Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей раннього віку Тема: « Вранці жабка прискакала»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей раннього віку
Тема: « Вранці жабка прискакала»

Мета: закріпити знання дітей з природного оточення, учити дітей показувати та правильно називати частини тіла жабки (лапки, голова, тулуб), закріпити знання зеленого кольору, вправляти у визначенні емоційного образу іграшки (весела), у звуконаслідуванні скрекоту жабки, розвивати силу голосу. Допомогти дітям зрозуміти зміст вірша, запам’ятати назву тварини , розвивати навички спілкування. Учити дітей порівнювати предмети за розміром, вправляти в добиранні предметів однакового розміру. Розвивати мислення дітей, уважність. Виховувати доброту, любов до природи.

Обладнання: іграшкова жабка, біле латаття і по три жабки різного розміру (за кількістю дітей), ІКТ, казка «Веселі жабки», три кошика, відерця (за кількістю дітей), вода.
Хід заняття:
І Організаційна частина
Вправа - Вітання:

Зранку у віконечко, за заринуло сонечко
( нахили голови вліво/вправо)
Добрий день!
Промінцем погладило
( діти торкаються ручок і гладять їх)
Не сумуй - порадило!
День, що розпочався
( діти крокують на місці)
Щоб у всіх вас вдався!
( плескання в долоні)

ІІ Основна частина
1. Сюрпризний момент: Діти, подивіться , хто прискакала до нас в гості? (Жабка). Давайте розглянемо її. Якого кольору жабка? (Зеленого). Що є у жабки?(Лапки, голова, тулуб).Які ви спостережливі! Покажіть , де у жабки лапки, голова, тулуб. (діти показують частини тіла жабки).Діти, яка жабка? (весела, усміхнена). А як жабка скрекоче? (скре-ке-ке). Давайте заспіваємо пісеньку жабки: спочатку голосно, а потім тихо. ( Діти скрекочуть голосно, а потім тихо).Молодці, малята, добре ви показали жабок, а зараз ми перепочинемо та послухаємо віршик про жабенят. ( Діти сідають колом та уважно слухають віршик).
2. Слухання вірша Г. Малик « Дві зелені жабки».
Дві зелені жабки
Рахували лапки:
В тебе п’ять,
І в мене – п’ять!
Ми уміємо рахувать!
Вийшов бусол з комишу:
- Вас до школи запишу!
Жабки миттю до води –
Поховались хто куди.
І чого було тікати?
Бо не вміють рахувати!
Про кого розповідає віршик? (Про жабок). Де жабки живуть? ( У ставку, у водичці або в травичці).
Нашій жабці сподобалося з нами слухати віршик. Діти, наша гостя - жабка прискакала до нас не одна, а з своїми подругами. Вона шукає своїх подруг-жабенят, малята , вони поховалися в траву. Допоможемо у пошуку подруг-жабенят.
3. Рухлива гра « Знайди мене».
Хід ігри: На майданчику в траві (або груповій кімнаті) розкладені жабенята, діти бігають, гуляють і шукають жабенят.
Молодці, малята , тепер наші жабенята знайшлись.
4. Дидактична гра « Жабка на ставку».
-Подивіться , ця жабка, яка за розміром (Маленька).Правильно, а ця? (Велика). ---Молодці, а ця? (Вихователь показує найбільшу жабка . Діти відповідають – Найбільша.) Жабок потрібно посадити на латаття. Потрібно знайти латаття такого розміру, як і жабка. Я беру найбільше латаття і посаджу на нього найбільшу жабку. Тепер я беру велике латаття і посаджу на неї велику жабку. А ось на маленьке латаття я посаджу найменшу жабку. ( Вихователь супроводжує свої слова діями) . А тепер, діти спробуйте ви! (Діти самостійно викладають жабок на латаття. Вихователь в разі потреби допомагає).
- Ой, малята, жабки мені шепочуть , що їм дуже стало спекотно і важко дихати, допоможемо їм пірнути у ставок?!

5. Рухлива гра «Біг з водою»
На майданчику розставлені 3 пустих кошика, поділити дітей на команди. Дітям роздають маленькі відерця , вони наповнюють їх водою . Потім починають бігати, намагаючись не розплескати воду. Хто швидше прибіжить і проллє менше води, оголошується переможцем.
ІІІ Підсумок : Молодці, малята, з усіма завданнями впоралися. Мені і жабкам дуже сподобалося, як ви грали.

Автор: 

Мідун Оксана Сергіївна– вихователь ЗДО №7 «Перлинка»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі