
Вихователь. Діти , ви відгадали загадку. Так, це зим – красуня. Чарівниця – зима має різні кольори, хочете їх побачити. Візьмемо з собою торбинку, будемо збирати кольори. Ну, що, рушаємо. А щоб нам було веселіше йти, промовимо чистомовку.
Ас - ас - ас - прийшла зима до нас.
Са – са – са – яка кругом краса.
Ас – ас – ас - падає сніжок на нас.
Си – си – си – заморозили носи.
Чути лагідну, приємну музику, З хмаринку спускаються сніжиночки.
Вихователь. Малята, що це.
Вправа Уяви себе сніжиночкою.
Діти закривають очі, уявляють себе сніжиночкою. Розповідають про себе.
- Я маленька сніжиночка я утворилась з води.
- Я легенька, біленька, я кружляю у повітрі.
- Я блискуча сніжиночка, я спустилася з хмаринки.
- Я ніжна сніжиночка, у мене багато подружок.
Вихователь. Тепер ви не сніжиночки, а знову малюки. Діти перетворюються на малюків. Який колір ми покладемо у мішечок. /білий, сріблястий/
Погляньте, діти, яку гарну картину намалювала зима. Що ви на ній бачите. . Так, це зимовий ліс. Які кольори ви бачите на картині. /білий, синій, зелений/ Як називаються птахи. / снігурі/ Які дерева ви впізнали на картині. Який настрій у вас коли ви дивитесь на цю картину.
Складання описової розповіді.
Настала зима. Випав білий пухнастий сніг. Серед лісу стоїть красуня – ялиночка закутана в сніжок. Ось до ялиночки прилетів снігур. Він дуже гарний птах. Снігур шукав шишки біля ялиночки, щоб поласувати насінням з них. Все навколо дуже гарне. Зима – дуже красива пора року.
Діти повторюють розповідь за вихователем.
Фіз. хвилинка. У зимовому лісі
- стрибки через кучугури
- перелізь через колоду
- ходьба по стежинці
- підстрибни до гілочки

Д/г Кого можна зустріти взимку у лісі.
- У неї довгий, пухнастий хвіст. Вона збирає шишки та горішки. Так це білка.
Яка білка. Що вона полюбляє їсти. Де вона живе.
- Він маленький. Взимку білий , а влітку сірий. Має довгі вушка. Це зайчик.
Який зайчик. Чому зайчик міняє шубку.
- Він великий, клишоногий. Взимку він спить. Так це ведмідь.
Який ведмідь. Де спить ведмідь взимку.
Д/г Продовж речення.
Зайчик полюбляє їсти …
Лисичка дуже хитра та…
Ведмедик дуже полюбляє їсти…

Підсумок заняття.

elena.petrovna2611yandex.ru.

Автор: 

Кузьміна Олена Петрівна вихователь НВК ДНЗ - ЗОШ 1 ст.2

Для отримання сертифікату Ви повинні поставити галку навпроти пункту "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал".
Для внесення редагувань є кнопка "Змінити".

Сертифікату немає

Електронний сертифікат формується відразу після створення публікації. Щоб він сформувався - недостатньо лише опублікувати текст, необхідно прикріпити файл з матеріалом до публікації.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі