Користувацький вхід

Групи прикметників за значенням: якісні, відносні, присвійні

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: Групи прикметників за значенням: якісні, відносні, присвійні

Мета: - ознайомитися з розрядами прикметників за значенням – якісними, відносними, присвійними, повторити відомості про прикметник як частину мови, його морфологічні ознаки та синтаксичну роль;
- формувати вміння розрізняти розряди якісні, відносні, присвійні прикметники;
розвивати логічне мислення, усне і писемне мовлення, увагу та творчу уяву;
- виховувати любов до природи.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: мультимедійна презентація, картки, картка самооцінки, алгоритм визначення групи прикметників

Хід уроку
I Активізація уваги
Подивіться у вікно. Зима. Холодно стало. Сьогодні на уроці ми з вами побуваємо у зимовому лісі, але щоб потрапити до нього, нам треба пройти стежками-завданнями. Я сподіваюся, що зігрітися нам допоможе тепле ставлення один до одного і посмішка.

Неодмінними супутниками нам будуть правила уроку:
1. Бути толерантними
2. Не перебивати один одного
3. Не викрикувати
4. Допомагати товаришеві
5. Отримати гарну оцінку
ІІ Мотивація уроку
У країні Морфологія на проспекті самостійних частин мови стоїть величний будинок і живуть у ньому прикметники. Вони всі різні і кожен з них може товаришувати лише з певним іменником. А розрізняти ті прикметники? Як поділити їх на групи, щоб легшее було іменникам?
Сьогодні на уроці ми допоможемо вже добре знайомому нашому другові іменнику.
ІІІ Оголошення теми та мети уроку
ІVОсновний зміст уроку
Бесіда з учнями
- Пригадайте, яку частину мови ми вивчаємо?
- Дайте визначення прикметника
- Назвіть основні граматичні ознаки прикметників
- Яка синтаксична роль прикметника?

Вибірковий диктант
Білий, сонце, зимовий, лисиччин, ліс, дерев’яний, сніжний, подорож, засипало, м’який, я, товариш, важко, Оленчине, сніг, вітер, холодний, високий, їжачок, січневий, дід, морозний.
Взаємоперевірка

Слово вчителя
Пройшли ми стежками до зимового лісу. А тепер давайте згадаємо про наше прагнення допомогти розрізняти прикметники за значенням.

Робота з підручником
Опрацювання теоретичного матеріалу

Опитування за варіантами
І – якісні
ІІ – відносні
ІІІ – присвійні

Робота зі схемою Алгоритм визначення розряду прикметника
Слово вчителя
У переносному значенні:
• Відносно-якісні: золоте серце, шовкова трава;
• Присвійно-відносні: лисячий комір,зміїна отрута;
• Присвійно-якісні: заяча душа, собачий холод;
• Якісно-відносні: важка промисловість, легка атлетика

Відновити текст
ІДУ І МИЛУЮСЯ КРАСОЮ…ЛІСУ. СКРІЗЬ ЛЕЖИТЬ…СНІГ. МОВЧКИ ДРІМАЄ… ДУБ. СТОЇТЬ У ЗАДУМІ… БЕРІЗКА. СВЯТКОВО ПОГОЙДУЄ РОЗКІШНИМ ГІЛЛЯМ…ЯЛИНА.

Робота з картками

IV Підсумок уроку
Бесіда з учнями

Гра «Юні поети»

Вірш про мову

Оцінки за картками самоосвіти

V Домашнє завдання
• Опрацювати параграф 24; виконати вправу 241 на стор. 142
• Скласти твір (віршовий або прозовий), використовуючи лише прикметники

Автор: 

Бараненко Алла Петрівна Конотопська спеціалізована школа №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі